Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 38

  • 58 256
  • 738
# 660
Подкрепям идеята с две ръце и с каквото мога бих се радвала да помогна.
Определено е по-добре да е през организация - все си мисля, че на еднолично писмо не биха обърнали внимание, нищо, че засяга толкова много жени.
Виж целия пост
# 661
Момичета, подкрепям инициативата и бих искала ако мога да помогна с нещо. Въпреки, че нямам проблем на работното ми място. Според мен е голямо неудобство също, че по времето на стимулация не можем да ползваме болничен. В крайна сметка стимулацията си е натоварваща както физически, така и психически, и е редно през това време на жената да се осигури максимално спокойствие и комфорт. А не тичане и еквилибристики в пресмятане кога да се появим на работа, кога да си пуснем отпуска, ще стигне ли отпуската или не, ще разреши ли работодателя ползване на отпуск ...
Виж целия пост
# 662
Еквилибристиките около стимулации,пункции,трансфери правят нас и нашите бъдещи ембриончета по-издръжливи. Heart Eyes
Виж целия пост
# 663
Хич ме няма в писането на подобни неща,  но мога да съдействам с връзка с Радина от "Искам бебе". Мисля, че тя няма да откаже за тази инициатива...
Виж целия пост
# 664
Страхотни сте, уточнете ми понеже все още не съм била по стимулация по закон не дават болнични от деня на започване на стимулацията така ли?
И да, ако може само  мейл на Радина Велчева.
Виж целия пост
# 665
Страхотни сте, уточнете ми понеже все още не съм била по стимулация по закон не дават болнични от деня на започване на стимулацията така ли?
И да, ако може само  мейл на Радина Велчева.

Да, полага се 30 дни болничен от деня на пункцията или на трансфера по желание на пациента, но по време на стимулацията не се полага болничен. Освен това, по време на стимулация закона не ни защитава от уволнение. В закона е записано, че работодателя няма право да те уволнява по време на процедура, но под процедура се има предвид от пункцията до трансфера. През останалото време не сме защитени по никакъв начин...
Ще говоря с Радина как предпочита да стане комуникацията и ще ти пиша координати на лични...
Виж целия пост
# 666
Страхотни сте, уточнете ми понеже все още не съм била по стимулация по закон не дават болнични от деня на започване на стимулацията така ли?
И да, ако може само  мейл на Радина Велчева.

Да, полага се 30 дни болничен от деня на пункцията или на трансфера по желание на пациента, но по време на стимулацията не се полага болничен. Освен това, по време на стимулация закона не ни защитава от уволнение. В закона е записано, че работодателя няма право да те уволнява по време на процедура, но под процедура се има предвид от пункцията до трансфера. През останалото време не сме защитени по никакъв начин...
Ще говоря с Радина как предпочита да стане комуникацията и ще ти пиша координати на лични...
Колко още неща ще излязат...
Направо я питай дали има смисъл към тях или да търсим други....иначе мейла е готов Simple Smile
Виж целия пост
# 667
Подкрепям Ви напълно за инициативата !  bouquet
За който се интересува от Имунология : цена 265лв,резултатите излизат за една седмица и ги пращат на мейл с коментар.Взима се кръв - може да се пие кафе и да се хапва.
Честито на успелите момичета! Много са хубави лентичките Ви!! Hug
Виж целия пост
# 668
Страхотни сте, уточнете ми понеже все още не съм била по стимулация по закон не дават болнични от деня на започване на стимулацията така ли?
И да, ако може само  мейл на Радина Велчева.

Да, полага се 30 дни болничен от деня на пункцията или на трансфера по желание на пациента, но по време на стимулацията не се полага болничен. Освен това, по време на стимулация закона не ни защитава от уволнение. В закона е записано, че работодателя няма право да те уволнява по време на процедура, но под процедура се има предвид от пункцията до трансфера. През останалото време не сме защитени по никакъв начин...
Ще говоря с Радина как предпочита да стане комуникацията и ще ти пиша координати на лични...
Колко още неща ще излязат...
Направо я питай дали има смисъл към тях или да търсим други....иначе мейла е готов Simple Smile


Подкрепям и аз инициативата:)
Дано не е късно (ако е изпратен и-мейла), някой знае ли ако няма пункция, а само трансфер полагат ли се болнични и ако не, може ли и това да се включи?
Виж целия пост
# 669
Да и при трансфер без пункция пак дават болничен до 30 дни. Аз съм така. Но в други клиники например в Щерев максималния болничен при пункция е 15 дни, той дори не стига до деня на теста. Добре е и това да се промени.
Виж целия пост
# 670
то пък след трансфер да не сме болни  Rolling Eyes
не знам кой го измисли това лежане след трансфер, ако има някакъв проблем и се налага може да дават друг вид болничен си мисля аз.
с болничните имам друг проблем аз, не дават за ден, ами поне за 3. на мен ми трябва само за деня на манипулацията.
Виж целия пост
# 671
Момичета, създадохме група във Фейсбук, където да обсъдим предложенията и писмото, преди да се изпрати. Молси вече е качила писмото там. Групата е не само заключена, но и тайна. Никой, освен пишещите в нея, не може да види дори, че членувате в тази група, а камо ли да чете какво сте писали там.
Който иска да се включи и да вземе реално участие с мнение по въпроса, да ми изпрати на лични съобщения линк към Фейсбук профила си, за да мога да го добавя...
Виж целия пост
# 672
то пък след трансфер да не сме болни  Rolling Eyes
не знам кой го измисли това лежане след трансфер, ако има някакъв проблем и се налага може да дават друг вид болничен си мисля аз.
с болничните имам друг проблем аз, не дават за ден, ами поне за 3. на мен ми трябва само за деня на манипулацията.
Бамбарадамбара искаш ли да го включим това за единия ден?
Виж целия пост
# 673
Подкрепям вашата инициатива с две ръце. newsm10. При мен наскоро се получи следната ситуация-трябваше да имам ЗЕТ, обадиха ми се ,че ембрионите са преживели размразяването и на другия ден ще е трансфера. Съобщих на работното място че ще бъда болнични. На др.ден обаче ми казват, че няма да има трансфер, болничен не ми се полагало и някаква служебна бележка ми дадоха.Добре че личният лекар се съгласи да ми даде болничен.
Някой знае ли тази служебна бележка- финасово оправдателен документ ли е?Възползвали ли сте се от такава?
Виж целия пост
# 674
Коя е тая група в фб- на пацшентиките на клиника Надежда ли?
 Бамба,с тия оплаквания, за които пишештрябва да внимаваш да не получиш ОВИ или някаква  жлъчна криза по време на манипулацията,че щеш нещеш ще ти се наложи еднодневен болничен, дано нямаш проблем,де
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия