Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 360
аз съмна работа от 8 до 5 и след това тренировки до 7 или 8 ....
няма кой да ги прибере ако нещо  Tired

пък и не останаха много де Blush зимата ги намали доста
Виж целия пост
# 361
Е, то няма как за минути да стане  от +22  -22...следя прогнозата и реагирам.
Смятам, че слънцето ще им де отрази много добре, а студените нощи ще ги калят.
Виж целия пост
# 362
Здравейте, аз съм новобранец в отглеждането на цветя и моля за съвет...Миналата година си купих стайни гербери, но ги държах на терасата...Прибрах ги ( и аз не знам защо точно там, но...Sad ) в мазето-викам и те като сакъзчетата ще искат да зимуват Sad Много тъпа постъпка от моя страна,та въпросът ми е ще мога ли да ги съживя по някакъв начин? Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 363
Здравейте, аз съм новобранец в отглеждането на цветя и моля за съвет...Миналата година си купих стайни гербери, но ги държах на терасата...Прибрах ги ( и аз не знам защо точно там, но...Sad ) в мазето-викам и те като сакъзчетата ще искат да зимуват Sad Много тъпа постъпка от моя страна,та въпросът ми е ще мога ли да ги съживя по някакъв начин? Предварително благодаря!

не знам кое наричаш стайни гербери. подозирам, че са просто гербери  Peace и ако е така ги забрави.

бодни си нещо друго в саксиите и пак си украси балкона  Hug

гербер  и газания. само за сравнение Peace

Виж целия пост
# 364
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=232
Виж целия пост
# 365
Здравейте, аз съм новобранец в отглеждането на цветя и моля за съвет...Миналата година си купих стайни гербери, но ги държах на терасата...Прибрах ги ( и аз не знам защо точно там, но...Sad ) в мазето-викам и те като сакъзчетата ще искат да зимуват Sad Много тъпа постъпка от моя страна,та въпросът ми е ще мога ли да ги съживя по някакъв начин? Предварително благодаря!

Съживявала съм, така че почни да поливаш по малко. Дано поникнат. Даже в момента имам един такъв в саксия и ще го мъча пак.
Виж целия пост
# 366
bo5312 и аз мисля, че могат да се съживят. Слагаш на светло, поливаш умерено - да не изсъхва почвата. Гледаш и да е рохкава, да не седи сбита.
Виж целия пост
# 367
Имам луковица зюмбюл, която държа в саксията в пръст на открита тераса. Измръзна... Има ли шанс да е останала живинка, не смея да я разбутвам и да я вадя?
Виж целия пост
# 368
Според мен разрови, какво има да не смееш. Нищо няма да и стане, ако е още жива. Би трябвало да е твърда със зелен връхче. Моят зюмбюл отдавна покара, друг е въпросът, че няма цветонос, но пък листа бол Mr. Green
Виж целия пост
# 369
Според мен разрови, какво има да не смееш. Нищо няма да и стане, ако е още жива. Би трябвало да е твърда със зелен връхче. Моят зюмбюл отдавна покара, друг е въпросът, че няма цветонос, но пък листа бол Mr. Green

Миналият месец изкара две листенца, порастнаха около половин сантиметър над луковицата и тогава стана студено и омекнаха. Отгоре луковицата е също мека. Виждам я, не е покрита с пръст.
Ще я разровя да видя дали да се надявам или да си купя нов зюмбюл...  Confused
Виж целия пост
# 370
Ако луковицата зе засажда или стои навън, то тя трябва да е пид земята да се топли.Измръзнала е. Или е загинала от преполиване.
Ако е оставена да се подава е трябвало да я внесете вътре.
Щом е омекнала, направо я хвърляйте, но в същата пръст/смеска/торф не засаждайте друга. Ако е тръгнала да гние и е отделила спори/гъби ще заразите и новата. Това като съвет.
Виж целия пост
# 371
Ако луковицата зе засажда или стои навън, то тя трябва да е пид земята да се топли.Измръзнала е. Или е загинала от преполиване.
Ако е оставена да се подава е трябвало да я внесете вътре.
Щом е омекнала, направо я хвърляйте, но в същата пръст/смеска/торф не засаждайте друга. Ако е тръгнала да гние и е отделила спори/гъби ще заразите и новата. Това като съвет.

О, благодаря за съвета bouquet
Сгрешила съм, че я оставих навън. Вече ще знам, но жалко за цветето  Sad
Виж целия пост
# 372
Ако луковицата се засажда или стои навън, то тя трябва да е под земята да се топли.Измръзнала е. Или е загинала от преполиване.
Сгрешила съм, че я оставих навън. Вече ще знам, но жалко за цветето  
Ако е на неостъклена тераса и под земята да е в саксия, пак измръзват. Личен опит. Засадени в градината си зимуват без проблем. Може би в малкото пространство/саксия/ по бързо измръзват, пък и ако се полива съвсем.
Виж целия пост
# 373
Моята също презимува на неостъклена тераса, но в много голяма саксия и в най-големите студове я завивах с найлон. Иначе беше покарала още през ноември, на повърхността е, едва я покрива пръстта. Но пък при нас не стана супер студено, може би докъм -10 са падали най-много температурите.
Виж целия пост
# 374
Вчера изнесох навън/на терасите, до стените/ и последните мушката. Чувстват се прекрасно, а любимците ми не са спирали да цъфтят цяла зима :heart :







Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия