Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 727
  • 736
# 270
Ако забележката не работи ще се погрижа да им направя живота черен и да пуснат обява за продажба на имота си Simple Smile
Хахахахахаха!!!!!!!!!!!!!!
Колго ги обичам такива изхвърляния! Joy
Защо като се заврете в някой от затворените комплекси, си въобразявате, че сте хванали Господ за шлифера?
Ами, ако за твое учудване, те се окажат с по- големи възможности за очерняне на живота, кво прайм!?
Ами, ако почнат да те действат "по устав", къде отиваш с мерака си за саморазправа? newsm78
Виж целия пост
# 271
Един вечер си легнах по-рано и сънувам, че съм на погребение. Истинско, цветно, емоционално...събуждам се и рева. По едно време вече съм се разсънила, ама попа продължава да опява. Светкам лампата и се оглеждам какво става, и се оказва, че новия наемател над нас е оперен певец и си се събират горе и си увиват на италиански (ясно различавах и думите), защото скоро имали изпити. Един месец се гонихме със забележки, заплахи, жалби....но той не спира да вие и да ме кара да се чувствам като в гробище в собствения си дом. Нкрая с брат ми му набихме канчето и той се изнесе от там. Сега пък една луда всеки ден крещи от 4-тия етаж е така за кеф. А срещу нас си имаме един сервиз ,където преправят двигатели на спортни коли. То е форсиране, въртене, спирачки...ужас!
Виж целия пост
# 272
От както съм майка два пъти повече ме дразнят детските писъци и два пъти повече ги разбирам.
Цялото ми възмущение от преди за ревящи, пищящи, търкалящи се деца ми се върна Grinning
Днес ще те събуди ревящо дете, утре бор маашина, сметопочистващата кола или гръмотевици, не живеем сами и изолирани, а доста често в притеснително близо пространство, че и гащите си гледаме.
 Ако е повтаряемо може да се прави забележка, а иначе псуваш наум и подминаваш.
Виж целия пост
# 273
И все пак не живеем в джунгла.
За тези, които желаят има и етика. Децата не разбират, но възрастните...?
Виж целия пост
# 274
Един вечер си легнах по-рано и сънувам, че съм на погребение. Истинско, цветно, емоционално...събуждам се и рева. По едно време вече съм се разсънила, ама попа продължава да опява. Светкам лампата и се оглеждам какво става, и се оказва, че новия наемател над нас е оперен певец и си се събират горе и си увиват на италиански (ясно различавах и думите), защото скоро имали изпити. Един месец се гонихме със забележки, заплахи, жалби....но той не спира да вие и да ме кара да се чувствам като в гробище в собствения си дом. Нкрая с брат ми му набихме канчето и той се изнесе от там. Сега пък една луда всеки ден крещи от 4-тия етаж е така за кеф. А срещу нас си имаме един сервиз ,където преправят двигатели на спортни коли. То е форсиране, въртене, спирачки...ужас!

Ох, извинявай, ама какви жалби пускахте, срещу оперния певец? "Кара ме да се чувствам като на погребение, накарайте го да се изнесе"? Ако е репетирал в позволените часове, ти откъде на къде ще го гониш и заплашваш? Или могат да учат само хора, чийто изпити са в писмен вариант? Оперните певци да се отстрелят , освен?
Стана ми тъжно за горкото момче.
Виж целия пост
# 275
И все пак не живеем в джунгла.
За тези, които желаят има и етика. Децата не разбират, но възрастните...?
Не живеем в джунгла и затова всички въпроси, касаещи взаимоотношенията между съседите са уредени с нормативни актове.
Вечер след определен час не може да се шуми.
След обяд от 14ч. до 16ч. също.
Няма закон, който да забрани на децата да играят, а те като играят викат.
И възмутените млади дами са били деца, и те са крещели, когато са играели.
И техните деца ще вдигат шум- стига да са здрави и прави.
Виж целия пост
# 276
Мен пък съседът отдолу щеше да ме съди, понеже детето ми много тропало. Е, аз какво, да го вържа ли? Разбира се, не ми пукаше особено, мина време, и неговото поотрасна и започна да тропа, па се успокои.
Хи-хи-хи-хи!
Виж целия пост
# 277
И аз имах едни такива съседи преди време от долу....все мрънкаха и се оплакваха от детето ми/сина ми като беше малък-било тичало,било викало....Жената беше едно мрънкало- имала мигрена,незнам какво си,аз съм била стъпвала на пети....все им пречехме,абе глупости на търкалета.Ами те като са двама пенсионери и само си стоят на дивана и слушат кой от къде ще тропне,та да му чукат по парното.Живи хора сме ,сега какво -като препарирани ли да стоим по леглата.Не шумим в обедните часове,защото детето е на градина или пък спи от 2ч до 4ч,или гледам да си лежи и да е тих и да си гледа книжки в леглото,или пък вечер след 10ч. сме гледали да е тихо.Гледали сме да спазваме режима.Не е имало шум-гости един път в месеца,какво иска тоя...Не е било да речеш нещо изключително шумно,не сме чак такива купонджии.Преди,където сме живяли никой не ни е правил забележки за мен и сестра ми като деца,че сме били шумни....Та сега от тия цербери се видях в чудо-кат' ме видят и знам,че ще ми се оплакват-ама вчера така,ама снощи онака. Whistling
Има хора всичко ги дразни и все мрънкат-особено чуждите деца.Ако е негово дете ще каже: "Играе си детето,какво толкова, как да го спра да не е активно"....
Мъжа ми му викаше -като ти пречим сложи си тапи в ушите,излез на палатка,иди си на вилата в балкана на тишина и спокойствие .... Embarassed ooooh!

Мина се не мина време, роди им се внуче и ги прави луди калинки-тича ,вика и беснее....не могат дъх да си вземат.
И един път се засрещаме в асансьора с въпросния комшия и той ми вика :"А бе аз да знаеш едно време ви правих забележка за детето,ама сега разбрах какво е....Не мога да го спра нашия внук.Страшна работа е."Аааааа,дойде ли ви видов ден, си викам аз-да видиш сега какво е!!!Особено ако и детето е по-енергично. hahaha
Ама аз да не съм гевизе като теб да идвам да ви звъня и да ви мрънкам,да ви чукам по тръбите на парното и да ви правя забележки всеки ден-дете е,как да го вържеш.

Сега съм си рахат-самостоятелна еднофамилна къща в тих квартал....  Simple SmileДори съм забравила какво е вечно да се съобразяваш със съседи и хора около теб във всяко едно отношение-за паркиране ,за тупане,за простиране,за шум,за ремонти,за общото стълбище или мазе и куп други досади.
И сега някой път като са по-шумни им викам за майтап-"...шшшшт ,тихо ,че че дойде Педичев да се кара"...и те почват да се смеят. Joy
Виж целия пост
# 278
Е, защо така бързо забравяте, че и вие сте били деца, гледате такива, пък дете е и ще реве и ще се смее. Нали знаете на който не му отърва да отиде, там, където ще има лично пространство. Трябва да сме толерантни. Изобщо не ме впечатляват такива неща, хората и тропат и музика слушат и ремонти правят , дайте сега да се изпокараме с цялата кооперация. Не може!!! А най малко за дете, че ревяло или играело!!!
И да питам ако детето не беше на терасата, а беше на площадката под вашата тераса, какво щяхте да направите? Знаете ли какъв скандал ще спретна, ако някой си позволи да ми направи забележка, че детето ми реве!!! И пак казвам, когато човек купува жилище от блок или кооперация, не може да очаква всички да се съобразяват с неговия кеф! Има си време в което се пази тишина, но не може да кажете на бебе да млъкне, че на комшийката и се спи.
Виж целия пост
# 279
Трябва наистина, но защо ли  когато става въпрос за деца(не бебета, незнам защо се споменават в темата) много хора просто повдигат рамене и с дежурното "Ами дете е ..." си измиват ръцете.
Не вярвам , че всички ревящи деца не могат да бъдат успокоени, залъгани с нещо друго или прибрани да си реват у дома, единици ще са точно тези.
Друг е въпросът, че има родители които дотолкова са свикнали с този "шум" и ми се струва, че изобщо не им пречи, а за околните просто не им пука.
Виж целия пост
# 280
Всъщност авторката вероятно много я е яд за Цариградски Комплекс.
В момента си говоря с една приятелка, живяла там и разказва, че се чува страшно и страшно кънти. Така че е голямо прецакване да имаш апартамент там, защото се чува даже съседът да пръдне, камо ли бебе на терасата да плаче.
Виж целия пост
# 281
Един вечер си легнах по-рано и сънувам, че съм на погребение. Истинско, цветно, емоционално...събуждам се и рева. По едно време вече съм се разсънила, ама попа продължава да опява. Светкам лампата и се оглеждам какво става, и се оказва, че новия наемател над нас е оперен певец и си се събират горе и си увиват на италиански (ясно различавах и думите), защото скоро имали изпити. Един месец се гонихме със забележки, заплахи, жалби....но той не спира да вие и да ме кара да се чувствам като в гробище в собствения си дом. Нкрая с брат ми му набихме канчето и той се изнесе от там. Сега пък една луда всеки ден крещи от 4-тия етаж е така за кеф. А срещу нас си имаме един сервиз ,където преправят двигатели на спортни коли. То е форсиране, въртене, спирачки...ужас!

Ох, извинявай, ама какви жалби пускахте, срещу оперния певец? "Кара ме да се чувствам като на погребение, накарайте го да се изнесе"? Ако е репетирал в позволените часове, ти откъде на къде ще го гониш и заплашваш? Или могат да учат само хора, чийто изпити са в писмен вариант? Оперните певци да се отстрелят , освен?
Стана ми тъжно за горкото момче.

"Горкото момче" си започваше репетициите в 22.30ч. вечерта заедно с негови приятели, което в малките часове се превръщаше в оргия, тропане, басове и не рядко крещене е стреляне през прозореца с газов пистолет. След разговор с него той ни заяви, че това си е неговия начин на живот и няма да престане. Историята продължаваше. Писахме жалба и той е подписал да не вдига шум след 22 ч. Резултатът беше само няколко дни. Много пъти го правеше нарочно в 1-2 ч. Говорихме и с домоуправителя. И на него и на нас ни каза ,че ако не ни харесва ние да се изнасяме. Комшиите около нас бяха полудели. Имаме и такива с малки деца. Многократно засичайки се на входа започваше да вие (пее) нарочно. Вдигнахме му скандал. Засегнат се оттегли като куче с подвита опашка, а на другия ден колите ни с брат ми и тази на един комшия беше издрана отстрани до безобразие. И т.н. и т.н. доказахме, че е той и неговите попове и....
Малко го поступахме и той се изнесе за 2 дни.
Дааа, горкото момче! Wink
Виж целия пост
# 282
Всъщност авторката вероятно много я е яд за Цариградски Комплекс.
В момента си говоря с една приятелка, живяла там и разказва, че се чува страшно и страшно кънти. Така че е голямо прецакване да имаш апартамент там, защото се чува даже съседът да пръдне, камо ли бебе на терасата да плаче.
Авторката спомена и други проблеми, които ми се сториха далеч по - големи от плачещо дете, затова попитах защо изобщо си е купила имот там, но не получих отговор. newsm78
Виж целия пост
# 283
Е, Даниела, съгласи се, че първия ти пост, без тези подробности, звучи коренно различно. В тоя случай съм съгласна с теб, ама аз няма как да знам какви дивотии е правил и как се е държал. Щото, само за единия талант, никой не заслужава да бъде гонен от дома си.
Заяц, авторката няма и да ти отговори. Масово се случва, койтобне може да си позволи имот в комплекса в Изток, да си купува в Цариградски комплекс, щото да звучи по-така като го питат къде живее. И не визирам Мишелин.
Виж целия пост
# 284
Аз лично бих отишла да попитам тези "родители" по каква причина си държат ревящите деца на терасата  Mr. Green

Сигурно нарочно - да видят съседите, че не ги бият.
Ако ги приберат вътре, като нищо може да им излезе име, че си малтретират децата или нещо още по-лошо... И да им извикат полиция.
Joy Подсети ме за един виц:
- Скъпи, защо когато пея, винаги излизаш на балкона?
- За да не си помислят съседите, че те бия...  hahaha

Не, не бих оставила детето си да пищи на балкона, дори и в "позволените" часове.


п.с. В моята реалност, най-шумните съседи
Скрит текст:
- музика (чалга), скандали, деца на различна възраст 2, 5, 9 и 13 годишна възраст (разбирайте изнервена тийнейджърка, която се дере в нервни изблици, като истерична лелка в менопауза с предменструални симптоми  Joy ).
Съседите ми са семейство с 2 деца, но съседката отглежда и 2-те деца на брат си, докато той и жена му са на работа.
Превърнали са пространството зад блока в частен двор, в който не допускат пиле да прехвръкне (там, предвидените часове за тишина не важат), паркирали за завидно количество коли (трошки, които редовно ремонтират с всичките придружаващи звуци) и един камион-ЗИЛ, който като го запалят могат да издушат блока със смрадта от изгорелите газове. С други думи НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАТ С НИКОГО
... та, така  
правят забележка, за всяко шукване на когото и да било.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия