?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 854 240
  • 20 915
# 19 845
Здравейте. Може да ви се стори странен проблема ми, но е реален и не знам вече как да подхождам и какво да правя. С 2 деца сме,
Скрит текст:
първото боледуваше нон стоп и до днес е така, сили и нерви не ми останаха от тия болести. Сега съм след второ майчинство, реших да започна работа, малкото ходи на ясла, като боледува ходи при баба си в друг град. На работа се чувствам по-добре сред хора и т.н., миналата зима например ми се случиха доста кофти здравословни проблеми и реших,че повече вкъщи не мога. Проблема е мъжа ми. Не може да приеме да работя за малко пари..до тук доста съм се жертвала, не работех с години, помагах в семейния бизнес, отделно доста преживях покрай рискови бременности, спонтанни аборти и т.н. Сега смених коренно сферата ми на образование, работата не е лоша, но все пак като всяко начало е трудно. Нямам никаква подкрепа от него, постоянно натяква, мърмори, прилага ми психоатаки, че за толкова пари това било хоби и всякакви подобни глупости. Тежи му например да води децата сутрин, понеже аз съм от много рано.. да пътува до друг град да води някое от децата като е болно..в момента изкарва доста повече от мен, но едно време като се запознахме беше гол като пушка и доста съм го подкрепяла, за да стигне сега до добри доходи. Иска жена да стои до печката, да гледа децата..той пари изкарва. Може за някоя, това да е мечтания мъж, но за мен се оказа,че не е..и просто не знам на къде ще отиде всичко. На всичко отгоре да отбележа е против детегледачките..незнайно защо.
С две деца, постоянно болни, разкарвани напред-назад между градовете без нужда, а ти работеща за ...колко?-500 лв?, и аз щях да съм против.
Жертваш здравето и детството на децата си за НИЩО.
Виж целия пост
# 19 846
но едно време като се запознахме беше гол като пушка и доста съм го подкрепяла, за да стигне сега до добри доходи. Иска жена да стои до печката, да гледа децата..той пари изкарва.
Ема чакай сега. Ти доста години си го подкрепяла, за да има той пари и да те гледа, сега не искаш.
Противоречието го има и е в теб. Иди ми, дойди ми! Днес искам да има пари, утре искам аз да имам, пък той - детегледачка. Ако на мен някой ми беше казал - аз ще гледам децата - ти се развивай, и след незнам си колко години обърне плочата, и аз ще се сърдя. Нещо не ми харесва тук. Дай повече информация, моля те! Как се бяхте разбрали изначално? Той да прави кариера и да ви издържа, ти да гледаш децата ли? Ми било ти е ок тогава.
Не случайно има една приказка 'А га яди кюфтетата, ни рива?'
*Прав е, защото излиза, че нито семейството издържаш, нито децата гледаш. В момента! Има право да не е съгласен на такова разпределение на задълженията в семейството. А този момент не е ясно колко дълго ще продължи - може да е година, две, може да е повече. С две малки деца, боледуващи много, и достатъчен доход от страна на мъжа, каква е причината да се буташ да ходиш на работа и да създаваш толкова много стрес? Изясни, че не стана ясно. Основателна ли е?
Краси - 800 лв. И аз бих била против да се работи за толкова малко пари! Идеята й е, че това е временно. Временно, временно - колко да е временно, то може и 5 години да продължи, а ще им се разкаже играта с тия болни деца за това време!
Виж целия пост
# 19 847
Мъжът също не е цвете, обещава всичко, докато родиш, и после дори да се отметне - да върнеш детето обратно ли?
ММ за второто обещаваше какво ли не, не че му вярвах много, но сега не пропускам да го клъвна
Виж целия пост
# 19 848
Куку, живяла съм подобни неща, тук точно не говоря наизуст. Моят мъж искаше да прави 'кариера' в момент, в който изобщо не беше подходящо за мен да поемам и това, и онова, и какво ли не. Защо? Ми просто 'защото така', нищо сериозно като аргумент. Изкукуригалият обаче бях аз в тази ситуация. След 4 години разбра!
Много е гадно да ти тръснат всичко, и издръжка, и деца, под претекст че 'ще прави кариера', а ти изнемогваш! И се почва одисеята с бабите, с бавачките - живяла съм го, 1:1, жал ми е за тях! Без да има реална необходимост, просто защото някой си е решил, че точно тук и сега ще живее!!!! Така де, ще прави кариера. С двете малки деца. Не можеше преди да се родят, не можеше и след това, като поотраснат, точно в този момент е нужно, Щото така! Не можела тя, депресия имала, не знам си какво ... Да ти кажа ли какво стана с моя мъж? Не станаха 800те лева 8000, както се спрягаше по-напред. Тя пише с правописни грешки, какви 8000 лв...?
Виж целия пост
# 19 849
Скрит текст:
но едно време като се запознахме беше гол като пушка и доста съм го подкрепяла, за да стигне сега до добри доходи. Иска жена да стои до печката, да гледа децата..той пари изкарва.
Ема чакай сега. Ти доста години си го подкрепяла, за да има той пари и да те гледа, сега не искаш.
Противоречието го има и е в теб. Иди ми, дойди ми! Днес искам да има пари, утре искам аз да имам, пък той - детегледачка. Ако на мен някой ми беше казал - аз ще гледам децата - ти се развивай, и след незнам си колко години обърне плочата, и аз ще се сърдя. Нещо не ми харесва тук. Дай повече информация, моля те! Как се бяхте разбрали изначално? Той да прави кариера и да ви издържа, ти да гледаш децата ли? Ми било ти е ок тогава.
Не случайно има една приказка 'А га яди кюфтетата, ни рива?'
*Прав е, защото излиза, че нито семейството издържаш, нито децата гледаш. В момента! Има право да не е съгласен на такова разпределение на задълженията в семейството. А този момент не е ясно колко дълго ще продължи - може да е година, две, може да е повече. С две малки деца, боледуващи много, и достатъчен доход от страна на мъжа, каква е причината да се буташ да ходиш на работа и да създаваш толкова много стрес? Изясни, че не стана ясно. Основателна ли е?
Краси - 800 лв. И аз бих била против да се работи за толкова малко пари! Идеята й е, че това е временно. Временно, временно - колко да е временно, то може и 5 години да продължи, а ще им се разкаже играта с тия болни деца за това време!
500-800....в така описаната ситуация, не си струва.
Работата й не носи достатъчно, децата все болни и разкарвани насам-натам, +това лишени от майка си (защото като са при баба си, едва ли тя търчи всяка вечер при тях), мъжа недоволен и вечно мрънкащ, скапани отношения...И защо?
За да може една жена да не седи да си гледа децата, поне докато укрепнат, а да "ходи на работа"...както писа някой назад, да си пиела сутрешното кафе с колегите.
Подобни жертви си струват (може би) само за професии, изискващи "ежедневно развитие"-лекари, ИТ, и при които няколко годишно отсъствие те "връщат" години назад.
Иначе, за обикновена "офис-служителка" не си струва...
Виж целия пост
# 19 850
И моето мнение е, че няма как работа за 800 лева да е развиваща. В един сектор, щом се въртят толкова малко пари, най-вероятно цари стагнация, липса на иновация и кипи безсмислен труд, тип ден да мине друг да дойде. Може да има някакви фиктивни обучения, ама като цяло...

И тъй като аз например не съм си и помисляла при боледуващи деца да се върна на работа, дори за малко повече пари, си мисля дали авторката да не трябва да седне и да говори как хем да постигне развитие, хем семейството да не е ощетено. Има и алтернативни начини.
Виж целия пост
# 19 851
800 лв. не са малко, засрамете се! Много семейства живеят с толкова на месец!
А това пък "децата все болни", нали се сещате, че е характерна за нашенеца хипербола. Щом още е в рамките на 6те месеца изпитателен срок, надали е започнала преди повече от месец-два. Колко да са били болни децата за това време. Да не говорим, че 2-5 годишните деца и гледани вкъщи пак боледуват през този сезон.
Защо трябва тя "да издържа" семейството? Не е ли достатъчно, че внася някакви пари вкъщи и работейки се чувства по-добре! Все пак не е заминала на гурбет в чужбина, всеки ден е при тези деца и мъж, в почивните дни също.

Някои не са най-удачните съветници в случая.

ПП. http://e-vestnik.bg/28954/koy-kak-smyata-balgarskite-zaplati-i-z … oprazva-balgaria/
Доколкото мога да броя, при 3 млн. работещи, над 1.5 млн са с минимална или малко над нея заплата и още близо 1 млн - под 1000 на месец.
Виж целия пост
# 19 852
Слезте малко на земята. 800 лв за София може и да са нищо, но за останалата част на България са си нормална заплата.
Виж целия пост
# 19 853
Аз лично, не наблягам, че парите са малко.
А че не си струват, съотнесени към жертвите за добиването им.
Т.е., на везната имаме от една страна-800 лв, на другата страна-болни деца, липсваща майка (забравили ли сте как малкото дете, под 2 годинки, търси предимно мама, когато е болно?), изнервен баща, влошени отношения.
Едва ли чак толкова ще пострада работата й, ако изчака докато малкото стане поне на възраст за детска градина.
И не, повечето деца не боледуват постоянно до 5-годишна възраст ,ако са гледани у дома.
Виж целия пост
# 19 854
Слезте малко на земята. 800 лв за София може и да са нищо, но за останалата част на България са си нормална заплата.
Да, аз говоря за София.
И второ - тя казва, че мъжът й издържа семейството. Т.е. не са опрели до 800-те лева. Четете, моля!
Точно, Краси го е написала преди мен - не си струва, в този момент от живота на семейството!
Виж целия пост
# 19 855
Ама авторката не е написала, че те са в София. Може тия 800 лв да не са чак толкова нищожна част от семейния бюджет.
Виж целия пост
# 19 856
Авторката ясно е написала, че мъжът издържа семейството! Това му е драмата, че нужда от пари няма, има нужда от грижа за децата! А тя драпа в този момент да ходи на работа. Проблемът в тяхното семейство не е финансов! Не измествайте фокуса!
Виж целия пост
# 19 857
Може тя да иска да разполага със собствени пари, да си купува по-скъпи неща. И не я упреквам. Ако това е само начална заплата, а после има реална надежда за развитие - нека работи.
Но явно мъжът е с много по-голям доход и си позволява да критикува и дава акъл.
Дъщеря ми работи за 700 и само я ръчкам, че са малко и да се ориентира по-добре.
Виж целия пост
# 19 858
Е точно де, да си купува неща за сметка на трудности за другите трима членове на семейството...
Виж целия пост
# 19 859
Е как така "собствени пари", нали парите в семейството уж били общи? То пък е мега нагло да работиш навън, семейството да страда от това, а после парите да отидат само за твоя г§з и за луксове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия