Махане на памперс и биберон

  • 124 555
  • 1 640
# 315
Дамм, правилно съм предположила. Детето ти е родено февруари, какво ще му стане ако изчакаш да стане април догодина  newsm78 аз бързах да е около 2-та година, защото моето е родено лятото, а есента тръгна на ясла, и после няма кога. А пък аз не мисля, че трябва да е лятото, може и зимата, тъкмо ще имате време у вас. Защо да настива, и да се напишка я преобуваш. За 2мин мокро дупе няма да настине спокойно. А вие реално не сте махнали памперса, ти си го махнала. Щом детето не е започнало само да си казва, за мен не е никакво махане. И стига с този бой, ако сега ги биете за нещо толкова малко, какво ще правите като се тръшне на улицата след няколко месеца, че го хванало бебешкият пубертет, ами като стане 1 клас и не иска да си пише домашните  ooooh! стига си чела, че аз така имам 2 чисто нови гърнета  Mr. Green Просто ако до няколко дни не се оправи положението, остави детето на мира, и опитай след месец пак. Peace
Виж целия пост
# 316
Дамм, правилно съм предположила. Детето ти е родено февруари, какво ще му стане ако изчакаш да стане април догодина  newsm78 аз бързах да е около 2-та година, защото моето е родено лятото, а есента тръгна на ясла, и после няма кога. А пък аз не мисля, че трябва да е лятото, може и зимата, тъкмо ще имате време у вас. Защо да настива, и да се напишка я преобуваш. За 2мин мокро дупе няма да настине спокойно. А вие реално не сте махнали памперса, ти си го махнала. Щом детето не е започнало само да си казва, за мен не е никакво махане. И стига с този бой, ако сега ги биете за нещо толкова малко, какво ще правите като се тръшне на улицата след няколко месеца, че го хванало бебешкият пубертет, ами като стане 1 клас и не иска да си пише домашните  ooooh! стига си чела, че аз така имам 2 чисто нови гърнета  Mr. Green Просто ако до няколко дни не се оправи положението, остави детето на мира, и опитай след месец пак. Peace
Какво значи "ако сега ги биете за нещо малко", първо това не е малко, второ - ако сега ги бият, после няма да им се налага изобщо, защото децата вече ще са пораснали с някакво възпитание и изобщо няма да стоят на дневен ред въпроси като "тя не ме слуша, не иска да пише домашни, не прави не знам си какво". Като от малко го вкараш в правия път, нататък върви добре без бой.
Виж целия пост
# 317
1 година и 7 месеца е идеална възраст за опит за махане на памперс. Трябва ти търпение, обеснявай
по 100 пъти на ден къде и какво се прави в гърнето. Но ти трябват няколко седмици, така че с 2 дена няма да стане.  Peace
Виж целия пост
# 318
Ние не сме гледани с памперс, защото тогава не е имало в БГ. Научили сме се на по 1 г-възраст да ходим на гърне, да си казваме, без "инциденти". Понякога се чудя дали това с "детето не е готово" просто не опитваме да отложим нещата за по-късно. На децата с памперс им е по-комфортно ( отколкото ни е било на нас с пелените преди години ) и затова "не са готови" за гърне, а не, че по някакви други причини, било то физически, или психически, не са готови. На нас също ни е по-лесно просто да сменим памперса и да не се занимаваме повече.
Просто си разсъждавам и споделям мислите си с вас. Никого не ангажирам с мнението си и никого не визирам.  Peace
Виж целия пост
# 319
Много мило, че ги сподели, само че ако си въобразяваш, че едно време всички са се научавали да пишкат в гърне на 1 година много се лъжеш. Било е голямото пране и напикаване.
Между другото ти вероятно си 1000001-та, която си го разсъждава това. Обикновено тези съждения идват от човек, който няма деца. Благодаря, че се разписа. ooooh!
Виж целия пост
# 320
Ние не сме гледани с памперс, защото тогава не е имало в БГ. Научили сме се на по 1 г-възраст да ходим на гърне, да си казваме, без "инциденти". Понякога се чудя дали това с "детето не е готово" просто не опитваме да отложим нещата за по-късно. На децата с памперс им е по-комфортно ( отколкото ни е било на нас с пелените преди години ) и затова "не са готови" за гърне, а не, че по някакви други причини, било то физически, или психически, не са готови. На нас също ни е по-лесно просто да сменим памперса и да не се занимаваме повече.
И на компаниите производители на памперси им е по-комфортно, особено когато платят на някой и друг лекар да се изкажат в посока "научете детето като стане на 3, или като запише висше..."
Виж целия пост
# 321
Ние не сме гледани с памперс, защото тогава не е имало в БГ. Научили сме се на по 1 г-възраст да ходим на гърне, да си казваме, без "инциденти".
Не е вярно това. Голямата ми дъщеря я гледах без памперс, и на 2г тръгна на ясла, изпускаше се докато спи, а понякога и през деня, като се заиграе. Малката е с памперс и се изпуска докато спи, а откакто сме махнали памперса /казва си от около 1,5м/ има само един инцидент тази седмица в яслата, защото не са я разбрали какво иска да им каже. Който ви разправя градските легенди, как на 1г децата са си казвали, явно е забравил какво е било преди толкова много години. То с голямата и аз нямам ясен спомен, кога точно проговори, помня само, че беше след като тръгна на ясла /явно е било след 2г/ но дали е било на 2г и 1м или на 2г и 6м не съм си записвала. Та и с гърнето и 1г дете същата работа.
Jesus... "като го вкараш в правият път" може и без бой, ако свикнеш да го биеш за щяло и нещяло като малко, ти просто си такъв човек, и ще го биеш и като голямо. Стига с това насилие над беззащитно дете, защо не вземете да набиете мъжа си, защото нещо не ви е послушал. Или само над по-слаби го правите?!
Виж целия пост
# 322
Здравейте,аз обяснявам от около 2 мес. тя знае за какво е гърнето, на него слага всички бебета,кукли и плюшени играчки за да пишкат.Понеже има спор и за “боя“ [може би моето мислене не е нормално не знам ] но едно плесване по дупето не е бой не знам вие какво сте ме разбрали.
Виж целия пост
# 323
Дамм, правилно съм предположила. Детето ти е родено февруари, какво ще му стане ако изчакаш да стане април догодина  newsm78 аз бързах да е около 2-та година, защото моето е родено лятото, а есента тръгна на ясла, и после няма кога. А пък аз не мисля, че трябва да е лятото, може и зимата, тъкмо ще имате време у вас. Защо да настива, и да се напишка я преобуваш. За 2мин мокро дупе няма да настине спокойно. А вие реално не сте махнали памперса, ти си го махнала. Щом детето не е започнало само да си казва, за мен не е никакво махане. И стига с този бой, ако сега ги биете за нещо толкова малко, какво ще правите като се тръшне на улицата след няколко месеца, че го хванало бебешкият пубертет, ами като стане 1 клас и не иска да си пише домашните  ooooh! стига си чела, че аз така имам 2 чисто нови гърнета  Mr. Green Просто ако до няколко дни не се оправи положението, остави детето на мира, и опитай след месец пак. Peace
Какво значи "ако сега ги биете за нещо малко", първо това не е малко, второ - ако сега ги бият, после няма да им се налага изобщо, защото децата вече ще са пораснали с някакво възпитание и изобщо няма да стоят на дневен ред въпроси като "тя не ме слуша, не иска да пише домашни, не прави не знам си какво". Като от малко го вкараш в правия път, нататък върви добре без бой.


Много пъти съм те чела и ще си позволя да ти кажа, че нещо не си вред. Какво лошо прави едно дете ако пикае до две, вместо до 1г. в гащите? Някакъв закон ли спазваш, в който пише, че това е задължително и тези, които го нарушават се наказват с бой? И как мислиш, че след това няма да прави бели, за да не се налага да го биеш? Надали ще помни, че е бито на 1г., защото не е се е научило на гърне и да се опитва да живее според твоите критерий. Щом е бито, ще го биеш и занапред, за щяло и за нещяло. После ходи говори за възпитание, ама не на нас тук.

И, за да не спамя все пак темата, ще кажа, че и аз имам дете за приучване, но не бързам за никъде. Вместо да си губим времето със слагане през половин час на гърне, пране и бърсане на подове, си го прекарваме по много по-забавен начин. Така се хабят по-малко нерви и няма да има нужда от пошляпване.

1 година и 7 месеца е идеална възраст за опит за махане на памперс. Трябва ти търпение, обеснявай
по 100 пъти на ден къде и какво се прави в гърнето. Но ти трябват няколко седмици, така че с 2 дена няма да стане.  Peace

Ако изчакаш детето да стане на 2г. и 7м. със сигурност няма да ти се налага да обЯсняваш по 100 пъти какво се прави в гърнето. Веднъж ще е достатъчно.
Виж целия пост
# 324

Ако изчакаш детето да стане на 2г. и 7м. със сигурност няма да ти се налага да обЯсняваш по 100 пъти какво се прави в гърнето. Веднъж ще е достатъчно.

И аз така мисля.
Виж целия пост
# 325
Никога няма да го разбера това -
Здравейте,аз обяснявам от около 2 мес. тя знае за какво е гърнето, на него слага всички бебета,кукли и плюшени играчки за да пишкат.Понеже има спор и за “боя“ [може би моето мислене не е нормално не знам ] но едно плесване по дупето не е бой не знам вие какво сте ме разбрали.
унижаваш детето си, и казваш какво пък толкова. Я си представи, че дойда и те плесна по дупето, дали ще се чувстваш комфортно? И то защо, за да махнеш памперса рано, и какво ще му стане на детето, ако е с памперс на 2г или на 2г и 1м newsm78 А не мислиш ли, че може и заради "шамарчетата" да прави "напук", и да става по-зле положението?
Виж целия пост
# 326
Много мило, че ги сподели, само че ако си въобразяваш, че едно време всички са се научавали да пишкат в гърне на 1 година много се лъжеш. Било е голямото пране и напикаване.
Между другото ти вероятно си 1000001-та, която си го разсъждава това. Обикновено тези съждения идват от човек, който няма деца. Благодаря, че се разписа. ooooh!

Нищо не си въобразявам. Аз имам двама братя и тримата сме се научили на по 1 г. Освен това имам дете, което също успешно се научи да ходи на гърне, но на 1ги9м, защото предпочитах да пробваме лятото. Сарказмът ти е излишен. Казах, че не визирам никого в коментара си, така че не разбирам защо го приемаш толкова лично.
Виж целия пост
# 327
Много мило, че ги сподели, само че ако си въобразяваш, че едно време всички са се научавали да пишкат в гърне на 1 година много се лъжеш. Било е голямото пране и напикаване.
Между другото ти вероятно си 1000001-та, която си го разсъждава това. Обикновено тези съждения идват от човек, който няма деца. Благодаря, че се разписа. ooooh!

Нищо не си въобразявам. Аз имам двама братя и тримата сме се научили на по 1 г. Освен това имам дете, което също успешно се научи да ходи на гърне, но на 1ги9м, защото предпочитах да пробваме лятото. Сарказмът ти е излишен. Казах, че не визирам никого в коментара си, така че не разбирам защо го приемаш толкова лично.
Майка ви, ви е казала, че сте били точно на 1г, тя понеже много добре си спомня преди 20+ години какво точно е било. Е вие сте били уникални, като децата на Jesus. А какво от това всъщност? Сега сте нещо по-умни от останалите или какво? Ето това е въпросът, без сарказъм, какво ще стане, ако вместо да се бият децата, само и само да се махне памперса на 1,5г примерно, не се изчака 2-3 месеца. Освен да оставите лош спомен в малките им главици, аз друго не се сещам като предимство. newsm78 Но то пък аз какво разбирам, друго си е да се фукаш по форумите, и да даваш мнения, които с нищо не помагат по темата, която е "Как да махнем памперса и бибата, споделете опита си".
Виж целия пост
# 328
Много мило, че ги сподели, само че ако си въобразяваш, че едно време всички са се научавали да пишкат в гърне на 1 година много се лъжеш. Било е голямото пране и напикаване.
Между другото ти вероятно си 1000001-та, която си го разсъждава това. Обикновено тези съждения идват от човек, който няма деца. Благодаря, че се разписа. ooooh!

Нищо не си въобразявам. Аз имам двама братя и тримата сме се научили на по 1 г. Освен това имам дете, което също успешно се научи да ходи на гърне, но на 1ги9м, защото предпочитах да пробваме лятото. Сарказмът ти е излишен. Казах, че не визирам никого в коментара си, така че не разбирам защо го приемаш толкова лично.
Майка ви, ви е казала, че сте били точно на 1г, тя понеже много добре си спомня преди 20+ години какво точно е било. Е вие сте били уникални, като децата на Jesus. А какво от това всъщност? Сега сте нещо по-умни от останалите или какво? Ето това е въпросът, без сарказъм, какво ще стане, ако вместо да се бият децата, само и само да се махне памперса на 1,5г примерно, не се изчака 2-3 месеца. Освен да оставите лош спомен в малките им главици, аз друго не се сещам като предимство. newsm78 Но то пък аз какво разбирам, друго си е да се фукаш по форумите, и да даваш мнения, които с нищо не помагат по темата, която е "Как да махнем памперса и бибата, споделете опита си".

И защо реши, че си бия детето или че смятам някого за по-специален, защото се е научил на гърне по-рано от други деца? И защо задължително майка ми трябва да помни грешно? И това, че някои деца, дори да ги наречем мнозинство, се научават по-късно на гърне, не означава, че други не могат да го направят по-рано без каквито и да било сътресения, насилие, стрес и т.н. "екстри", при това без да означава, че са по-специални с нещо от останалите. Вярвам, че всички сте наясно, че всяко дете е една индивидуалност, една отделна малка вселена и всяко едно дете е специално само по себе си, независимо кога се е научило на гърне, кога е проговорило, проходило, научило се да чете и т.н.
Виж целия пост
# 329
Здравейте,аз обяснявам от около 2 мес. тя знае за какво е гърнето, на него слага всички бебета,кукли и плюшени играчки за да пишкат.
Тя може теоретично да знае за какво е и да си играе с куклите, че ги слага на гърне, но това изобщо не означава, че може да си контролира тялото да не се изпуска. Тези две неща нямат никаква връзка.
Ако си мислиш, че научаването става с разбиране къде трябва да се върши тази работа - не. Има един много дълъг период, в който трябва да узрее физически и да се научи да се контролира.


Ако изчакаш детето да стане на 2г. и 7м. със сигурност няма да ти се налага да обЯсняваш по 100 пъти какво се прави в гърнето. Веднъж ще е достатъчно.
А ако го почакаш да стане на 5 може и да не се налага нищо да му обясняваш, то само ще се досети  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия