?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 854 240
  • 20 915
# 19 785
...но е факт, че работейки и спестявайки 5-6 години в Англия, след това може да си купиш много по-лесно жилище, отколкото работейки и спестявайки тук. Това е смисълът, не виждам кое се губи.

Ами например може двойката да се загуби. Това е същото като да се натискаш 5 - 10 години при свекървата, ама докато младите съберат пари за свое жилище, вземат, че се разведат...
Та и тези тук май натам вървят.
Виж целия пост
# 19 786
Сериозно ли това е лесният начин да си купиш жилище?
За някои хора да. Не всички са родени със златна лъжица в устата и мама и баба са продали някоя нивичка, дали са на детето някой лев и то е изтеглило ипотечен кредит, които после връща цял живот.
Виж целия пост
# 19 787
Това с купуването на апартамент в малък град в Б-я  за 5-6 години със спестявания от нископлатена работа и наблъскани като сардини в малка къща с много съквартиранти е минало-бешало от преди 15-20 години.
Сега е съвсем друго и въобще е много смешно и жалко, че си пропиляват 6 години да живеят като скотове...
Виж целия пост
# 19 788
Спокойно могат да си вземат едно студио, в някой квартал по-евтин и ще плащат същото, тоест пак ще спестяват, ако това е целта. Щом нямат деца, не са задължени да имат още една спалня и дневна. Една боксониерка е в пъти по-добре, от съжителство.
Виж целия пост
# 19 789
А как е сега? Защото аз мога да ти дам два много скорошни примера от моето обкръжение.
Виж целия пост
# 19 790
Напротив, за никой от нас двамата не е ОК да живеем по този начин! В момента чакаме да се освободи самостоятелно студио, в което да се преместим.
А твърденията на Salsisha са доста преекспонирани - кансълът не те настанява никъде, ако висиш с куфарите пред входа му...
Виж целия пост
# 19 791
Здравейте. Може да ви се стори странен проблема ми, но е реален и не знам вече как да подхождам и какво да правя. С 2 деца сме, първото боледуваше нон стоп и до днес е така, сили и нерви не ми останаха от тия болести. Сега съм след второ майчинство, реших да започна работа, малкото ходи на ясла, като боледува ходи при баба си в друг град. На работа се чувствам по-добре сред хора и т.н., миналата зима например ми се случиха доста кофти здравословни проблеми и реших,че повече вкъщи не мога. Проблема е мъжа ми. Не може да приеме да работя за малко пари..до тук доста съм се жертвала, помагах в семейния бизнес, отделно доста преживях покрай рискови бременности и т.н. Сега смених коренно сферата ми на образование, работата не е лоша, но все пак като всяко начало е трудно. Нямам никаква подкрепа от него, постоянно натяква, мърмори, прилага ми психоатаки, че за толкова пари това било хоби и всякакви подобни глупости. Тежи му например да води децата сутрин, понеже аз съм от много рано.. да пътува до друг град да води някое от децата като е болно. В момента изкарва доста повече от мен, но едно време като се запознахме беше гол като пушка и доста съм го подкрепяла, за да стигне сега до добри доходи. Иска жена да стои до печката, да гледа децата, той пари изкарва. Може за някоя, това да е мечтания мъж, но за мен се оказа,че не е..и просто не знам на къде ще отидат нещата. На всичко отгоре да отбележа е против детегледачките..незнайно защо.
Виж целия пост
# 19 792
Напротив, за никой от нас двамата не е ОК да живеем по този начин! В момента чакаме да се освободи самостоятелно студио, в което да се преместим.
А твърденията на Salsisha са доста преекспонирани - кансълът не те настанява никъде, ако висиш с куфарите пред входа му...

Ами ако имаш доходи и може да си платиш, не те настанява, разбира се. А вие със сигурност имате, защото никой българин не би ви дал стая на заем.
Виж целия пост
# 19 793
Анонимна, мъжът ти цели емоционнално и финансово заробване.
Това е тормоз, дори сега да не го усещаш като такъв.
Човек с аборти, трудности, нерви и здравословни проблеми трябва да пази себе си, че тия две деца с мъжа ти само нр ги виждам.
А как ще се опазиш е въпрос на желание, настройка, обстоятелства и възможности.
Виж целия пост
# 19 794
Напротив, за никой от нас двамата не е ОК да живеем по този начин! В момента чакаме да се освободи самостоятелно студио, в което да се преместим.
А твърденията на Salsisha са доста преекспонирани - кансълът не те настанява никъде, ако висиш с куфарите пред входа му...

Ами ако имаш доходи и може да си платиш, не те настанява, разбира се. А вие със сигурност имате, защото никой българин не би ви дал стая на заем.

В България се плаща наем и консумативи за общинските жилища. Съвсем без доходи няма как да стане.
Виж целия пост
# 19 795
Здравейте. Може да ви се стори странен проблема ми, но е реален и не знам вече как да подхождам и какво да правя. С 2 деца сме, първото боледуваше нон стоп и до днес е така, сили и нерви не ми останаха от тия болести. Сега съм след второ майчинство, реших да започна работа, малкото ходи на ясла, като боледува ходи при баба си в друг град. На работа се чувствам по-добре сред хора и т.н., миналата зима например ми се случиха доста кофти здравословни проблеми и реших,че повече вкъщи не мога. Проблема е мъжа ми. Не може да приеме да работя за малко пари..до тук доста съм се жертвала, не работех с години, помагах в семейния бизнес, отделно доста преживях покрай рискови бременности, спонтанни аборти и т.н. Сега смених коренно сферата ми на образование, работата не е лоша, но все пак като всяко начало е трудно. Нямам никаква подкрепа от него, постоянно натяква, мърмори, прилага ми психоатаки, че за толкова пари това било хоби и всякакви подобни глупости. Тежи му например да води децата сутрин, понеже аз съм от много рано.. да пътува до друг град да води някое от децата като е болно..в момента изкарва доста повече от мен, но едно време като се запознахме беше гол като пушка и доста съм го подкрепяла, за да стигне сега до добри доходи. Иска жена да стои до печката, да гледа децата..той пари изкарва. Може за някоя, това да е мечтания мъж, но за мен се оказа,че не е..и просто не знам на къде ще отиде всичко. На всичко отгоре да отбележа е против детегледачките..незнайно защо.

Извинявай, ама ти с второто дете по погрешка ли забременя и по принуда ли го роди?
Май, не- говориш за спонтанни аборти, за здравословни проблеми не само с първото дете, а и с теб.
Та, като решихте да имате второ дете, не си ли изяснихте как ще процедирате?
Не беше ли той наясно, че не искаш да стоиш вкъщи, а ти не беше ли наясно, че той иска да седиш вкъщи, докато децата са малки и непрекъснато боледуват?
Казваш, че болестите на първото продължават, а второто също боледува и при всяко боледуване ги транспортирате в друг град. Така ли бяхте го измислили, когато решихте да имате второто?

Още въпроси мога да те подсетя да си зададеш. Заради теб самата е добре да си отговориш и да погледнеш нещата отстрани.
Най- лесно е да се обвинявате един- друг.




Виж целия пост
# 19 796
Аз мисля, че когато са се запознали и са тръгнали още преди децата - той е бил абсолютно същия като сега. няма как да е нямало никакви индикации за комплексарщината му.
Виж целия пост
# 19 797
Аз пък съм на друго мнение - нека работи жената щом иска. Тя си знае най-добре какво е положението вкъщи, доходите, нейното самочувствие и амбиции. Това, че децата често боледуват не е достатъчно основание да седи години наред само до печката и мивката! Стига да не са с някакво сериозно хронично заболяване, разбира се. Иначе малките деца си боледуват до училище, че и в първите класове. Няма да седи вкъщи до абитуриентските им балове. А мъжът трябва да я подкрепи, вместо да мрънка! Нищо няма да му стане и да пътува повечко при нужда, и да се включва в домакинската работа. А че заплатата й е малка - нали неговата е голяма Wink
Ако сега отложи с още няколко години, на колко години ще е тя самата, за да започне нещо, и каква работа ще намери тогава, ако въобще намери!
Виж целия пост
# 19 798


В България се плаща наем и консумативи за общинските жилища. Съвсем без доходи няма как да стане.

Не, не плащат, това са спешни ситуации. Два-три часа и са те цопнали някъде, ако няма жилища свободни - в хотел. Спешното е около седмица-две, след това вече някъде с наем и консумативи, обикновено едни блокчета, но наема е нищожен. И все пак, ако не може да го плащаш месец, два те дотират, защото минава време, докато започне работа човек. И във Франция е така, Германия, Дания - за тия знам със сигурност. Нормален гражданин, няма как да го оставят да скитори бездомен.

Виж целия пост
# 19 799
Аз пък бих си седяла, ама не мога.
И други- всички мъже или поне повечето мрънкят и трябва да ги ръчкаш. Не се ядосвай толкова на коментарите му и това е. Децата ще поотраснат , спокойно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия