Цветна пролет тук настава, АВГУСТовско бебе все по-голямо става! (7)

  • 40 733
  • 742
# 405
Здравейте мамчета,
искам да ви попитам кога горе долу мислите да започнете с покупките за бебчо? Нали знаете как са бабите,недей още е рано.....сега има всичко по магазините,по-лесно е..нека да се роди пък ще купим всичко ... и  т.н. и какви и по колко горе долу дрешки трябва да се вземат,защото Август месец е доста топло,но пък Септември не е  .... Thinking Thinking Thinking

много се извинявам ако се повтарям и вече сте го обсъждали това  Wink
Виж целия пост
# 406
red_violet, разбирам те.. и при нас е подбоно положението - пак ще е момче и като разбрах, вече ми мина желанието да ходя по магазините - имаме си всичко от баткото. За почистването - мисля през юни-юли да извикам фирма да го прави, аз няма да имам сили...
Виж целия пост
# 407
На мен проблема  са ми гардеробите -преливат от всякъде, а все пак трябва да направя място и за новия член на семейството - това фирма няма как да го направи , аз иначе имам жена която помага вкъщи и тя поне ще се прогрижи за пердета и прозорци .
Мен много ме е яд , че продадох леглото на сина ми , предложиха ни приятели да ни дадат тяхното и аз се навих , но мъжа ми категорично отказа - все едно не може да си позволим легло . Много легла можем да си позволим , ама честно казано за една-две години хич не ми се вижда смисъл да купувам ново и после пак да се чудя какво да го правя .От нещата на сина ми само от леглото успях да се отърва - всичко останало седи просто защото не успях да ги продам , а приятелите ни искаха да си купуват всичко ново ! Сега каквото се израсте ще ги пусна благотворително , че нямам място да трупам вещи !
Виж целия пост
# 408
red_violet, Ava77 - При мен е същото. Да не говорим че сестра ми има две момчета на година и половина. Това ще И е 4ти внук на майка ми и трети на майката на мъжа ми. Пълна съм с момчешки неща. Само и при мен мястото липсва. Ще купувам бебешка кошара и после някакви идеи ще търся за тясна момчешка стая за две момчета...
Виж целия пост
# 409
Ох и нашата детска е тясна , не виждам как ще ги разположа тия две деца вътре , по- скоро трябва за  нов по-голям апартамент да мислим .Моите синове ще са и с голяма разлика , просто не си представям 3-4 годишно и пубертет  Sick , това ще бъде война от всякъде !
Виж целия пост
# 410
Здравейте, нямам с какво да се отчета.

Бебките доста шават, ритат, хоро играят и т.н., но им се радвам. Налегнали са ме едни мисли за преждевременно раждане и последствията от това, но гледам да мисля за по-позитивни неща. След седмица съм на фетална ехокардиография и нямам търпение пак да ги видя и дано всичко е наред.

Имам и по някоя друга неболезнена контракция, особено вечер, но май няма как да ги спра.

За детските стаи и ние от известно време мислим как от стая за едно момче ще я пригодим за три деца, две от които момичета Simple Smile Simple Smile. Но да живее Интернет и безбройните идеи за обзавеждане Simple Smile

Хубав ден и само положителни емоции!
Виж целия пост
# 411
..по- скоро трябва за  нов по-голям апартамент да мислим .Моите синове ще са и с голяма разлика , просто не си представям 3-4 годишно и пубертет...
Дано в един момент да ви е стимул за смели решения. Ние с първото ми дете се мобилизирахме с кредити, ипотеки, но все пак накрая си заживяхме в нещо наше (... и на ДСК). Сега и мен ме е обзела апатия и мудност и малко ми е все тая. Моите ще са с горе-долу нормална разлика за да живеят  в една стая (5г. и половина) Най-много да разширим стаята усвоявайки балкона. Ама и за това не съм зе засилила още...
За ритането - не мога да си представя 2 Simple Smile Много забавно ви е заедно сигурно... Аз съм с предна плацента и не ми чак толкова чувствително още.
Виж целия пост
# 412
Това с мястото е сложно за всички, май. Детската ще бъде голяма, но понастоящем няма да я ползваме като такава, а беб ще си бъде в нашата спалня. Там вече си е тясно. От трансформиращо легло стигнахме до най-малкото - 60/120. И пак ще се мести гардероба в другата стая, иначе ще се бутам в него всеки път, като реша да го вадя от креватчето.

Иначе днес бях на преглед пак - зарадваха ме, че малкият мъж ще бъде висок с дълги крака и "фина глава". Олекна ми, много исках да е висок като баща си, а не джобен формат като мен. Все пак мъж ще става, друго си е. Ако върви така, обаче, щял да стигне 4кг, което, добавено към проблемите с очите, директно ме праща на секцио. И него си избрах къде да бъде - в "Торакс". Засега само там ме устройват условията. Изцяло частници са, но поне е спокойно. Единствено ме притеснява онзи слух, че нямат кувьози, трябва да разпитам за неонатологията им как е оборудвана и на какво ниво са услугите там. При всички положения, обаче, няма да е в държавна болница, особено след последния случай в Асеновград. ММ окончателно отписа този вариант, дори е склонен да сменя ЖК-то с някой от Пловдив, нищо че съм на доста късен етап. Голям скептицизъм ни заля изведнъж, но ще се успокоят нещата.
Все още приемам, че има много време и изобщо не бързам с нищо. Цел ми е да мине целия Май и тогава вече мога да се отпусна напълно.
Виж целия пост
# 413
bybuHka и ти ли се отказа от Селена? Бях се разбрала даже и с лекаря ,че искам там да раждам,но последния път му казах,че цените са просто неприемливи и се отказвам...
Виж целия пост
# 414
Едно бързо минаване и от мен Simple Smile

Честито на всички за изпити, добри новини от ФМ или сменен пол на бебчетата Simple Smile
Ние избрахме детско двуетажно легло (по поръчка ще е в крайна сметка) и ще го поръчваме. Дано до юни е готово. След това ще вземем гардероб и разни шкафчета от Икеа и се надявам до края на юни да приключа с разместването, подреждането и прегледа на дрешките от баткото. Пак чакаме младеж (с 2 г разлика ще са) и повечето неща са ми налични. Някои са ми давали приятелки и ако не мога пак да ги ползвам, може и да купим някои дреболии. После ще продавам / дарявам.
Нашия ап се води 3стаен (хол и кухня са едно общо помещение) - малък е като квадратура, но доста практичен Simple Smile (а на какви архитектурни безумия се нагледах докато търсехме, ужас...) Детската стая е 12-13 квадрата - достатъчна е, само заради едни чупки няма как да ползваме готови модули. А и според мен в повечето случаи те са доста непрактични. Ние цялото обзавеждане си го правихме по поръчка, всичко ние си нарисувахме и сме използвали максимално пространството Simple Smile Спалнята ни е 10 квадрата - със спалня, гардероб, скрин, нощни шкафчета, че и детското креватче се събира Simple Smile

С малкия правим нещастни опити да ходи на ясла - дотук има общо 15 сутрини от януари насам... То са вируси, сополи, мани, мани... Днес му е втори ден (от третия ни стартов опит) и хоп - има детенце с варицела  ooooh! От една страна си мисля, че сега е идеалното време да изкара шарката, само незнам къде и как да го опазя от децата навън... От друга страна срещнах в интернет на 1-2 места писания, че дори майката да е карала варицела (аз съм), бебето в корема пак може да се разболее и да му се появят проблеми в бъдеще (глухота, слепота, и незнам си какво). Това разбира се е доста спорно и малко вероятно, особено след 22 гс, но аз нали си имам кофти опит с попадането в малките % изключения от 1та бременност и сега ще съм с едно на ум... newsm78 Може евентуално да си изследвам антителата. Една мама в предишната ни група уж имаше антитела, а се тръшна с варицела 8-9 месец и доста кофти я изкара... Знае ли човек...
Засега оставам да чакам дали (дано!) ще се опъпчи малкия  Grinning
Виж целия пост
# 415
Здравейте, момичета!

Не съм писала отдавна, но си ви чета.

Имам едно въпросче: тези, които правихте ФМ, в рамките на която влиза и фетална ехокардиография (със съответните констатации), правихте ли отделно и кардиографско изследване и ще си правите си и късна ФМ (28-30 гс)?

Да се оплача, извън темата, че снощи са разбили предното ляво стъкло на автомобила ми, и аз, като типичен телец, много страдам за съсипано имущество. Полицаите, направили огледа, са категорични, че не е опит за кражба на автомобила, а застрахователят твърди, че това е най-крадената марка и нищо чудно да е и опит на аматьор. Та как ще спя спокойно, като се страхувам, че следващия път биха успели да я откраднат.... ooooh! ooooh!

Краставичке, информирай незабавно, като имаш новини за беб. Стискаме палци и пращаме много, много позитивна енергия (аз лично имам предчувствие, че всичко ще е наред).

П.С. Между другото, имам сведения, че турците вече отпращат желаещите да си правят там Пренатеста (а цените са с повече от 30 % по ниски). Много е нечестно, много - минимарната заплата там е 425 евро, на фона на нашите мизерни 350-360 лв).



Виж целия пост
# 416
Влизам да се похваля-от вчера официално мога да кажа,че съм в 6 месец.И усещам бебка все по-често,дори и със ръка  Simple Smile и моята незаконна ( Joy ) половинка я усеща с ръка
Виж целия пост
# 417
Аз правих ФМ и отделно фетална ЕК в 22 гс. Ходя си горе долу 1 месечно в Надежда (при д-р Михова) и така ще си продължа до края. Следващия преглед ще ми е 26-27 гс и после 31-32 гс. Тя не ми е казвала специално между 28-30 гс да ходя.
Виж целия пост
# 418
bybuHka и ти ли се отказа от Селена? Бях се разбрала даже и с лекаря ,че искам там да раждам,но последния път му казах,че цените са просто неприемливи и се отказвам...

Отказах се окончателно. То си е безобразие. Навих се за "Торакс" едно заради сходните условия и второ, че скоро цените не са мърдани там - 950лв и си носиш само четка с паста за зъби и чехли. Изписват те с пакет памперси чак. Удобно ще ми бъде и относно документите и предварителните консултации с техен лекар, защото АГ-то, при което ходя на частно тук всъщност работи в клиниката и дори извършва секцио. Засега е най-удобния ми вариант, защото и да стане нещо непредвидено /като бебо да тръгне самичък няколко дни преди датата или каквото и да било друго/ лекарката е тук и веднага ще уреди нещата да ме метнат нататък по най-бързия начин. В общи линии останах с впечатлението, че ще бъда обслужена на всички нива. Да се надяваме да е така наистина.
Виж целия пост
# 419
Аз правих ФМ и отделно фетална ЕК в 22 гс. Ходя си горе долу 1 месечно в Надежда (при д-р Михова) и така ще си продължа до края. Следващия преглед ще ми е 26-27 гс и после 31-32 гс. Тя не ми е казвала специално между 28-30 гс да ходя.

За ФМ и аз съм при Михова. А кой ти прави ЕК? Аз съм забравила да питам Михова дали се налага?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия