Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 38

  • 58 256
  • 738
# 645
Адмирации за намеренията ти, Molssi!
Виж целия пост
# 646
Адмирации за намеренията ти, Molssi!
Само кажете как можем да се обърнем към него, имам фейс бук страница, но там едва ли ще бъде прочетено на сериозно, трябва нещо, като отворено писмо може би?Да ти кажа от много време ми се иска да му заформя едно писмо, защото има страшно много нередни неща по нашата пътека, просто изчаквам да понатрупам още опит, защото все още съм сравнително нова в тази тема.
Виж целия пост
# 647
Да, отворено писмо  за промяна.
Виж целия пост
# 648
Да, отворено писмо  за промяна.

+1
Бих искала да споделя с вас как и по какъв глупав начин се отнесоха прекият ми ръководител и една умница от HR отдела във фирмата в която работя. При опита през месец май след стимулация, пункция и няколко дневен престои в болница след излив в корема се наложи удължаване на болничния, прекият ми ръководител изпрати докладна до HR да проверят болничният ми. Обади ми се една умница и като ме зараспитва, та чак се опита да ми държи сметка защо съм ползвала болничен при предходните бременности. Проверявали хората, какво да им кажеш и колеги информирани и клиенти от колеги запознати с диагнозите разглеждайки болничния ми.


Виж целия пост
# 649
Подкрепям идеята да се пише и да има промени! Бих се включила с каквото мога.
Виж целия пост
# 650
Има дни на отворените врати и има мейл.
Виж целия пост
# 651
Адмирации за намеренията ти, Molssi!
Само кажете как можем да се обърнем към него, трябва нещо, като писмо може би?
Подкрепям те. Пратих ти адреса на д-р Петър Москов в Министерството на лични. Писмото се депозира с входящ номер в канцеларията на Министерството и той трябва да отговори официално писмено. С е-мейл кореспонденцията е неофициална и може да не отговори.
В допълнение на написаното в предишния ми пост, аз не получих обезщетението си за болничен за 15 дни, защото твърдо реших да не го давам на интригант(к)ите от работното място, а нямам годишен отпуск. Нашите некадърници на работното място са от тези, дето си врат брутално носа в области, защитени от закона. Личният живот е защитен от чл. 32 от Конституцията на България и от лекарската тайна по З-на за професионалната етика, а в същото време диагнози се разгласяват масово от клюкар(к)ите по работните места. Ако болничният ми беше с кодове относно името на клиниката и диагнозата, и се даваше достъп до лекарската тайна само на НОИ, щях да си депозирам болничния и да си получа обезщетението. Успех!
Виж целия пост
# 652
И аз не желая на работното ми място да стават достояние, за това не мога да се възползвам от болнични с диагноза стерилитет и т.н от специализирано заведение. Confused
Виж целия пост
# 653
Идеята е чудесна и се радвам, че среща съмишленици. Ако нямате нищо против можем да обсъдим тук наболели проблеми, пропуснати от законодателството.
Не даване на болничен за времето на стимулация е такъв.
Виж целия пост
# 654
Добре освен това искате ли да включим още нещо, може да ми изпращате на лично да оформим максимално изчерпателно проблемите.
Мамита, само не разбрах лично ли трябва да го занеса или примерно с куриер пак се депозира?
Виж целия пост
# 655
Не знам до каква степен писмото може да е еднолично?
Виж целия пост
# 656
Не знам до каква степен писмото може да е еднолично?
Мислиш, че трябва да е от някоя организация, за да го приемат ли?
Виж целия пост
# 657
Входящ номер се дава само при лично представяне в канцеларията. Обаче, ако трябва да запазим анонимността си, трябва да имаме представител от организация (Зачатие, Искам бебе, Майки навреме или друга), който да занесе писмото с конкретни предложения от форума с нашите подписи и да получи входящия номер. После Министърът ще трябва да отговори на представителката от организацията. Тежестта на колективни запитвания е за предпочитане пред еднолични въпроси според мен.
Виж целия пост
# 658
На мен не ми е проблем да се наема, дори с риск да излезна от анонимност, но тежестта на една организация си е предимство.Бихме могли да попитаме примерно "Искам бебе", мисля, че е най-подходяща, дали биха съдействали.
Виж целия пост
# 659
Входящ номер се дава само при лично представяне в канцеларията. Обаче, ако трябва да запазим анонимността си, трябва да имаме представител от организация (Зачатие, Искам бебе, Майки навреме или друга), който да занесе писмото с конкретни предложения от форума с нашите подписи и да получи входящия номер. После Министърът ще трябва да отговори на представителката от организацията. Тежестта на колективни запитвания е за предпочитане пред еднолични въпроси според мен.

Входящ  номер се дава и чрез куриер. Просто при изпращането се отбелязва, че се иска входящ номер и куриера ни го носи след завеждането му от получателя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия