Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 555
 Peace
Виж целия пост
# 556
Дозата на Кристалона е една равна кафена лъжица на литър. Внася се с поливане при умерено засушено растение, когато средната постоянна температура на почвата не е по-ниска от 14-15 градуса. При по-ниски температури или няма да се усвои или ще пострада растението.
 При листно торене пак се съобразяваме с температурите, пръскат се вечер.
Да не забравяме, че кристалона е изкуствен тор и прилагането му на ядливи растения не е препоръчително, ако искате да хапвате чисти храни. Не виждам смисъл магданоза да се тори.
Виж целия пост
# 557
Дозата на кристалона, указана на опаковката е 1 г/ л.
Равна кафена лъжица е 2 - 2,5 г, което попада в горния диапазон на завишената норма и не бих препоръчала, особено за цветя, защото лесно би се получило предозиране.
Препоръчва се торенето да се извършва при леко влажна почва и в никакъв случай директно да се полее с разтвора сухата почва. Т.е. първо поливаме леко растението, изчакваме водата да попие в почвата и тогава прилагаме торовия разтвор.
Магданоз, а и всички ядливи растения, могат да се торят като се спазват съответните препоръчителни срокове за карантина. Смисълът е във внасянето на необходимите за растеж и плододаване хранителни вещества, които една бедна почва/ а такава е почвата в малък съд като саксията/ не би им осигурила.
С две думи - без торене, прилагано според правилата, не може да се очакват високи добиви/или буен цъфтеж.
Виж целия пост
# 558
Мариет,я сподели 'къпеш' ли ги мушкатите?
В смисъл пръскаш ли листната маса с вода от пулверизатор?

Много се притеснявам да не загният по този начин,но пък при вискоите темпертури това би се оказало полезно за растението  newsm78
Виж целия пост
# 559
Дев, не, никога. Повечето са на южната тераса, на парапет, който е открит и в момента така хубаво ги къпе, че Laughing... Избягвам пулверизирането на всякакъв род цветя, защото, особено през лятото, е голяма вероятността да получат слънчев пригор.
Точно при високи температури се избягва, защото от изпарението се получават увреди и мана. Затова и тогава се полива сутрин рано или късно вечер - аз винаги поливам късно вечер, тъй като нощите са по-хладни и опасността от подобни увреди при изпаряване е по-малка - до обяд на другия ден водата ще е усвоена от растението, горният слой почва - просъхнал и изпарението ще е минимално, а не ударно, ако полеем по обяд.

...малееее, личи ли ми, че спя до агроном  Whistling
Виж целия пост
# 560
Скрит текст:
Дев, не, никога. Повечето са на южната тераса, на парапет, който е открит и в момента така хубаво ги къпе, че Laughing... Избягвам пулверизирането на всякакъв род цветя, защото, особено през лятото, е голяма вероятността да получат слънчев пригор.
Точно при високи температури се избягва, защото от изпарението се получават увреди и мана. Затова и тогава се полива сутрин рано или късно вечер - аз винаги поливам късно вечер, тъй като нощите са по-хладни и опасността от подобни увреди при изпаряване е по-малка - до обяд на другия ден водата ще е усвоена от растението, горният слой почва - просъхнал и изпарението ще е минимално, а не ударно, ако полеем по обяд.

...малееее, личи ли ми, че спя до агроном  Whistling

точно това не се предава по полов път
проверила съм  Sunglasses
Виж целия пост
# 561
точно това не се предава по полов път
проверила съм  Sunglasses

 hahaha
Виж целия пост
# 562
Човек винаги има какво да научи  Heart Eyes
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 563
Здравейте извинявам се предварително ако въпросът ми не е за тук  Hug
Искам да помоля за съвет относно оформяне на короната на фокус Али.Отрязах му връхчетата,, уж да стане по-кичест.Но сега изглежда като" осакатен"  Sad
Скрит текст:
.Има нужда от оформяне но не знам как  Embarassed Също и шефлерата
Скрит текст:
Някакви съвети
Виж целия пост
# 564
Здравейте


Първите рози
Виж целия пост
# 565
Прекрасни са Heart Eyes!

niditop3, вземай ножецата и фризирай, както ти харесва  Laughing
Виж целия пост
# 566
И аз ще окастря моята шефлера,че тръгна много висока да става.
Виж целия пост
# 567
И аз не харесвам шефлерата висока, а моята само нагоре расте.Преди година и отрязах връхчета ,но си покара нови и пак е същата  Joy
Виж целия пост
# 568
Дозата на кристалона, указана на опаковката е 1 г/ л.
Равна кафена лъжица е 2 - 2,5 г, което попада в горния диапазон на завишената норма и не бих препоръчала, особено за цветя, защото лесно би се получило предозиране.
Препоръчва се торенето да се извършва при леко влажна почва и в никакъв случай директно да се полее с разтвора сухата почва. Т.е. първо поливаме леко растението, изчакваме водата да попие в почвата и тогава прилагаме торовия разтвор.
Магданоз, а и всички ядливи растения, могат да се торят като се спазват съответните препоръчителни срокове за карантина. Смисълът е във внасянето на необходимите за растеж и плододаване хранителни вещества, които една бедна почва/ а такава е почвата в малък съд като саксията/ не би им осигурила.
С две думи - без торене, прилагано според правилата, не може да се очакват високи добиви/или буен цъфтеж.

Точно така за дозата на Кристалона, аз тези дни понеже ползвам Хортигроу и се подведох по неговата схема, той е 2-3 г/л. Вече него ползвам основно, разтваря се по-бързо и по-добре от Кристалона.
Без да искам дано не съм подвела някой.
А за магданоза писах, че не виждам смисъл от торене, той си расте и без торене, а да поглъщаме синтетика няма смисъл, защото повечето хора, които го отглеждат в саксийки е за собствени нужди и се цели чиста храна, а не високи добиви.
Пък разбира се всеки се взема решение да тори ли ядливите зелении или не.
Виж целия пост
# 569
Мидко,
нали ти показа наскоро цъфнала камелия? Айде давай акъл сега как се гледа Laughing И всеки друг, който може, разбира се. Днес минах през Флората, големи красоти и за да не съм капо отмъкнах една камелия на скромната цена от 5 лева. Млада е, едно стъбълце с 3 разклонения, но ми изглежда в добра форма. Червена е според етикета. Утре ще и направя снимка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия