Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 727
  • 736
# 210
Ремонтът няма как да спре! Но децета спокойно могат да бъдат прибрани вътре!

Има една тънка линия, която е хубаво да не се минава, т.е. както по-горе писа - важното е човек да не остава безучастен, вкл. и при плачещи, мрънкащи и пищящи деца  Peace
А безшумен ремонт няма как да се прави  Crossing Arms

От друга страна може би ще дойде ден, в който ще установиш, че понякога изнервено дете няма как да се успокои - по какъвто и метод/способ да пробваш ...особено, ако е изморено и/или му се спи, яде ...
Виж целия пост
# 211
А не е ли по-добре детето да бъде възпитано така, че като му се обясни, да си намери някакво занимание и да спре да се лигави, вместо да разваля гостуването на всички?

Описваш някаква идеална ситуация Sunglasses, която много често се разминава с действителността  Mr. Green
Виж целия пост
# 212
Примерът, който си дала не показва глезотия. Важно в случая е и дали това става вечерта. Ако се случва вечерта, дори показва отговорно родителско поведение. И моите деца са казвали, че искат да си тръгваме ако им е скучно на тях, докато ние с баща им си бъбрим с други възрастни и пием кафе. Затова ги водя на гости, където има деца или поне ще имат някакво забавление, за да не им е скучно. Тръгвам си, защото уважавам децата си и тяхното мнение. Все едно мъжа ми да ме води насила на мач, въпреки че знае, че не ми е приятно. И недоволството ми да се приеме за лошо възпитание. Наистина личи, че нямаш опит с деца. В едни други теми, една потребителка без деца обясняваше какви глезли са жените по време на майчинството и само мрънкали, че нямат време да се наспят и били изнервени. На теория е едно, на практика съвсем друго.
Виж целия пост
# 213
А не е ли по-добре детето да бъде възпитано така, че като му се обясни, да си намери някакво занимание и да спре да се лигави, вместо да разваля гостуването на всички?

По-добре е. А не е ли по-добре лигавенето на детето да забавлява гостите?  Mr. Green И измежду гостите да е холивудски продуцент, който търси актьор за новата част на "Сам вкъщи"...  Laughing
Виж целия пост
# 214
Все едно мъжа ми да ме води насила на мач, въпреки че знае, че не ми е приятно.

Той те "води", не ти отиваш заедно с него?

Иначе от друга страна, като се замислиш, не звучи добре, да не ти е приятно с мъжа ти. Щом си с твоят избранник не би следвало да ти е неприятно, независимо къде сте, нали?
Виж целия пост
# 215
А не е ли по-добре детето да бъде възпитано така, че като му се обясни, да си намери някакво занимание и да спре да се лигави, вместо да разваля гостуването на всички?
разбира се, че това е най- добрия вариант:)
Виж целия пост
# 216
Все едно мъжа ми да ме води насила на мач, въпреки че знае, че не ми е приятно.

Той те "води", не ти отиваш заедно с него?

Иначе от друга страна, като се замислиш, не звучи добре, да не ти е приятно с мъжа ти. Щом си с твоят избранник не би следвало да ти е неприятно, независимо къде сте, нали?

Децата ги водим, нали? Дали им е приятно или не, мъкнем ги където ние сме решили. И според някои те нямат право да се оплакват. Затова дадох този пример, а не защото не ми е приятно с мъжа ми. За щастие той не иска от мен да го придружавам на мачовете, както и аз не го "мъча" да обикаля магазините с мен.
Между другото, бях сигурна, че ще ме заядеш.  Mr. Green
Виж целия пост
# 217
А не е ли по-добре детето да бъде възпитано така, че като му се обясни, да си намери някакво занимание и да спре да се лигави, вместо да разваля гостуването на всички?

Описваш някаква идеална ситуация Sunglasses, която много често се разминава с действителността  Mr. Green
Абсолютно. Мишелин, ти замисляш ли се, че в голям процент, децата мрънкат вечер, защото им се спи, понеже са деца, все пак? Или защото им е скучно? Ако аз те заведа на дет метъл концерт, а ти не се чувстваш ок и искаш да се приберем, да го сметна ли за лошо възпитание?
Виж целия пост
# 218
Като малка ми ставаше много скучно, когато баща ми гледаше новини или Панорама. И само мрънках да смени канала. Е не ли това каприз и мрънкане? Ако трябва да следва вашия пример, баща ми е трябвало всеки път да сменя канала и да не гледа новини, по аналогия на тръгването от гости като се размрънка детето.

Давам примери с мои познати. Тръгвали са си от обедно гостуване на голям семеен празник в домашна обстановка (на село, къща с двор), тръгвали са си късния следобед. Та не е било само вечерно време. Често ставам свидетел на тези неща, защото става въпрос за братовчедка ми, с която се "виждаме" 2-3 пъти в годината с цялата рода.

В същото време, в родата има и друго семейство с малко дете. Но те са дошли за няколко нощувки там и не преустановяват гостуването след първия ден, нали? Намират начин да занимаят детето, а не си събират багажа!!! Първото е лиготия! Второто е как е нормално да се правят нещата.
Виж целия пост
# 219
Правилният начин е да се съобразиш с детето, особено, ако е на възраст до 4-5 години. В смисъл, че родителят трябва да прецени до кога и колко може да задържи детето си на дадено място и с какви усилия от двете страни. На мен би ми било неудобно и некомфортно да стоя някъде, а детето да мрънка около мен - някак знам кога е желателно вече да се "вдигнем" и да си ходим ... Детето не е робот да го програмираш според своите желания и настроения.
Виж целия пост
# 220
Мишелин, ти просто нямаш деца. Аз те разбирам, но ти майките с деца - не. Когато се родят твоите е хубаво пак да прочетеш тази тема и сама ще разбереш, че няма как да накараш децата да играят по свирката на родителите си.
Виж целия пост
# 221
Мишелин, ти просто нямаш деца. Аз те разбирам, но ти майките с деца - не. Когато се родят твоите е хубаво пак да прочетеш тази тема и сама ще разбереш, че няма как да накараш децата да играят по свирката на родителите си.

И това не е само въпрос на възпитание  Peace
Виж целия пост
# 222
Разбира се, че може да накараш децата да играят по свирката на родителите, така както е възможно родителите да играят по свирката на детето. Явно е въпрос на избор.  Crazy И ако е така, то предпочитам детето да не ме води за носа  Peace
Виж целия пост
# 223
Давам примери с мои познати. Тръгвали са си от обедно гостуване на голям семеен празник в домашна обстановка (на село, къща с двор), тръгвали са си късния следобед.

От обяд до късния следобед и детето няма право да поиска да си тръгне, само защото сте се събрали родата?!  Rolling Eyes
А това, че на другата ти братовчедка детето дори спи там, пак няма общо с възпитанието. Защото на моя роднина детето спи в къщата им на село, но не спира И там да реве и пищи за щяло и нещяло. Да не говорим, че има деца, които не могат да спят на друго място, особено в по-малка възраст. Моето дете ако не заспеше в количката, беше абсурд да заспи на непознато място. Говоря за възраст от 1 до 3-4 годинки. Сега е голям и знае, че е нормално да спим и на друго място, при роднини, на почивка и т.н. А това с предаванията сме го решили като сме им осигурили телевизор в тяхната стая. Като бях дете също имах телевизор в детската си стая и не се е налагало да гледам предавания, които не ми харесват. При липса на втори телевизор е разумно да се "договориш" с детето, че ти ще гледаш "Панорама" да речем, а след това то ще гледа един час детски предавания. Ако разбира се, зачиташ и детето си за човек.

П.П. Няма нужда да ми "играят по свирката". Аз маймуни от цирка не съм родила. Stop Държа с децата си да имам отношения, основаващи се на уважение и доверие, а не да се надцакваме кой-кого.
Виж целия пост
# 224
Ремонтът няма как да спре! Но децета спокойно могат да бъдат прибрани вътре!
И да скандализират другата комшийка- до тях, която също е решила да спи до обяд!?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия