АПРИЛЧЕТО за плаж се стяга и към Слънчо се протяга :)

  • 65 493
  • 741
# 420
Спират го при постъпване , от първия присъствен ден , но ако се върнеш на работа или ти пуснат платената отпуската от същия ден (първия присъствен ) се подават приложение 4 и 12 в НОИ и до втората година ще полочаваш половината майчинство . Има обаче и 3 дни срок , в които трябва да се подадат , които текат от първия присъствен ден

Дано да е така, защото ще го записвам 1 октомви, а ще го пускам началото на Януари и не ми се ще през това време да съм без майчинство. Но чувам от други майки, че е при записване, май най-добре да ходя да попитам в НОИ  newsm78

Някоя друга МАМА, която сега е пуснала детето на ясла може ли да изкаже мнение?
Здравей
пуснах малчо на ясла на 17.09.2015 и директорката на Дя ми каза, че още на същият ден трябва да тида във фирмата и да попълня едни декларации, че малкия тръгва на ясла и съответно каза че до 2 годинка ще получавам 50 % от майчинствто
Виж целия пост
# 421
Почнах да давам вит Д, по 2 капки, но само през дъждовното време. Днес сме на ДК и ще питам педи.
Пфуу... изби и последното зъбче и сега спим спокойно. 6 зъба за 5 седмици - в зор се видях:)
Аз бих купила кецове, струва да са с мека подметка. Взем на Дани гуменки от h&m с идеята да не му ги слагам често, но той е влюбен в тях Simple Smile
Виж целия пост
# 422
 Sad момичета, да няма някакъв проблем моята сладурана? не дава да й сменям пампито, едва я забърсвам.  newsm78 доколкото разбирам няма слепване,  Confused другата седмица чак сме при педито
Виж целия пост
# 423
Почнах да давам вит Д, по 2 капки, но само през дъждовното време. Днес сме на ДК и ще питам педи.
Пфуу... изби и последното зъбче и сега спим спокойно. 6 зъба за 5 седмици - в зор се видях:)
Аз бих купила кецове, струва да са с мека подметка. Взем на Дани гуменки от h&m с идеята да не му ги слагам често, но той е влюбен в тях Simple Smile

Минахме през педи за последния пентаксим. 10.6 кг и 79 см.
каза ми да давам по 1 капка вит Д.
Виж целия пост
# 424
На ясла сме от 1.10. дано свикне бързо. За колко време свикнаха вашите деца? В началото ще ходя с него до обяд и постепенно ще го оставям за по-дълго.
На последната консултация беше 10кг 80см, преди 2м. Има 7 зъба. Фонтанелата май се е затворила.
С гърнето сме до никъде. Дано в яслата го научат.
Виж целия пост
# 425
Sad момичета, да няма някакъв проблем моята сладурана? не дава да й сменям пампито, едва я забърсвам.  newsm78 доколкото разбирам няма слепване,  Confused другата седмица чак сме при педито
И при нас напоследък е така. Много трудно му сменям памперса. Мисля, че го дразни крема, ако не е затоплен.
Виж целия пост
# 426
Аз пък мноооого отдавна не мажа с крем.
Виж целия пост
# 427
и аз вече от месеци не слагам крем, никога не се е подсичала  Cry но сега така се дърпа и пищи, стиска крачетата. само като види пампито и бяха
Виж целия пост
# 428
Крем съм слагала 2 пъти- 1 път,в които дупето му се беше зачервило и се оправи още на следващия ден и при никненето на 1то зъбче се беше подсякъл доста,тогава ни отне повечко време да се оправи. При ежедневна смяна на памперс на съм мазала ,а от половин година,от както сме без памперс-съвсем .
Виж целия пост
# 429
Sad момичета, да няма някакъв проблем моята сладурана? не дава да й сменям пампито, едва я забърсвам.  newsm78 доколкото разбирам няма слепване,  Confused другата седмица чак сме при педито
може да и харесва без памперс и не иска да го слагаш? Или ти не я оставяш без него?
Виж целия пост
# 430
Sad момичета, да няма някакъв проблем моята сладурана? не дава да й сменям пампито, едва я забърсвам.  newsm78 доколкото разбирам няма слепване,  Confused другата седмица чак сме при педито
може да и харесва без памперс и не иска да го слагаш? Или ти не я оставяш без него?

 newsm78 за това не съм се замисляла, скоро не съм я оставяла без, не е показвала особено желание да е без пампито. с гърнето сме до под кривата круша  Tired сега слагаме мечето да пишка  hahaha да се успокоим, че гърнето не хапе

стиска крачетата и не дава да я бърша, и като я мия така прави сякаш я боли  Cry Rolling Eyes притеснявам се за слепване
Виж целия пост
# 431
Днес се записахме за ясла, но ще го пусна първия работен ден на Януари и до тогава ще си взимам майчинство  newsm44
Виж целия пост
# 432
Преди месец малкия беше много хремав и му капах Виброцил. Въпростът ми е, понеже пак е хремав, дали сега може пак да му капя или да ги сменя с някакви други. И сега както идва зимния сезон...не знам през какъв интервал могат да се капят капки  Rolling Eyes   А той като е хремав е много зле положението, не може да спи, буди се през 15мин и е нещо старшно.

П.С. Стеримар не помага, дърпам ги и с Бейбивак, но след 10мин пак е в същото положение.
Виж целия пост
# 433
Гери,не използвай често капки за нос,увреждат лигавицата. Калоян предната зима много често боледуваше. Всичко винаги започваше със сополи,после кашлица и т.н.  На рд-то си беше също болен,бяхме пред постъпване в болница. Тогава ме посъветваха да си купя инхалатор. Да чукна на дърво от тогава проблемите ни спряха. Почне ли да се задава дори малко сополче,включвам инхалатора с физ.разтвор,давам му вит. Ц и след 1 ден няма и помен от разболяване.
Виж целия пост
# 434
Geri-gb, а как се справяте с поставянето на инхалатора?
Аз още не съм пробвала, но ми се струва като мисията невъзможна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия