Махане на памперс и биберон

  • 124 554
  • 1 640
# 285
Вече повече от месец е без памперс през деня, но пак има дни, в които хем много пикае, хем се изпуска. И аз се ядосвам и се чудя защо, при положение, че иначе си казва и стиска, но....
Ще чакаме, може би трябва време.
Дилемата ми сега е, ако пътуваме 1-2 часа какво правя. Яко не спи ще си казва, но ако заспи ще се изпусне. Вероятно трябва да купя памперс гаши, макар че са ми скъпи  Thinking
Виж целия пост
# 286
Пълен провал при нас с идеята кака й да й покаже за какво е гърнето. Орева света, че друг е седнал на нейното гърне, нищо, че по принцип не иска да сяда на него. Мина и вируса с разстройството, седеше си насрана и не й пречеше въобще. Днес пак я пробвах на гърне, рева за памперса си. Има ли друг такъв любител на памперсите, вече се изчерпах как да я съблазня и подканя за гащи...

Има, има! Днес ставаме на 2год. и 3 месеца и какво от това?! ooooh! Иска си момчето "пасена" и това е. А гърнето го оглежда 1-2 мин. и ми показва в кой шкаф да го скрия.
Виж целия пост
# 287
Пълен провал при нас с идеята кака й да й покаже за какво е гърнето. Орева света, че друг е седнал на нейното гърне, нищо, че по принцип не иска да сяда на него. Мина и вируса с разстройството, седеше си насрана и не й пречеше въобще. Днес пак я пробвах на гърне, рева за памперса си. Има ли друг такъв любител на памперсите, вече се изчерпах как да я съблазня и подканя за гащи...
Моята, беше така, седеше си напикана и ревеше само ако види, че е намокрила пода, но за гащите не й пукаше. Изчакай малко. Около 2-те години /седмица преди това/ след многократните ми обяснения сама почна да си казва и ходи в тоалетната, изобщо не ползва гърнето, малко ме е яд, защото е сума ти пари, музикално марково, ама така си реши  ooooh!
Виж целия пост
# 288
и всеки ми цъка с език, че не съм го махнала още тоя памперс. Все едно зависи само от мен...
Само от теб зависи.
Виж целия пост
# 289
Дилемата ми сега е, ако пътуваме 1-2 часа какво правя. Яко не спи ще си казва, но ако заспи ще се изпусне. Вероятно трябва да купя памперс гаши, макар че са ми скъпи  Thinking
За пръв път откакто махнахме памперса пътувахме тези дни, и точно така направихме, купихме памперс гащи, когато можехме спирахме, но това на отиване, на връщане не можехме и не спирахме, уж не ми се видяха напикани, но знам ли, ако е било малко няма как да го разбера.
Виж целия пост
# 290
Ние пътувахме около 1 месец след махането на дневния памперс. С обикновени гащички пътува, но при всяка възможност спирахме и я канех да пишка. Мина без инциденти.
Преди малко обаче имах изненада. При положение, че откакто махна памперса, никога не се беше идпускала по голяма нужда ( само по малка понякога ), сега се изпусна точно по голяма нужда, а днес вече е акала. Много се притесни горкото ми пате. Гушнах я, сложих я на гърне, измих я и обясних, че е нормално понякога да не успее да стигне навреме. Малко беше смутена докато гледаше как пера гащичките, но после се заигра. И това след като сутринта една баба-съседка я почерпи с няколко пресни дренки и аз се притеснявах да не се запече детето.  Laughing
Виж целия пост
# 291
Стиска при пътуване... Когато е за кратко - обикновени гащи, а на по-дълъг път е с памперс гащи или памперс, но в голям процент от случаите е сух. Все пак съм сложила подложка на седалката - ако има инцидент, а пътуването трябва да подължи, за да остане тапицерията на столчето суха. Пък и не винаги може да се спре веднага за аки/пиш.
Виж целия пост
# 292
Дъщеря ми си казва когато пътуваме, даже послъгва, когато започне да и омръзва да седи. Без памперс е от 3 месеца, а се е случвало да пътуваме почти цял ден.
Виж целия пост
# 293
Как по-точно зависи от мен. Защото не е като да не е слагана на гърне от 7 месечна и до годинката да си е с редовно изхождане в него. Не мисля да правя каквото и да е насила, да се карам и да настоявам на всяка цена за пустото гърне. Предпочитам да се заредя с още търпение, от колкото да превръщам ситуацията в драма.
Виж целия пост
# 294
Как по-точно зависи от мен. Защото не е като да не е слагана на гърне от 7 месечна и до годинката да си е с редовно изхождане в него. Не мисля да правя каквото и да е насила, да се карам и да настоявам на всяка цена за пустото гърне. Предпочитам да се заредя с още търпение, от колкото да превръщам ситуацията в драма.
Ти ако четеш Jesus и последователките й, които понякога се появяват, трябва да биеш детето, докато не се научи. Прескачай нейните постове, че само ще се ядосваш. Като му дойде времето, ще стане за един ден, те като ми казваха аз не вярвах, и мислех, че никога няма да махнем памперса, но ето че момента идва, и просто до там, край без инциденти и тем подобни.
Виж целия пост
# 295
Малко ти е детето Fervor, не се ядосвай. И аз като тебе се чудих дали изобщо и как ще се оттървем от тоя памперс, ама на стана и то наистина трайно и от раз. На 2 години и 7 месеца започна да използва гърнето синът ми, като преди това многократно от бебе го мъча с променлив успех. Обаче сега вече изобщо не купувам памперси, нито го подканям, нито го питам - той върши всичко сам, отива си до гърнето, когато му се пишка или ака, а ако сме навън ми казва. И с колата сме пътували 4-5 часа, пак си казва човека. С две думи искам да кажа за пореден път, че всяко дете по различно време узрява за това и дали ще е сега или след 3-4 месеца значение няма. Аз съм доволна от себе си, направих каквото можах, успеха ми е траен, без да нося тонове гащи и панталони по разходките, без да го влача през 30 минути в храстите, че да мога после да се хваля, че видиш ли на година и половина детето ми е без памперс. Ако не беше тръгнал на ясла миналата година можеше и по-рано да се случи цялата работа, но няма как да знам.
Виж целия пост
# 296
Аз вече казах, че грешката ми е в това, че си сравнявам децата. С едното стана рано, лесно и без проблеми, с второто ще са нужни повече търпение и усилия. Истината е, че деца не се гледат по колъп и са си индивидуални характерчета. Ще стане, рано или късно  Simple Smile
Виж целия пост
# 297
Аз вече казах, че грешката ми е в това, че си сравнявам децата. С едното стана рано, лесно и без проблеми, с второто ще са нужни повече търпение и усилия. Истината е, че деца не се гледат по колъп и са си индивидуални характерчета. Ще стане, рано или късно  Simple Smile

Така е. Всичко е много индивидуално. И ако в крайна сметка се стигне до етап, в който се изнервяте взаимно с опитите за гърне, няма смисъл да се продължава. Все пак не трябва да се стресира детето. Нищо фатално няма, ако се научи по-късно.
Виж целия пост
# 298
Маминки,аз се надявам на успех с махането на пампата в.....яслата.


На моят бандит му предстои тръгване на ясла и там ми казаха,че няма проблем ,че е с пампа-те щели да се заемат да го отучат ,стига детето да съдейства и да има желание,да имитира и подражава-да не съм се тревожила  Mr. Green

Ще пиша как се развиват нещата Hug
Виж целия пост
# 299
Уф, сега пък някакъв глупав проблем изникна при нас...Не ще да си казва в яслата на госпожите и на лелите...Преди 4 месеца, като махнахме всичко, нямаше никакви инциденти. Пак ми споделяха от персонала, че не казва, но твърдяха, че явно слаганията на гърнето се уцелват с неговите нужди, защото всичко си беше наред и вършеше работата. След това имаше един период от 2 месеца, когато не ходи на ясла, но вкъщи и навън винаги е бил изряден. От 2 дни пак е в яслата, има някакъв лек период на адаптация, но нищо особено. В крайна сметка, всеки ден ми го връщат преоблечен и ми казват, че и се е напишкал и се е наакал  Shocked. За капак 2 пъти ми се изпишка и на мен по време на разходките след яслата, ей така, без да каже. Направо не знам, какво се случва с това дете. А вкъщи всичко е идеално, спи нощем по гащи, събужда се да пишка, ако почувства нужда - абе няма проблеми. Аз се бях засилила от понеделник с еднократните чаршафи в яслата, обяснявам, че от месец някъде спи без никакви пелени...Ами те хората вече не ми вярват и започнах да нося пелени да му слагат на обяд. На всичкото отгоре, вчера в 18:00ч ми го връщат с обедния памперс, който са му сложили в 13:00ч - съответно препълнен, защото съм занесла само 1, за спане. Отгоре на това наакан, всичко му се беше размазало (защото той ми каза, че има ако на дупето още като ме видя на вратата, но аз помислих, че е в гащите и не очаквах, че е с памперс). Повтарям като луда да казва в яслата на хората, като има нужда - уж обещава тържествено да го прави....Не знам. Само на семейството казва - мен, баща си и баба си. Като беше болен миналата седмица го гледа една моя леля - и на нея не казваше. Чак втория ден на обяд се отпусна да й каже и той след настойчиво питане от нейна страна. А в яслата никой няма да си губи времето с него да го пита и направо не знам, как ще станат нещата  Tired. Много ми е криво, значи...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия