Хотелите във Велинград - 8

  • 325 669
  • 2 078
# 1 755
Ми много се извинявам, обаче в Павел баня извън мизерните санаториуми, само тези два хотела хващат окото, колкото и да не Ви харесва стилът на обзавеждане. А ако съм обидила някого с определението "селска кръчма" сори, обаче няма друго по-точно определение на заведенийцата, дето са около 3-4 на брой в ПБ. В Севтополис пък басейнът е прекрасен и непрекъснато се следи температурата да е 35 градуса, което не забелязах във Велинград. Ваучери не съм намирала за Севтополис последните години, но нейсе, всеки с впечатленията си. А престоят ми за 10 дни в самостоятелна стая беше около 1200 лева, та не е много евтинко, поне според мен. Темата е за Велинград обаче и на въпроса за питейната вода в хотелите - в Бор и Велина има специални чешми в СПА центровете за наливане на вода и явно е питейна. За всичките хотели нямам впечатления обаче.
Виж целия пост
# 1 756
Здравейте! Преди няколко дни се върнахме от Акватоника. Бяхме там за НГ. Да ви кажа доста се бяха постарали. Дали защото и цените си бяха на ниво, ама всичко беше изпипано. Нямам забележки! Басейните - топли 35-37 градуса, спа-то идеално, храната - качествена и в изобилие. Сменяха ни чаршафите и халатите през ден. Халатите бяха според размерите ни и за децата също. Само дето ни беше малко тесничко във фамилната стая, но нямаха свободен апартамент, пък ние сме с три деца. В хотела има всичко и не се налага да се излиза навън. Това беше и един от критериите, когато търсих хотел.
Понеже сме от Добрич, имахме престой в Спа Терма село Ягода. Това нещо е подобие на хотел, басейнът свръх горещ и не се стои вътре, сервитьорите в ресторанта сякаш работят даром - сервира виното пред децата, като сервира гледа някъде встрани... Никога повече не бих отишла там!
Виж целия пост
# 1 757
Понякога ходим точно в Севтополис, защото ни е по-близо от Велинград. Не съм намирала до сега ваучери, които да са по-евтини от стандартните им цени, плащаме за двойна стая 170лв със закуска и вечеря... Харесва ни и там, басейна е достатъчно голям и винаги е бил около 34гр, което за нас е ок. Като недостатък за нас е, че няма много забавления за детето - да не кажа, че изобщо няма Simple Smile . Храната е хубава, не сме се хранили навън...

Още не сме намерили СПА хотел, в който абсолютно всичко да ни харесва. В Хисаря сме ходили няколко пъти в Сана, но басейнът им е 28-29гр, хладничък е. Иначе там си намерихме едно много приятно ресторантче "Национал". В СПА хотел Хисар до скоро нямаха вътрешен детски басейн и затова го избягвахме, но и за там чета противоречиви мнения...
Виж целия пост
# 1 758
Понякога ходим точно в Севтополис, защото ни е по-близо от Велинград. Не съм намирала до сега ваучери, които да са по-евтини от стандартните им цени, плащаме за двойна стая 170лв със закуска и вечеря... Харесва ни и там, басейна е достатъчно голям и винаги е бил около 34гр, което за нас е ок. Като недостатък за нас е, че няма много забавления за детето - да не кажа, че изобщо няма Simple Smile . Храната е хубава, не сме се хранили навън...
Скрит текст:
И на нас ни е любим .Имат ваучери понякога в лапни бг.Но водата там хич не е препоръчителна за деца/spoiler]
Виж целия пост
# 1 759
Скрит текст:
И на нас ни е любим .Имат ваучери понякога в лапни бг.Но водата там хич не е препоръчителна /spoiler]
[/quote]


Защо? Shocked
Виж целия пост
# 1 760
Изобщо не съм съгласна с минерализацията, която уж не е подходяща за деца. Като се зачетеш по-обстойно става ясно, че изобщо не е така.
Баба ми, почина преди месеци е от ПБ. Цялото ми детство ходихме на "баня" в ПБ, говоря ви за градката баня, басейна в която е без разреждане, миришеше на яйца! Никога, никой не е казвал, писал или нещо споменал, че водата не е ок за деца.
Преди година видях този надпис в санаториума. Попитах защо, казаха, че се има предвид много дълго стоене и натоварването на сърцето.
Аз обаче, като Тома Неверни се разчетох - съвсем се успокоих Wink
Водата във Велинград се ползва за лечение на едно, в ПБ на друго, Вършец на трето. Но общите ползи за укрепване на организма са неуспорими
П.С Извинявам се за отклонението 😔
Виж целия пост
# 1 761
Сигурна съм, че в градската баня не сте се киснали по цял ден, повече от час надали сте стояли. Едва ли сте ходили и всеки ден.
Водата е лековита и прави чудеса за хората със съответните заболявания, но за здрави хора не е много полезна, ако се прекали с нея. Камо ли пък за деца.
Виж целия пост
# 1 762
Сигурна съм, че в градската баня не сте се киснали по цял ден, повече от час надали сте стояли. Едва ли сте ходили и всеки ден.
Водата е лековита и прави чудеса за хората със съответните заболявания, но за здрави хора не е много полезна, ако се прекали с нея. Камо ли пък за деца.
+1
Водата е с радон и изобщо не е подходяща за деца. Има много противопоказания, и се стои до 30 мин.в нея.
И водата в Павел баня не мирише на яйца! В нито един от изворите.
Виж целия пост
# 1 763
Stefaniika благодаря за отговора. А някой да е пътувал скоро и да има инфромация за пътната обстановка? Наши познати много ни наплашиха да си носим термоси с чай топли дрехи и храна, защото закъсали по пътя от магистралата до Велинград и чакали 112.
Виж целия пост
# 1 764
Stefaniika благодаря за отговора. А някой да е пътувал скоро и да има инфромация за пътната обстановка? Наши познати много ни наплашиха да си носим термоси с чай топли дрехи и храна, защото закъсали по пътя от магистралата до Велинград и чакали 112.
Носете си вериги.
Виж целия пост
# 1 765
Stefaniika благодаря за отговора. А някой да е пътувал скоро и да има инфромация за пътната обстановка? Наши познати много ни наплашиха да си носим термоси с чай топли дрехи и храна, защото закъсали по пътя от магистралата до Велинград и чакали 112.

Пътят до Велинград е почистен. Вчера се върнахме от св. Спас без проблеми.  Peace
Виж целия пост
# 1 766
Пътят до и от Велинград е чист по магистралата. След Аква Варвара е със  завои и доста хлъзгав и заледен намесата, така че вериги и повишено внимание! Въздухът е лош в момента във Велинград. Много студено и мирис на пушек, на моменти дори не можех да дишам,все пак човек не може да не излезе от хотела!
Виж целия пост
# 1 767
Сигурна съм, че в градската баня не сте се киснали по цял ден, повече от час надали сте стояли. Едва ли сте ходили и всеки ден.
Водата е лековита и прави чудеса за хората със съответните заболявания, но за здрави хора не е много полезна, ако се прекали с нея. Камо ли пък за деца.
+1
Водата е с радон и изобщо не е подходяща за деца. Има много противопоказания, и се стои до 30 мин.в нея.
И водата в Павел баня не мирише на яйца! В нито един от изворите.
Кой точно извор сте проверили Simple Smile Simple Smile  Естествено, че в хотела е разредена и не мирише! Отделно има химия във всеки басейн. И не е с температура 40 градуса в басейна. Това разреждане допълнително намаля вредите.
А вие повече от час стоите ли в басейна без да излизате? Аз и във Велингад не оставям децата за повече от час.
И пак казвам, че говоря за повече от 20 години назад, сега обаче надали се е променил основния състав на водата ( пише го в повечето хотели в ПБ).

Някой ходил ли е скоро в Макси? Другата седмица имам резервация и ми е интересно всичко ок ли е?
Виж целия пост
# 1 768
Alegoria, бях октомври в Макси. Всичко е ОК, на нас ни харесва храната, горещия шоколад Simple Smile, гледката! Обслужването и чистотата са ОК.
А в ПБ съм проверила и пробвала всички басейни в хотели, стария санаториум, банята, ПРО. За съжаление ходя от 2004 там поне два пъти годишно. Минералната вода е слабоминерализирана, хидрокарбонатно-натриева, хипертермална, радонова, силициева и флуорна с леко изразена алкална реакция. /pH –7,5-7,9/
На сяра ми мирише водата в Баня, до Банско, например.
Виж целия пост
# 1 769
За Баня изобщо не е вярно, точно там не мирише Peace. Иди в Огняново и особено в Сапарева баня и пак ще си говорим за сяра ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия