Забременели след инвитро - тема 11

  • 34 210
  • 738
# 405
Добро утро Simple Smile
Лили, и на мен гърлото ми е болна тема... през бременността поне 5-6 пъти се опита да ме боли зверски. Това което ми помогна е неприятно и ако не бях бременна не знам дали щях да го направя, но имаше страхотен резултат. Във хладка вода се разтваря сол и оцет и жабуриш по няколко пъти на де, като е хубаво след това да не ядеш известно време. При мен резултата беше страхотен и нито веднъж не го докарах до хапчета. Най много на трети ден гърлото се беше прибрало и нямаше болка.
Успех и дано да не се разболееш, а да е само това.
Виж целия пост
# 406
Лили, аз съм голям фен на клеевата тинктура, тук се предлага във всяка аптека. Прави се гаргара по три пъти на ден - 15-20 капки в 50-100 ml вода. Мамите много хвалят компрес със извара - вечер като лягаш. Аз лично си го правя с ракия домашна. Simple Smile Инхалации под кърпа със лъжица готварска сол или две също много омекчава. На Теди съвета - също много ефикасно лекарство. Аз си смуча и домашен мед, когато се сетя. Успех и бързо да те отпуска!  Hug
Граци, честита ти рожденичка, много да е щастлива и слънчева! Специалните деца наистина са специални съкровища, а ти си прекрасна мама. Simple Smile
Виж целия пост
# 407
Благодаря ви, сладурки. Взех и разтворим панадол за настинка, сега се почерпих и с "коктейла" на Теди  Sick  Сега да проверя как е на английски клеева тинктура и да пращам ММ да търси пустинни пчели  Laughing
Виж целия пост
# 408
Благодаря ви, сладурки. Взех и разтворим панадол за настинка, сега се почерпих и с "коктейла" на Теди  Sick  Сега да проверя как е на английски клеева тинктура и да пращам ММ да търси пустинни пчели  Laughing
Хахахахахахаааа, успех... иначе клеевата тинктура е спиртен извлек на прополис ако ти трябва алтернатива и е страхотен имуностимулант, става и за основа за капки за нос в комбинация с физиологичен разтвор. Голям фен съм, както казах. Wink
Виж целия пост
# 409
Не знам дали е подходящо лечение, но моят мъж имаше много възпалено гърло, даже с гнойни налепи, а отказа да пие антибиотици. Затова лекарят ни му изписа следното лечение: чай от билки с жълти цветове (напр. жълт кантарион), който се пие топъл, не горещ. Веднага след чая 2-3 лъжици сладолед. И така няколко пъти на ден. Моите племенници бяха много доволни като им казах как се лекува болно гърло  Laughing
Лекарят ни твърди, че по тоя начин с редуване на топло и студено едно след друго, много бързо се успокоявало гърлото. На ММ му подейства много бързо, помогна му за 1-2 дена, дано да е полезна рецептата.
Виж целия пост
# 410
Вале, забрави за билките, докато си бременна. Могат да бъдат много по-опасни от хапчетата. Жълтият кантарион може да подействат абортивно, особено на жените, склонни към помятане.

 Списък на най-разпространените в билколечението растения, имащи противопоказания при бременност:
Скрит текст:
Алое, Анасон, Бор (пъпки и смола), Бояджийска жълтуга, Бял имел, Бял пелин, Бял равнец, Вратига, Горска ягода (листа), Градински чай (салвия), Девесил, Динка, Женско биле, Жълт кантарион, Жълта комунига, Зърнастец, Исоп (лечебен), Копитник, Коприва ( особено в последните месеци на бременността), Копър градински, Кучешко грозде (черно), Лайка, Ламинария, Лапад, Магданоз, Мащерка, Метличина (синя), Мечо грозде, Мъжка папрат, Овчарска торбичка, Пипериче, Попова лъжичка (полска), Ранилист, Ревен, Ряпа, Тинтява, Туя, Челядник.
Виж целия пост
# 411
Вале, забрави за билките, докато си бременна. Могат да бъдат много по-опасни от хапчетата. Жълтият кантарион може да подействат абортивно, особено на жените, склонни към помятане.

 Списък на най-разпространените в билколечението растения, имащи противопоказания при бременност:
Скрит текст:
Алое, Анасон, Бор (пъпки и смола), Бояджийска жълтуга, Бял имел, Бял пелин, Бял равнец, Вратига, Горска ягода (листа), Градински чай (салвия), Девесил, Динка, Женско биле, Жълт кантарион, Жълта комунига, Зърнастец, Исоп (лечебен), Копитник, Коприва ( особено в последните месеци на бременността), Копър градински, Кучешко грозде (черно), Лайка, Ламинария, Лапад, Магданоз, Мащерка, Метличина (синя), Мечо грозде, Мъжка папрат, Овчарска торбичка, Пипериче, Попова лъжичка (полска), Ранилист, Ревен, Ряпа, Тинтява, Туя, Челядник.

+1
Виж целия пост
# 412
Относно билките
http://www.hera.bg/s.php?n=509
Виж целия пост
# 413
Ооох много съм в началото, трябва да наваксам с материала какво може и какво не  Blush
Ще прочета подробно, че доста обичам чайчета,  благодаря за инфото!
Виж целия пост
# 414
Онзи ден си изкарах акъла с този магданоз. Купих си салата табуле, която иначе много обичам, но тя се състои основно от домати, булгур и много магданоз. След като я изядох, се чухме с една приятелка и тя ми каза това за магданоза. Естествено веднага си въобразих, че получавам контракции и се нагълтах с 2 но-шпа. Така че наистина трябва да се внимава. Мерси за списъка, Кей!
Виж целия пост
# 415
Niana аз ще раждам в Ст.Загора,цяла зима изкарах тук и април се прибрах за малко до Бс и после като ми казаха-ще лежиш и искам не искам съм закотвена при свекървището,а мъжа ми е на морето. Сега и с мъжа ми съм в спорове,че искам като родя да си ходя на морето веднага,че майка му няма да я изтрая да ми се меси и ядосва и само това ще ми трябва-2 ревящи бебета и луда свекърва на главата.А той ми вика с 2 пеленачета къде ще ходя,че той по цял ден работи лятото,майка ми и тя му помага и ще им е трудно да помагат,а майка му дойде ли на морето и тя ще иска тен да прави жената и с 2 баби на главата- не мерси.
Охх Лили аз мислих че ще стана като слон,че майка ми с мен е качила 32кг.,а преди години правих едни гладолечения при д-р Емилова във Варна и после след тях беше страшно-качвах двойно и навсякъде. Сега забелязах,че и малко горе в краката съм качила,но като цяло съм само на корем и затова ми тежи много. Отиде ми и малкия стегнат бюст-отначало порасна,сега взе да поувисва леко,ама квото такова. Лили как живеете на тези жеги там незнам,аз съм си свикнала на нашето море вечер да ми е хладно,а тук вечер от жеги полудявам.
Иле как е с 2 деца,сигурно е голям купон  Laughing
Виж целия пост
# 416
Илияна, големи сладкиши си имаш
Кей, хванала си и не пускаш, и двамата няма ли да ти дойдат в повече  Joy
Лили, къде в тези жеги се разболя, сигурно от климатик. Лекувай се и бързо оздравяване, аз съм с фарингит и като ме хване, си правя гаргара с едра сол и вода.

Грация, честит рожден ден на Мими  bdbaloni , да е здрава, много щастлива и обградена с  верни приятели. Децата сами избират родителите си, а Мими е едно специално и слънчево дете, и е избрала най-добрите и любящи мама и татко.
Виж целия пост
# 417
Грация, честит рожден ден на малката принцеса Мими. Да ви е жива и здрава все така обичана и щастлива 

  ura newsm59
Виж целия пост
# 418
Грация, честит рожден ден на голямото момиче Мими! Да расте здрава, щастлива и усмихната!   bouquet newsm59  Gift  party023
Виж целия пост
# 419
Грация, честит рожден ден на Мими. Да расте здрава и щастлива и горда кака.
Хубаво, че отворихте дума за билките и другите да се научат. Аз разбрах малко след положителния тест като ви четях още от балкона. Нагълтах се с какво ли не-от бабини илачи дк хомеопатия, само пчели не намерихме Confused, заспала съм й се събуждам от пареща и по-силна болка в гърлото. Досега успях да се опазя, но ми е рекорд, че не се разболях последните 6м. Иначе, мисля че съм зле от климатици, студени напитки и малко паднал имунитет. Ще се оправя. Благодаря ви  Hug
Кейче, кой се вълнува повече за предстоящата среща-ти, бебка или тати?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия