Рязане на пъпната връв на бебе едва след като спре да пулсира

  • 8 345
  • 18
В пъпната връв се съдържала най-хубавата кръв, за това трябвало да се остави да спре да пулсира пъпната връв преди да се изреже. При вас как е било? Имали запознати с това?
Виж целия пост
# 1
Оставила съм избора на лекарите и не съм ги питала пулсирала ли е когато са я срязали.
Виж целия пост
# 2
Кученца ли израждахте?Или някое животинче на село?
Виж целия пост
# 3
Не уточних, че става въпрос за човек- бебе!
"Забавянето рязане на пъпна връв е по-добро за бебето"- тази тема открих в гугъл.
Виж целия пост
# 4
Ако раждаш в болница, много се съмнявам че лекарите ще имат времето и търпението да чакат цели 8 минути докато се среже пъпната връв. Особено в болницата, в която бях аз, си беше като на конвейер. Много родилки, много работа, докато ме изкарваха от залата, вече вкарваха другата и чух че била спешен случай. Та едва ли някой е чакал да спре пулсирането. Пък и едва ли има кой знае какво значение.
Виж целия пост
# 5
И аз четох някъде някаква теория, как лекарите бързали да прережат пъпната връв и я давали/продавали на хора, които не разбрах дали пиели или си преливали кръвта. Много откачена работа беше. Нямаше как да се вържа на тази простотия, защото исках да даря, донесоха ми въпросника, попълнихме го и се оказа, че в празнични дни няма кой да го вземе ( правело се със специален транспорт ).
А кръвта не циркулира ли постоянно между плацентата и плода, каква е логиката в пъпната връв да е най-хубава?
автораката защо редактира поста си и махна обяснението тя какво е направила.
Виж целия пост
# 6
Четох, че я използват за стволове клетки, както и че се оставяла от една до три минути преди да се среже. Нивото на желязо при кърмачетата било по-добро. Плацентата също бива използвана за стволове клетки. Като цяло в чужбина имаш право на избор както за пъпната връв, така и за плацентата. Говорих с приятелка, тя ражда в Лондон, там са оставили пъпната връв след като е спряла да пулсира са я срязали. Питали и за плацентата дали ще я вземе. Тя отказала, иначе може да я съхраняваш в София, като плащаш някаква определена сума всяка година за съхраняването и. Аз пожелах същото и нямаше проблем.
Най-странното което ми каза една китайка е, че я готвят и ядат. Само при мисълта и ми се догади.
Виж целия пост
# 7
Секцио по спешност, колабирах на операционата маса, не мисля, че на хирурзите в този момент им е било до пулсиращата  пъпна връв! Аз и бебето сме добре, като краен резултат!
Виж целия пост
# 8
Определено в такъв момент няма да им е до това. Важното е, че сте добре и двамата.
Виж целия пост
# 9
Запознах се с материали по въпроса едва след като родих. Но дори и да не беше така, едва ли щеше да има значение. В българските държавни болници всичко е стандартизирано и си просто част от матрицата. Нямаш право на глас кое и дали да се случи. Предполагам има изключения ако случиш на отзивчив лекар и имате предварителна уговорка.
Помня, че след като се роди малката, бързо ми я дадоха, т.е. едва ли е имало изчакване. Тоест, според прочетеното около 1/3 от нейната кръв е останала в плацентата. За радост не е имала проблеми с хемоглобина, роди се напълно доносена, а и кръвта все пак се възстановява. Единственото, което исках е с нея да сме живи и здрави след раждането.
Виж целия пост
# 10
Когато бебето се роди, то все още е свързано с плацентата чрез пъпната връв. Част от кръвта на бебето е в неговото тяло, а останалата част е в плацентата. Нужни са 2-5 минути (може и повече), за да може кръвта от плацентата да премине в тялото на бебето.
Количеството кръв, която бебето и плацентата споделят по време на раждането е 450 мл. По време на раждането, в тялото на бебето има около 300 мл кръв, останалите 150 мл остават в плацентата. Когато пъпната връв бъде клампирана и прерязана веднага след раждането, бебето бива лишено от 1/3 от неговата кръв. Това се равнява на обема на кръвта, който ще бъде необходим за пълното обливане на белите дробове, черния дроб и бъбреците на бебето при раждането.
Изследванията сочат, че за 2 минути 70% от кръвта в плацентата преминава в бебето. Ако се изчака пъпната връв да спре да пулсира, преминава цялото количество кръв.

Има логика, аз лично помолих лекарката, която ме израждаше да изчака с прерязването на пъпната връв и тя се съобрази с желанието ми. За раждане в България говорим.
Виж целия пост
# 11
Благодаря за изчерпателният отговор.
При нас бяха нужни около осем минути за да спре да пулсира.
Има доста различна практика в България и Чужбина. Като например още щом се роди бебето и ти го слагат на гърдите, казват че го правят за да има по-малък стрес за детето. Другото което е, че в България бият повече имунизации на  малчуганите. Това ако се промени няма да е лошо. В крайна сметка всяка майка иска само едно здраве за нейното съкровище и в името на това прави всякакви жертви за своята рожба.
Виж целия пост
# 12
Стига с това България и чужбина, нито в чужбината са някакви богове, нито в България са толкова талибани.
Виж целия пост
# 13
Да, но е факт каква е практиката. Аз също щях да си раждам в държавата, но съм командировка тук, не разбирам какъв е проблема, защо сте хапливи? Аз си харесвам държавата, но бих се радвала ако се променят някой неща в системата.
Виж целия пост
# 14
Бебето ми беше в не добро състояние, с невъзможност да диша самостоятелно - родено доносено, 3700 грама. Въобще в този момент едва ли някой е мислил за плацентата. Това за второто раждане.
При първото в резултат на неадекватно проведено раждане аз бях в неадектватно състояние, та въобще спомени нямам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия