Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 727
  • 736
# 150

Понякога и боя не помага...при нас майката на двете деца,за които говорех шамаросва по-голямото,а на бебто крещи  Shocked ,кара се,не му дават на голямото май вкъщи да вика и да тича,но то си прави каквото си иска...Всяка сутрин се събуждам с тропане (тичане напред-назад разбирай),което продължава с часове  Shocked ,събуждам се и с бебешки плач и бебешки крясъци,крясъци на майката,която се опитва да ги озапти ,а бащата не се чува. Crazy Всичко това ,без тичането се случва на терасата,заедно при кучето и папагалите.Най ме дразнят обаче купоните до ранни зори на семейството.Да не забравяме пускането на прахосмукачка в 6:00.Направо им се чудя на някои чешити...То не казвам,че ние не се чуваме,че ние сме много тихи,ама направо съседите като отидоха на почивка,май аз си починах повече,отколкото те.

А дали пък тоя начин на живот и среднощните купони не са в основа на неспокойствието на децата?  Или да свикват от малки, и на крясъци и шамари, и на купони.  Crazy
Виж целия пост
# 151
Може би е време законът да бъде променен.
Примерно ако някой е бил нощна смяна и тамън си е легнал? Случвало ми се е, трудно се спи през деня и при малки шумове, а какво остава при такива.
Аз лично бих отишла да попитам тези "родители" по каква причина си държат ревящите деца на терасата  Mr. Green
То и да са вътре пак би се чувало, но не така. И на тези родители със сигурност не им е лесно, ама пък и малко трябва да се съобразяват.
Законът не може да се променя според всеки индивид.
Нормално е всички да са будни след 07h.
И е нормално едно дете като се разплаче, да не бъде вкарвано в " карцер"!
Ако си зад общата разделителна стена, ще отидеш да накараш родителите да го изтикат на терасата ли, че да не го чуваш? newsm78

Ако искат и в мазето, техен си проблем. Като живееш в сграда с други хора - трябва да се съобразяваш.
Това е въпрос на възпитание. Как ще са будни всички след 7?!
Виж целия пост
# 152
... Но има нещо като възпитание, уважение, култура, които са необходими, когато хората живеят под един покрив..
Peace

Има, за тези, които го разбират.
Виж целия пост
# 153
Бих ги притеснила, да. Също и в комплекса в който живея, има обособена детска площадка с пейки, но една съседка кара децата си да си играят точно под прозореца й за да ги наблюдава. Те пък си викат приятелчетата и става лудница. Е да, ама и аз живея отгоре и ми е писнало от техните викове и крясъци, при условие, че има обособено място за игра. Така че и на нея още малко и ще направя забележка, понякога е редно да се съобразяваш с околните  Naughty
Виж целия пост
# 154


Не може да се променя. Но има нещо като възпитание, уважение, култура, които са небходими, когато хората живеят под един покрив/блокове/
Не е нормално всички да са будни след 7. Защото хората имат различен начин на живот и режим.
Не знам защо ме нападаш. Къде съм казала карцер?  ooooh! Хайде да не ми пъхаш думи в устата, които не съм казала, щото е грозно.
Може да прочетеш отново поста преди да пишеш. Ясно съм се изразила. Трябва съобразяване. Често ми се случва да спя през деня и обикновени шумове издържам, но няма човек, който да издържи висок шум нали? Било през нощта или деня.  И защо само аз трябва да се съобрязавам. Не може ли процеса да е взаимен.
И отново ще ти кажа, че е НЕНОРМАЛНО да се изкарват на терасата пищящи деца. И то редовно. Ако не го разбираш, твой си е проблема.
Аз твоя пост го прочетох внимателно.
Искаш законът да се промени така, че на децата да се забрани да плачат въобще, защото по различни часове от общоприетите, спиш.
Пак ще те попитам- ако ви дели една стена с плачещите деца и там ти е леглото, а те реват, пак ли ще си възмутена- този път, че не са ги изтикали на терасата, която е далеч от теб и където няма да ги чуваш?
А, аз проблем вече нямам- докато ми бяха малки децата, всякакви каки и батковци правеха купони до никое време и изкарваха усилвателите по терасите. Неприятно, но щом си решила да живееш в големия град, че и в блок от затворен комплекс, колкото две села на куп, няма как да го избегнеш.
Не че не съм се борила срещу купонджиите- кога аз, кога те са надделявали, но да се пениш, че децата посред бял ден " невъзпитано" били ревяли, е смешно.
 
Виж целия пост
# 155
Трета вечер наред съседите в двора под блока ни си правят угощение, без музика, но абсурдните им разговори и нервни за сън пищящи деца ме влудяват. Чудя се дали да не звънна на полицията довечера, ако пак спим в хола заради купонджийския маратон..
Виж целия пост
# 156
Бих ги притеснила, да. Също и в комплекса в който живея, има обособена детска площадка с пейки, но една съседка кара децата си да си играят точно под прозореца й за да ги наблюдава. Те пък си викат приятелчетата и става лудница. Е да, ама и аз живея отгоре и ми е писнало от техните викове и крясъци, при условие, че има обособено място за игра. Така че и на нея още малко и ще направя забележка, понякога е редно да се съобразяваш с околните  Naughty
Не понякога, винаги е редно да се съобразяваш с околните.
Въпросът е кое е реалистично и кое- неосъществим каприз.
Който само те натоварва психически и озлобява излишно.
Виж целия пост
# 157

Аз твоя пост го прочетох внимателно.
Искаш законът да се промени така, че на децата да се забрани да плачат въобще, защото по различни часове от общоприетите, спиш.
Пак ще те попитам- ако ви дели една стена с плачещите деца и там ти е леглото, а те реват, пак ли ще си възмутена- този път, че не са ги изтикали на терасата, която е далеч от теб и където няма да ги чуваш?
А, аз проблем вече нямам- докато ми бяха малки децата, всякакви каки и батковци правеха купони до никое време и изкарваха усилвателите по терасите. Неприятно, но щом си решила да живееш в големия град, че и в блок от затворен комплекс, колкото две села на куп, няма как да го избегнеш.
Не че не съм се борила срещу купонджиите- кога аз, кога те са надделявали, но да се пениш, че децата посред бял ден " невъзпитано" били ревяли, е смешно.
 


Много се вживяваш в коментарите на хората  #Crazy

Пак прочети поста. Как точно съм казала, че искам да се промени закона? Или пак свободни съчениения твориш.  Mr. Green Говорят ли ти тези неща нещо - култура, уважение, възпитание, съобразяване?
И закон си има. А е ненормално да си изкараш детето на терасата всеки път като писка, щото на теб ти пречи и искаш и на другите да им е гадно. Да може да е в разрешен час, но е грозно. Щото мога аз в разрешен час примерно да си купя тромпет и да ти преча на теб и на твоите деца. Примерно.  Rolling Eyes И така като си правим напук докъде ще се стигне? Щото всеки си гледа него без да се съобразява.
И да за стената с кревата пак ще съм възмутена и ще дудна? ПРОБЛЕМ? Може и аз да почна да тропам. Ако е през нощта още по-зле. Ако е през деня не ми пречат въобще нищо. В момент отвън точно на 5 метра от прозореца ми има детска площадка и децата си играят, викат, пищят и се дерат. Не ми пречат.
А това, че си търпяла купони до късни часове си е твой проблем, аз не търпя такива неща. Има си закони, случвало ми се е и винаги съм викала полиция.
И не се пеня аз мила, а авторката. Аз си казвам мнението.
Виж целия пост
# 158
Ами не е каприз. След месец раждам, детската ми стая е точно над алеята, където си играят. Ако с техните писъци будят моето дете, а сега лятото няма как да не е отворен прозореца, какво правя? Да си мълча ли?
Виж целия пост
# 159
SoFar, аз ако видя майка, коят бие шут в задника на детето си, лично бих я наритала. Изясни ми се, защо се смяташ за шеф на децата си, а не за тяхна майка.
Виж целия пост
# 160
Ами не е каприз. След месец раждам, детската ми стая е точно над алеята, където си играят. Ако с техните писъци будят моето дете, а сега лятото няма как да не е отворен прозореца, какво правя? Да си мълча ли?

Тихо, че absurt ще дойде да ти каже, че не може да се оплакваш ако някой ти буди детето  Grinning 
Виж целия пост
# 161
А ако някой се оплаче от нейното дете? Достатъчно майки споделиха тук за подобни случки с бебета. Малко самонадеяно ми се струва човек да смята, че може да запуши устата на децата си и че може да ги дресира. То може и да може де, но резултатите обичайно не са много добри дългосрочно.
Това няма нищо общо с историите за хленчещите, манипулиращи деца. Те са съвсем отделен казус.
Виж целия пост
# 162
А ако някой се оплаче от нейното дете? Достатъчно майки споделиха тук за подобни случки с бебета. Малко самонадеяно ми се струва човек да смята, че може да запуши устата на децата си и че може да ги дресира. То може и да може де, но резултатите обичайно не са много добри дългосрочно.
Това няма нищо общо с историите за хленчещите, манипулиращи деца. Те са съвсем отделен казус.


А за какво друго може да реве дете, не бебе?  Пък дори и бебе, то реве от нещо. 
Виж целия пост
# 163
Децата, особено еднополовите, обичайно най-често плачат едно от друго.  Това са моите наблюдения не само върху моите деца, но и върху децата на моите познати. И ние със сестра ми доста се карахме и биехме като деца. Е, случва се да ревне, че не съм му пуснала филмче, не може да се сдържи малкият, доста обидчив е, но след две минути му минава, идва и ми казва "не се сърдя вече" и започва да си прави нещо друго.
Бебетата знаеш, че са различни. Имах най-кроткото, на което никой глас не е чул, имах и ревливо. От всичко могат да реват - горещина, колики, рефлукс, подсичане, запушен нос, ваксини, емоции, самота, твърде много хора наблизо... Е, мина, зорът беше първата година. Аз между другото не съм го оставяла да реве тогава, гушках го, пеех му, говорех му, та съседите нищо не разбраха. Но моя приятелка с дете с подобен характер заради разбирането, че трябва да го възпитава и то трябва да яде на точен час, да не се гушка, за да не се разглези и пр. доста рев чу. И съседите им от целия квартал още помнят, нищо че години минаха. Но и при тях беше до време. Когато родителите са си на мястото, нещата минават, децата си порастват и са си за чудо и приказ Simple Smile
Виж целия пост
# 164
[

Много се вживяваш в коментарите на хората  #Crazy

Пак прочети поста. Как точно съм казала, че искам да се промени закона? Или пак свободни съчениения твориш.  Mr. Green Говорят ли ти тези неща нещо - култура, уважение, възпитание, съобразяване?
И закон си има. А е ненормално да си изкараш детето на терасата всеки път като писка, щото на теб ти пречи и искаш и на другите да им е гадно. Да може да е в разрешен час, но е грозно. Щото мога аз в разрешен час примерно да си купя тромпет и да ти преча на теб и на твоите деца. Примерно.  Rolling Eyes И така като си правим напук докъде ще се стигне? Щото всеки си гледа него без да се съобразява.
И да за стената с кревата пак ще съм възмутена и ще дудна? ПРОБЛЕМ? Може и аз да почна да тропам. Ако е през нощта още по-зле. Ако е през деня не ми пречат въобще нищо. В момент отвън точно на 5 метра от прозореца ми има детска площадка и децата си играят, викат, пищят и се дерат. Не ми пречат.
А това, че си търпяла купони до късни часове си е твой проблем, аз не търпя такива неща. Има си закони, случвало ми се е и винаги съм викала полиция.
И не се пеня аз мила, а авторката. Аз си казвам мнението.

Не случайно, винаги слагам цитат на поста, на който отговарям.
Прочети си първото изречение и ще се изненадаш отмнението си, че " законът, явно, трябва да се промени".....!
Що се отнася до останалото- да, можеш да дуднеш колкото си искаш.
Само че, не си се научила да четеш законите и подзаконовите актове, за да не ставаш смешна с претенциите си.
Че си разбрала точно обратно примера ми с купонджиите, не ме изненадва- щом собствените си писания не помниш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия