Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 540
при мен беше едносезонна, че и по-малко

тя и едно друго цвете хванаха всички възможни болести и инсекти и заминаха скоропостижно.
дано друг даде повече и по-оптимистична информация  Peace
Виж целия пост
# 541


Някой отглежда ли трициртис /още градинска орхидея/? Имам едно мъниче и много му се радвам, за сега е в малка саксийка на терасата и искам да й създам подходящите условия Heart Eyes
Виж целия пост
# 542
Купих аз кристалон, да подхранвам петунии, мушката и подобни...как се ползва обаче  newsm78 5 г на 10 литра ли  newsm78
Виж целия пост
# 543
Купих аз кристалон, да подхранвам петунии, мушката и подобни...как се ползва обаче  newsm78 5 г на 10 литра ли  newsm78

 Би трябвало да пише на опаковката. Ползвала съм го, но не помня. Разтварях няккаво количесто в туба от 10 л.  newsm78
Виж целия пост
# 544


Някой отглежда ли трициртис /още градинска орхидея/? Имам едно мъниче и много му се радвам, за сега е в малка саксийка на терасата и искам да й създам подходящите условия Heart Eyes

прави коренище. не много дълбоки корени. стъблата около 30-40 см, рядко някое по-вискоко.
моите са засадени на шарена сянка. цъфтят края на лятото - началото на есента.
издържат навън зимата, но в саксия не знам как ще е  Peace
Виж целия пост
# 545


Някой отглежда ли трициртис /още градинска орхидея/? Имам едно мъниче и много му се радвам, за сега е в малка саксийка на терасата и искам да й създам подходящите условия Heart Eyes

прави коренище. не много дълбоки корени. стъблата около 30-40 см, рядко някое по-вискоко.
моите са засадени на шарена сянка. цъфтят края на лятото - началото на есента.
издържат навън зимата, но в саксия не знам как ще е  Peace

По-скоро е градинско цвете и ще го измъча в саксия както разбирам. А с поливането как е? Може ли да се издържи само на дъжд или иска редовно поливане?
Виж целия пост
# 546
градинско е.
на другия въпрос не мога да отговоря  Blush нашите са в цветно петно в тревата и се поливат редовно заедно с нея.

Виж целия пост
# 547
Купих аз кристалон, да подхранвам петунии, мушката и подобни...как се ползва обаче  newsm78 5 г на 10 литра ли  newsm78

На 5 л вода слагам една чаена лъжичка.
Виж целия пост
# 548
Благодаря, и аз така го сметнах и сутринта полях. Дано тази година да започна и аз да се хваля с китки
Виж целия пост
# 549
Я кажете  какъв кристалон използвате  newsm78
Виж целия пост
# 550
Купих аз кристалон, да подхранвам петунии, мушката и подобни...как се ползва обаче  newsm78 5 г на 10 литра ли  newsm78
На мен магазинерката ми е казвала колкото е шишето голямо слагаш в неговата капачка кристалон да се разреди. Не меря грамове и нямам грешка. Сега подхранвам със зеления кристалон опършавелите от зимата сакъзи  мушката , а малко по-натам и с розов за цъфтеж. Имам и жълт с него ще наторя поникналия магданозец.
Виж целия пост
# 551
Това не е ли много  концентрирано newsm78 Колко често слагаш така, предполагам по-рядко, не всеки ден
Аз понеже тук прочетох за син и зелен, а и четох някъде, че със син няма как да сбъркаш,  та съм взела тях и разтварям лъжица в 10 литра вода и поливам наред...само два пъти де...
Виж целия пост
# 552
Аз слагам на върха на чаена лъжичка в 3 литра вода. Торя с тъмносин кристалон, той уж бил за вегетация, но и за цъфтеж, торя всичко наред с него. По-нататък може да взема червен, и на мен в Сортови семена ми казаха, че бил за цъфтеж. А за кактусите мисля да взема кафяв, той ги карал да цъфтят, така ми каза един специалист.
Виж целия пост
# 553
Дозата за торенен с всички видове кристалон е 1 грам/литър. На 10 л - 2 ч.л. Peace
Виж целия пост
# 554
Значи на 5 л вода 1 чаена лъжичка. Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия