Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 390
Привет,
Искам да подаря и цвете в саксия (за РД), за апартамент[балкон/хол].
Мислех за орхидея. Другия вариант е нещо по-фино, но не успявям да харесам.
Розата ми се стори тривиално.
-минах и през един град.център в Бъкстон, но не харесах нещо конкретно.
Дали можете да дадете идеи, за нещо интересно, префинено?

Ще мина през Бриколажа на цариградко, къде има такива разсадници още? В С.Тройца имаше някъде.

Бонсайта май ще е твърде скъп вариант? От колко ли започват?
Виж целия пост
# 391
Привет,
Искам да подаря и цвете в саксия (за РД), за апартамент[балкон/хол].
Мислех за орхидея. Другия вариант е нещо по-фино, но не успявям да харесам.
Розата ми се стори тривиално.
-минах и през един град.център в Бъкстон, но не харесах нещо конкретно.
Дали можете да дадете идеи, за нещо интересно, префинено?

Ще мина през Бриколажа на цариградко, къде има такива разсадници още? В С.Тройца имаше някъде.

Бонсайта май ще е твърде скъп вариант? От колко ли започват?

лесно се намират жасмин, мандевила, пахистахис
ефектни и красиви са азалия, гардения, камелия - гледала съм с променлив успех Blush
интересна е стрелицията (не съм гледала такава и не знам колко е лесно/трудно)

богат избор на цветя има на пазара Димитър Петков  Peace
Виж целия пост
# 392
А какво е бонсайт? Не съм чувала такова растение.
Виж целия пост
# 393
А какво е бонсайт? Не съм чувала такова растение.

Wink бонсай  ooooh! винаги съм мислила, че е бонзай  Blush

евтината алтернатива на бонсая е „фикус женшен“

Виж целия пост
# 394
В Кауфланд са заредили заради 8 март, но са ужасно грозни и посни. Този от снимката на Добри имам предвид.  Преди като са зареждали бяха такива по кичести. Сега са с по едно клонче само.
Бонсайя е около 30лв. Това от снимката е на половина.

http://www.plants.bg/staini-cvetia-rastenia-za-ofisa/bonsai/бонсай-bonsai  

това е разсадник в София.  Може да се отиде и на място. Имат и ФБ страница "Борса за цветя".
Виж целия пост
# 395
Вчера една приятелка ми подари мини роза сигурно от тези в Кауфланд. Та въпросът ми е как да я опазя, да я пресаждам ли,в саксия, в земята? Приемам съвети.
Имам вече една, която не успях да спася.
Виж целия пост
# 396
Привет!
Ако може да се вмъкна при вас да чета...И да питам  Grinning Как се справяте с малките мушички,които са мисля в пръста на саксията newsm78 Много са упорити!Имам една шефлера,голяма е,ама редовно трябва да я бърша и мия със сапунена вода,че листата лепнат от листни въшки Tired
Виж целия пост
# 397
Привет!
Ако може да се вмъкна при вас да чета...И да питам  Grinning Как се справяте с малките мушички,които са мисля в пръста на саксията newsm78 Много са упорити!Имам една шефлера,голяма е,ама редовно трябва да я бърша и мия със сапунена вода,че листата лепнат от листни въшки Tired
Боцваш 2,3 кибритени клечки в пръстта на растението.И следиш да не се преполива  Peace

За листните въшки трябва препарат за третиране.И яко пощене на листата.


http://www.plants.bg/staini-cvetia-rastenia-za-ofisa/bonsai/бонсай-bonsai  

това е разсадник в София.  Може да се отиде и на място. Имат и ФБ страница "Борса за цветя".

Отдавна съм им харесала страницата и следя наличните им предложения за цветя.В петък направих поръчка при тях за 3 броя саксии хризантеми.
Пристигнаха,но едното растение беше буквално в окаян вид...окапали цветове,стърчащи тук там клонки.... ooooh!
Много ме разочароваха,много... Tired
Незнам,може и да е единичен случай с мен.Писах им мейл,писах и на страницата във фейсбук:никакъв отговор.
Лоша фирмена политика е това за мен,ама здраве да е...

Купих други за подарък  Simple Smile
Виж целия пост
# 398
 bouquet
ще пробвам.
Виж целия пост
# 399
....Как се справяте с малките мушички,които са мисля в пръста на саксията ..
При мен този проблем се реши като полях растението с разтвор на калиев перманганат.
Виж целия пост
# 400
Вчера една приятелка ми подари мини роза сигурно от тези в Кауфланд. Та въпросът ми е как да я опазя, да я пресаждам ли,в саксия, в земята? Приемам съвети.
Имам вече една, която не успях да спася.

за Коледа ми подариха две  Blush боднахме ги с детето в градината.
преди две седмици видях, че са добре и се събуждат Laughing ще ги бъде
други две получих около месец по-късно - на балкона са. не съм ги пресаждала, изглеждат много зле, но миналата седмица не усляхме да стигнем до дворчето за да ги боднем Confused

с две думи - пресади на двора, ако имаш такъв, ако не - пресади в по-голяма саксия, без да буташ корените, без да сваляш пръстта, само преместване в по-голяма и допълване с пръст на празното място.

дръж на балкона, на хладно Peace
Виж целия пост
# 401
От днес започва Флора 2016 в НДК  Peace
Виж целия пост
# 402
st. Dobri, благодаря!
Мислех си, че не виреят в земята. т.е измръзват.
Виж целия пост
# 403
Розата си иска студен период, навън и е по-добре, в саксия вкъщи трудно се гледа.
Виж целия пост
# 404
Подариха ми калатея. Досега не съм гледала и търся съвети, за да й осигуря подходящите условия Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия