Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 345
Лаленца ,като божури


Тъкмо щях да питам как си отгледал божури по това време Laughing
Виж целия пост
# 346
Утре Любимия образ има рожден ден.
Това е само увертюрата...

Виж целия пост
# 347
да ти е жива и здрава!
Simple Smile и да се слушкате  Hug
Виж целия пост
# 348
Митак, честит празник у дома. Поздрави на твоята любима!

Две градски снимки от мен-друго за снимане и показване за сега нямам Blush
В планове и действия съм от няколко дни. Прелитат тарелки, кофички с почва и семена из нас.
Днес едно яко слънце ме огря. Птиците се разчуруликали диво и лекичко ми лъхна на пролет.
Ма за нея още малко ще почакаме.
Вече ми се седи на теферич на вън. Щура ми се из градината....гледам напъпили разни зеленинки по дърветата и си мисля: на колко мъничко нещинце се радва, зажаднялата ми за зелено и цветно душица.

В неделя кой- какво ще празнува е все едно. Нека се обичаме всеки ден и имаме повече поводи да вдигаме за наздравица чаши!





Виж целия пост
# 349
matze Hug st. Dobri Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 350
Някой има ли авокадо? Вчера на моето му избърсах листата с влажен тампон и днес гледам двете най-горни листа са поувехнали и свили.  Sad

Скрит текст:

По принцип беше близо до вратата на терасата, която не е хубаво уплътнена. Дали е от това?
Сега го преместих и гледам да го пръскам и избърсвам с вода, понеже въздухът ни е доста сух вкъщи от парното.

Имах две авокадо до миналата година. Но постоянно бяха с въшки. Третирах ги и пак се появяваха. Забелязах, че като съм забравила да ги полея така клюмваха. Но при теб условията са различни и все пак провери за животинки  Simple Smile

И аз имам в момента 2 авокадо, захванати от костилка. Вървят добре. Едното е още ново, но  по-старото също в един момент започнаха да му увяхват листа. Започнах да му ги пръскам с вода и сякаш се пооправи. Нали обичат повече влага във въздуха.
Виж целия пост
# 351




И аз имам в момента 2 авокадо, захванати от костилка. Вървят добре. Едното е още ново, но  по-старото също в един момент започнаха да му увяхват листа. Започнах да му ги пръскам с вода и сякаш се пооправи. Нали обичат повече влага във въздуха.
А как захвана авокадо от костилка? Напоследък ядем много и си ги събирам...
Виж целия пост
# 352
А как захвана авокадо от костилка? Напоследък ядем много и си ги събирам...

Тук са обяснени стъпките :
http://www.desant.net/show-news/29384/

Успех!
Аз стигнах до покълване и изкарване на листенце,но после загина  Confused
Виж целия пост
# 353
моето го набодох направо в саксията. видях поникнало зелено кълнче и дотам  Tired
сигурно иска постоянна влажност, а аз го засуших по време на ремонтите  Tired
Виж целия пост
# 354
моето го набодох направо в саксията. видях поникнало зелено кълнче и дотам  Tired
сигурно иска постоянна влажност, а аз го засуших по време на ремонтите  Tired

Аз от любов към експериментите съм пробвала и по двата начина - и с клечки и направо в саксията. Получава се и по двата начина  Hug
Виж целия пост
# 355




И аз имам в момента 2 авокадо, захванати от костилка. Вървят добре. Едното е още ново, но  по-старото също в един момент започнаха да му увяхват листа. Започнах да му ги пръскам с вода и сякаш се пооправи. Нали обичат повече влага във въздуха.
А как захвана авокадо от костилка? Напоследък ядем много и си ги събирам...


Точно както на картинката от ~Dev~
Но е важно костилката да е от добре узряло авокадо, иначе няма да пусне коренче, колкото и дълго да седи във водата така набодено (само половината във водата и доливаш постоянно, защото то си я пие) .
Държи се няколко седмици и започва първо да пуска една миша опашка - продължаваш да държиш; разцепва се семката нагоре - още държиш; появява се стъбълце тънко и високо - още държиш; появяват се листенца - засаждаш в саксия! Почвата трябва да пропусклива, да си е все малко влажна, но внимаваш с преполиването. На светло, но недиректно слънчева светлина и обичало по-влажен въздух, та го пръскам от време на време
Виж целия пост
# 356
Къде сте ?...



Виж целия пост
# 357

Изнасяме си китките  Wink





Ми тъй де, на това слънце да стоят вътре - не върви...
Виж целия пост
# 358
не те ли е страх?
Виж целия пост
# 359
От какво? В близките дни температурите няма да падат под 4-5 градуса, на вътрешните первази на прозорците са. При застудяване ги внасям за точно 10 мин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия