Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 405
Здравейте, ето ги моите най-нови красотички Simple Smile А да питам има ли някой, който си е сял семена на цъфтящи цветя?


Виж целия пост
# 406
Розата си иска студен период, навън и е по-добре, в саксия вкъщи трудно се гледа.
Вкъщи не става, на терасата на възможно най-проветривото и слънчево място няма проблем. Трета година гледам моята, 3 корена са в саксията и изглеждат перфектно. В момента избиват отвсякъде свежи връхчета, много е пораснала. Зимата я гледам на затворена тераса, от март до декември на открито - на парапета на източна тераса да я грее, духа и вали свободно.

По-напред в темата се впечатлих изключително от две камелии, аз мислех, че само в градина виреят, а ето че ставали и за саксии. Прекрасни са Heart Eyes
Виж целия пост
# 407
Подариха ми калатея. Досега не съм гледала и търся съвети, за да й осигуря подходящите условия Hug

В гугъл има много инфо какви условия изисква калатеята. Нещо, което е общодостъпно няма нужда да го преразказва някой. И форуми има със специализирани теми, там можеш да прочетеш много съвети.
Виж целия пост
# 408
Подариха ми калатея. Досега не съм гледала и търся съвети, за да й осигуря подходящите условия Hug

В гугъл има много инфо какви условия изисква калатеята. Нещо, което е общодостъпно няма нужда да го преразказва някой. И форуми има със специализирани теми, там можеш да прочетеш много съвети.

Така е, влязох и четох веднага. Натъкнах се на противоречиви съвети относно светлината. И затова искам да "чуя" хора с опит в отглеждането им.  Wink
Виж целия пост
# 409
Ами те които пишат по форумите нали от опит споделят. Понякога на английски има по-подробно инфо, ама разбира се е желателно на български.
Аз винаги чета на няколко места, защото често ми се случва даващият съвет не е толкова компетентен, затова хвърляй едно око мнозинството какво пише.
Виж целия пост
# 410
 Здравейте!

 beauty_magnoliaHug! От личен опит да споделя за калатеята - не я излагай на слънце, почти смъртоносно е за нея. Имах калатея, дори две, но явно не положих достатъчно грижи и ги загубих. Обичат по-сенчесто място, тогава и листата имат по-наситена окраска, обича вода, но не преполиване, за торене не знам, защото не съм им капвала тор никога. Дано твоята да те радва дълго!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 411
Здравейте!

 beauty_magnoliaHug! От личен опит да споделя за калатеята - не я излагай на слънце, почти смъртоносно е за нея. Имах калатея, дори две, но явно не положих достатъчно грижи и ги загубих. Обичат по-сенчесто място, тогава и листата имат по-наситена окраска, обича вода, но не преполиване, за торене не знам, защото не съм им капвала тор никога. Дано твоята да те радва дълго!  Heart Eyes


 bouquet Благодаря, Neli M*!
Успех с всякакви цветя  Hug
Виж целия пост
# 412
Здравейте, момичета! Може ли да ви помоля за съвет-възможно ли е да засадя този сукулент:
http://prikachi.com/images/985/8680985U.jpg
 в тази стъклена саксия:
http://prikachi.com/images/239/8680239D.jpg
И.. как е добре да я декорирам?
А пречи ли, че саксията няма дупчици, през които да изтича излишната вода при поливане?
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 413
enigm@ ето ги моите сукуленти, не им пречи, че няма дупчици, просто внимавай да не го преполееш. Аз моите ги поливам в месеца веднъж, като се сетя.  Grinning
Чашката по принцип е за кафе, но я счупих дръжката и ми беше жал да я хвърля, засях сукулент, сложих и камъчета най-отгоре на почвата (които са за смяна вече).
http://prikachi.com/images/40/8681040L.jpg
http://prikachi.com/images/41/8681041c.jpg
Виж целия пост
# 414
 Здравейте, момичета  bouquet
Ако някой е ходил до НДК тези дни, моля да сподели впечатления - сигурна съм, че асортимент има, но цените как са? Дали има смисъл да се вдигам чак до там? Благодаря ви предварително  bouquet
Виж целия пост
# 415
Nassie*, много готино се е получило Heart Eyes
Виж целия пост
# 416
Вчера си засадих зюмбюл в саксия. Купих го цъфнал и само преместих луковицата от пластмасовата , в която го продават. Като прецъфти ще гледам да я запазя, както казват, че се прибирала и да пробвам дали ще успея после и аз да го накарам  цъфне.
Виж целия пост
# 417
Видях по-напред магнолии в саксии май. Къде ги държите зимно време? А тези, които ги отглеждат в двора, издържат ли на студа зимата, или живеете в по-топли места?

Редактирам, защото май не съм гледала магнолии, а нещо друго. Crazy
Но ако някой отглежда магнолия в двора, издържливи ли са на студено?
Виж целия пост
# 418
Видях по-напред магнолии в саксии май. Къде ги държите зимно време? А тези, които ги отглеждат в двора, издържат ли на студа зимата, или живеете в по-топли места?

Редактирам, защото май не съм гледала магнолии, а нещо друго. Crazy
Но ако някой отглежда магнолия в двора, издържливи ли са на студено?
Да,издържат до -25* ,а може и повече.Имам магнолия вън на двора,не е много топло при нас,но пък си имаме само при нас един вятър-вечерник му казват,та уж той предпазва.Ще пусна след малко и снимки на магнолията,миналата година посред лято цъфна за първи път и сега ме зарадва пак с цвят-Солонжиана е .
Виж целия пост
# 419
Видях по-напред магнолии в саксии май. Къде ги държите зимно време? А тези, които ги отглеждат в двора, издържат ли на студа зимата, или живеете в по-топли места?

Редактирам, защото май не съм гледала магнолии, а нещо друго. Crazy
Но ако някой отглежда магнолия в двора, издържливи ли са на студено?
Да,издържат до -25* ,а може и повече.Имам магнолия вън на двора,не е много топло при нас,но пък си имаме само при нас един вятър-вечерник му казват,та уж той предпазва.Ще пусна след малко и снимки на магнолията,миналата година посред лято цъфна за първи път и сега ме зарадва пак с цвят-Солонжиана е .


Много ме радваш! Hug Като ще взема да си купя. Стават ли големи дървета, или може да се ограничи до храст? Мястото ми е меко казано ограничено. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия