АПРИЛЧЕТО за плаж се стяга и към Слънчо се протяга :)

  • 65 493
  • 741
# 405
Здравейте,мамчета! и ние се вписваме за говоренето в бедния речник.казваме малко думички,но за сметка на това всичко което и се каже го разбира отлично.не се притеснявам,всяко дете е различно,ще проговорят,после да му мислим как ще се надвикваме с тях....Simple Smile
на ясла не мисля и догодина да я пускам! ще е на бабин дом след като навърши 2 или ще взимам и 6 мес. неплатеното майчинство. ще тръгне Деси направо май на домче.само да сме здрави ...и всички други дечица,естествено!
очакваме многоооо скоро да избият и последните,долните 2 кучешки и сме в малко почивка Simple Smile
спокойна нощ!!!
Виж целия пост
# 406
Мен не ме притеснява, че е с беден речник, а че въобще няма абсолютно никакъв речник  Laughing  освен да казва как прави коте и пиле или "ам-ам" или понякога "амамааамаа" не се знае "ама" ли е "мама" ли е  Laughing и срички "та" "па" "ба" "ми" и тн. Иначе абсолютно всичко разбира, сочи по картинки, кое е коте, бебе и тн. Явно просто не му се говори на детето още, но все пак съм се притеснила, защото всички негови връстници все нещо казват. Началото на октомври сме на консултация и ще говоря с педиатъра какво мисли.

Ние не сме приети на ясла, но и да бяхме, не знам дали щях да го пусна.
Виж целия пост
# 407
Хрис беше приет на ясла, но не го записах. Ще изчакам за догодина, съображенията ги бях споделила в по-преден пост. Peace
Виж целия пост
# 408
Геричка,както казва бащата на една приятелка:" Проблем би било жена да не говори. Ако е мълчалива или е болна,или има нещо сбъркано в нея. За момче няма странно да не казва нищо. Те са свикнали да слушат от малки". Така че спокойно. Има време за всичко ,просто моментът настъпва различно за дечицата
Виж целия пост
# 409
Много ни запустя групата , сигурно във фейсбук е по активна , какво става с децата , пуснете някоя снимка (аз така и не се научих как става ) малко отчет от консултациите , да видим кой колко е порастнал , кой е тръгнал на ясла и как е адаптацията. При нас след 3 дни ходене имаме бонус сополи , не казвам че е от яслата , сезона е такъв , ама кофти ,така трудно ще свикне. Иначе си поревава доста , но няма как , на 3-тия ден беше къде къде по добре . Май ще е най малка в групата , в съседната има на 1,2 г . На кг със сигурност ще е най - малка . Последни мерки 8,800 и 80 см . Манекенка Simple Smile  поне забелязах малко повече внимание към нея , което е добре . Успех на всички зайчета , тръгнали на ясла
Виж целия пост
# 410
Ние на ясла не сме приети, средата на октомври ще ходим на консултация, но преди три месеца беше 80см и  12кг  Laughing и все още не говорим нищо  newsm78
Виж целия пост
# 411
Здравейте
Явно из всичики ясли са пуснале сополи на промоция  Laughing
и ние 2 дена ходихме прези празниците и хоп почивчицаааа - докато минат сополите, а бях толковя сигурна че няма да сме късметлии нолкова бързо да хванем промото , но  стана. Иначе мерки и теглилки 12,5  и 86 см, а от към приказки сме 6+, не му млъква устата, повтаря всяка нова дума и прами изречение с макс 4 думи за сега ,пу пу пу
Виж целия пост
# 412
 Simple Smile ние не сме на ясла, догодина, засега нямаме сополи  Laughing пазим се доколкото е възможно, другата седмица ще се боднем за хепатит а втора доза  Confused мъчат ни зъбите и е страшен рев  ooooh! не са ни мерили скоро, но сме към 12кг и около 85см  Blush за бърборене на нейния език бърборка нещо  Laughing много мяука  Joy двукрако коте
Виж целия пост
# 413
След 2 седмици ще е контролата, но като мерки по домашните измервания - малко над 13 кг и около 88-89 см Simple Smile Здрав е, да чукам на дърво. Втората двойка кътници излизат, гледам, че дори единият май е пробил. С него общата бройка зъбки става 11.
Виж целия пост
# 414
Аз сега видях в сайта, че на 26 са ни приели на ясла, искам да попитам, при записване ли спират майчинството или при пускане на детето на ясла. Защото ми казаха, че сега трябва да го запираш, а до 90дни да го пусна?

На дечицата с незатворена фонтанела, започнахте ли пак витамин Д?
Виж целия пост
# 415
Спират го при постъпване , от първия присъствен ден , но ако се върнеш на работа или ти пуснат платената отпуската от същия ден (първия присъствен ) се подават приложение 4 и 12 в НОИ и до втората година ще полочаваш половината майчинство . Има обаче и 3 дни срок , в които трябва да се подадат , които текат от първия присъствен ден
Виж целия пост
# 416
Ние се връщаме от консултация. Стигнахме ги накрая заветните 80см и сме 11кг. Избиват му кучешки зъби и нощем спи неспокойно. В петък еднократно вдигна 38.5,но нито кашля,нито има сополи,диария или каквото и да е.
Виж целия пост
# 417
Спират го при постъпване , от първия присъствен ден , но ако се върнеш на работа или ти пуснат платената отпуската от същия ден (първия присъствен ) се подават приложение 4 и 12 в НОИ и до втората година ще полочаваш половината майчинство . Има обаче и 3 дни срок , в които трябва да се подадат , които текат от първия присъствен ден

Дано да е така, защото ще го записвам 1 октомви, а ще го пускам началото на Януари и не ми се ще през това време да съм без майчинство. Но чувам от други майки, че е при записване, май най-добре да ходя да попитам в НОИ  newsm78

Някоя друга МАМА, която сега е пуснала детето на ясла може ли да изкаже мнение?
Виж целия пост
# 418
Аз сега видях в сайта, че на 26 са ни приели на ясла, искам да попитам, при записване ли спират майчинството или при пускане на детето на ясла. Защото ми казаха, че сега трябва да го запираш, а до 90дни да го пусна?

На дечицата с незатворена фонтанела, започнахте ли пак витамин Д?

давам през ден по 1 капка  Simple Smile
Виж целия пост
# 419
Хайде привет и от нас


image free hosting

Не съм го пускала на ясла, гледаме се, но в това време започва да ми става трудно  Joy
свикна по цял ден навън и сега е мъка Sad спи веднъж на ден, яде колкото му се даде. последния път
края на юли беше 12 кг и 83см. следващата ДК е октомври. От тогава изкарахме дребна шарка , доста леко, но беше като парцал . Сега си повъзвърна бузките де.

Въпрос - дали са им удобни кецове? влюбих се в едни , но не посмях, но ги сънувам хихихх
купуваме обувки през 2 месеца. Зимата с апрески ще сме сигурно, но приемам идеи
вълнуваме също и космонафт или яке ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия