?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 854 240
  • 20 915
# 19 860
Ама, вижте, по вашата логика то никога няма да дойде времето тя да започне работа Simple Smile
Сега децата са малки и боледуват или плачат за мама, после голямото ще стане първокласник - трябва да си е вкъщи да му помага, тъкмо то ще поотрасне, малкото ще тръгне на училище, после идват матурите - 4ти, 7ми, n-ти клас, езиковите училища, кандидат-студентски подготовки и изпити. И накрая какво - една изнервена и самотна жена, на възраст, без професия и без собствени доходи, загубила всякакви социални контакти; деца, които въобще не признават и осъзнават жертвите, които тя е направила за тях; и мъж, поживял и поработил си спокойно през всичките тези години, без никакви ангажименти към дом и семейство. Ако още го има в картинката, защото след 10на години може въпросната жена-домакиня да му се види вече скучна, остаряла, неинтересна и да открие, че има къде къде по-атрактивни, енергични и амбициозни жени...
И какво от това, че той изкарвал достатъчно пари и издържал семейството! Важното е, че ТЯ иска да работи и да изкарва сама пари!
При това съм сигурна, че ако децата наистина са непрекъснато болни и нещата тооолкова не вървят, жената сама ще се откаже и отложи работата за по-късно. Но защо да не опита! И защо ние да не я окуражим! Определено има нужда от подкрепа Simple Smile
Виж целия пост
# 19 861
Ц, не е никога! Аз съм написала - ако не се е утвърдила преди децата, ще почака малко да поотраснат и ще го прави тогава.
Тя не се е утвърдила, защото 'е подкрепяла мъжа си'. Какво точно - не казва. Т.е. изгодно й е било той да прави кариера, че да може да ги издържа след това. Е да де, ама той също си е правил сметката, че няма да тича като улав 10 години, а тя ще гледа децата, с неговия доход. Просто като фасул. И изведнъж тя дава назад и казва - е да де, ама сега аз ще си правя кариерата, а ти гледай, независимо какво искаш ти и на какъв етап в твоята работа и твоите планове си. Някак не го отразява изобщо. То си лъха и от постовете й - аз, аз, аз, аз. Тя била зле, нейната бременност, нейното нещоситам.
Виж целия пост
# 19 862
Щото то толкова лесно става това. Седиш, седиш вкъщи години наред и после - скок - утвърждаваш се. Някой услужливо те чака, за да те наеме на работа и да ти даде добра заплата Rolling Eyes.
Приказвате си...
Естествено, че ще е нейното си здраве, нейната бременност, нейното зле и нейното нещо си там! Няма да е все неговото!
Виж целия пост
# 19 863
Едвам ви изчетох. Накарахте ме да се замисля, което е полезното в случая, да видя и други гледни точки.
Виж целия пост
# 19 864
Не, не става така. Става по друг начин: седиш си у дома, хоп, курсче, хоп, малко на парче, хоп, клиент. Тук нова способност, там поошлайфан език.

Като се стабилизират нещата, поемаш повече работа и така. Впрочем с първолак няма нужда чак толкова да се помага и виси на главата. Спокойно може вече майката да поема повече работа или да работи навън.

Та така, много зависи как точно седиш вкъщи и с какво се занимаваш.
Виж целия пост
# 19 865
Не става лесно, точно. Но не му е времето когато децата са на около 2 годинки.
Не обяснява защо не го е направила преди раждането на децата. А всъщност преди раждането на децата си е мислела, че мъжът й ще ги издържа - написала го е ясно - Аз съм го подкрепяла. Чували сме ги такива много - тя го подкрепя - с цел да има за нея, тя да си живее по-лекинко разбира се. ОК, дотук добре, ако и той е съгласен, той работи, тя гледа децата, по Сирената. И изведнъж и това й дотежава, хоп, решава, че ще се мята на работа! Няма съобразяване с другите 3-ма!!! /не един, не двама, трима/ членове на семейството. Написала е - чрез работата се спасява от друго.
Виж целия пост
# 19 866
Ама, вижте, по вашата логика то никога няма да дойде времето тя да започне работа Simple Smile
Сега децата са малки и боледуват или плачат за мама, после голямото ще стане първокласник - трябва да си е вкъщи да му помага, тъкмо то ще поотрасне, малкото ще тръгне на училище, после идват матурите - 4ти, 7ми, n-ти клас, езиковите училища, кандидат-студентски подготовки и изпити.
Скрит текст:
И накрая какво - една изнервена и самотна жена, на възраст, без професия и без собствени доходи, загубила всякакви социални контакти; деца, които въобще не признават и осъзнават жертвите, които тя е направила за тях; и мъж, поживял и поработил си спокойно през всичките тези години, без никакви ангажименти към дом и семейство. Ако още го има в картинката, защото след 10на години може въпросната жена-домакиня да му се види вече скучна, остаряла, неинтересна и да открие, че има къде къде по-атрактивни, енергични и амбициозни жени...
И какво от това, че той изкарвал достатъчно пари и издържал семейството! Важното е, че ТЯ иска да работи и да изкарва сама пари!
При това съм сигурна, че ако децата наистина са непрекъснато болни и нещата тооолкова не вървят, жената сама ще се откаже и отложи работата за по-късно. Но защо да не опита! И защо ние да не я окуражим! Определено има нужда от подкрепа Simple Smile
Айде сега, пак почна преиграването! Сега е с дете в начална яслена възраст, когато наистина по-често боледуват, но пък не е задължително в първи, четвърти, седми и дванайсти клас заради учене/матури/кандидатстване да се държат дечицата все за ръчичка.
 
Има болнични за тези неща за тази възраст. Да, работодателите се цупят... но много повече се цупят като свикнат, че жената е на разположение по 12ч дневно безотказно и изведнъж след изпитателния срок се започне "Тръгвам си, 18ч стана вече!"-"Ама как така, нали можеше да оставаш?!?", "В болничен съм, детето е болно!" - "Нали имаше кой да го гледа, що сега така?!?!".
Децата може от време на време да се поверяват на баба за "дооткашляне" и укрепване след преболедуването. Но за мен е абсурд болно дете да не си е вкъщи и да го гледа някой друг.
Явно жената иска да работи, явно не е най-подходящия момент за семейството, явно проблема не е в "трябва" да работя, а в неистовото "искам" да работя! Няма лошо, нейно право, но... Всичкото това се говори и се организира в семейството!
Виж целия пост
# 19 867
Да бе, Луна, ама удобно пропускаш факта, че въпросния мъж е знаел много добре, че тя смята да се върне на работа след втората година на детето. А сега се извърта. Навреме му го е казала все пак. Обаче той си е мислел "да я навия само, а тя после няма къде да отиде, ще клекне". Точно така излиза.
Виж целия пост
# 19 868
..С 2 деца сме, първото боледуваше нон стоп и до днес е така, сили и нерви не ми останаха от тия болести. Сега съм след второ майчинство, реших да започна работа, малкото ходи на ясла, като боледува ходи при баба си в друг град. На работа се чувствам по-добре сред хора и т.н., миналата зима например ми се случиха доста кофти здравословни проблеми и реших,че повече вкъщи не мога. ..до тук доста съм се жертвала, не работех с години, помагах в семейния бизнес, отделно доста преживях покрай рискови бременности, спонтанни аборти и т.н.
Ачик се вижда - бяга от болестите на децата!
Спийд - тя му го е заявила 'Още по време на бременността'. След решението за раждане на детето, което ... Не оставам с впечатление да му го е заявила и след това да са взели решение да ражда. Някак покрай случайното забременяване си е направила сметката без кръчмаря. Изглежда като той да е искал дете, той ще издържа, тя ще гледа, а тя не била навита, ама да не изпусне питомното, решава да роди още едно.
При всички случаи са на коренно противоположни мнения за това как ще се развива животът им занапред и ще си има проблеми.
Виж целия пост
# 19 869
Нека не правим такива грозни, неверни и изсмукани от пръстите изводи.

И няма как децата да са хем голямо и малко, хем на 2 годинки и двете, нали Simple Smile
И за болестите чети внимателно, Луна! Нейни здравословни проблеми!
Виж целия пост
# 19 870
Бяга от своите. Сама си го написа, на работа не се сеща толкова за здравословните СИ проблеми.

И защо да е абсурд болно дете да се гледа от бабата и да не е вкъщи? Това пък ново двайсет. Моята като е болна точно баба й я гледа. Живее извън града, водя я сутрин, прибирам вечер. Двечките мрат от кеф, че са заедно, нищо че поводът е кофти.

Какво й скачате на жената. Тя не е искала акъл дали да работи или не, нито как да си гледа децата. Иска мнение за отношението на мъжа й към цялата история. А неговото отношение също не е много читаво - знаел, навил се ама сега иска да се отметне.
Виж целия пост
# 19 871
Брои се по най-малкото дете, и по най-проблемното, с него е съобразяването.
Виж целия пост
# 19 872
Не става лесно, точно. Но не му е времето когато децата са на около 2 годинки.
Не обяснява защо не го е направила преди раждането на децата. А всъщност преди раждането на децата си е мислела, че мъжът й ще ги издържа - написала го е ясно - Аз съм го подкрепяла. Чували сме ги такива много - тя го подкрепя - с цел да има за нея, тя да си живее по-лекинко разбира се. ОК, дотук добре, ако и той е съгласен, той работи, тя гледа децата, по Сирената. И изведнъж и това й дотежава, хоп, решава, че ще се мята на работа! Няма съобразяване с другите 3-ма!!! /не един, не двама, трима/ членове на семейството. Написала е - чрез работата се спасява от друго.

Има много нюанси, които не искам да пиша.
Виж целия пост
# 19 873
Не си анонимна в момента! Оправи си поста.
Както ти казах разбирам проблема повече от добре!
Съветвам те да не се караш с мъжа си, а да се опиташ да изкомуникираш нещата, няма да ви е лесно обаче с тези различни разбирания и желания!
Виж целия пост
# 19 874
Не, не става така. Става по друг начин: седиш си у дома, хоп, курсче, хоп, малко на парче, хоп, клиент. Тук нова способност, там поошлайфан език.
Като се стабилизират нещата, поемаш повече работа и така. Впрочем с първолак няма нужда чак толкова да се помага и виси на главата. Спокойно може вече майката да поема повече работа или да работи навън.
Та така, много зависи как точно седиш вкъщи и с какво се занимаваш.
Ти не разбра ли, че не всяка работа става на парче, с поръчки и т.н. Някои не сме се ориентирали добре, докарали сме го до офис планктон и от немай къде си разхождаме роклите.
Езици така се учат... качествено имам предвид.
Не зная дали става дума за София, а тук 800 лв. е малко, но ако е на 4 или 6 часа - по бива.
Млади хора при нас работят за нетен доход малко над минималната, разбира се, с надежда, че ще ги назначат на постоянно място.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия