Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 726
  • 736
# 345
То и мен ме дразни, особено като ги няма моите. Ама захлопвам дограмата, пускам климатика и съм рахат.
Най доброто решение. Аз по същия начин, като ме дразни такъв шум затварям прозорците пускам климатика иии край !  Sunglasses
Виж целия пост
# 346
Затварянето на прозорцо е решението. Когато живееш в жилищна кооперация все трябва да се съобразяваш със съседите, както и те с теб.
Виж целия пост
# 347
След 8.00ч.жената има право да вига шум.Както и да излезе с децата си на балкона.
Може да е почивен ден,ама това не означава,че до 10.ч.трябва никой да не мърда.
Виж целия пост
# 348
Тази тема ме накара да се засмея.
Вие явно нямате деца или ги зомбирате качествено с техники.
Дете не се съобразява с часови интервали кога да вдига шум ревейки!
Като не ви изнася не се натрисате в затворени комплекси, а си намирате подслон в гората.
Виж целия пост
# 349
Мен ме дразни, не толкова когато децата се дерат да реват, колкото тоталната незаинтересованост на някои родители.

Аз съм в среден апартамент, в кооперация с тънки стени и с четири семейства с малки деца. Ами само на едните режимът им беше да търчат и дивеят вкъщи след 22 ч в работни дни. И точно режим си беше, а не инцидентно. В 8:30 не би ме дразнило, ама след 22 ч. искам да си почивам. Слава богу нанякъде се изнесоха.

Иначе и бебето на едните комшии ме е будило посред нощ, ама не ме дразни. А пък в другия апартамент има едно хиперактивно момченце, дето често през деня тропа, пък аз работя от вкъщи, ама свикнах и то не ме дразни. Ама неговите родители всяка вечер го извеждат да си изхабява енергията и после като искам да почивам, не ми шумят.

Аз нямам още деца и не мога много да си представя гледната точка на родителите, ама гледам, че повечето родители се опитват да си възпитават децата да се съобразяват с другите. Друг случай - пазарувам в Лидл и едно дете, видима възраст 6-7, търчи като лудо между щандовете, а майка му гледа настрани все едно не е нейното дете. Това е нещо, което малко родители позволяват. Имаше един случай в Алати в Пловдив, където тригодишно дете почина, защото се катерило по изложената стока и било затиснато. Трагично.
Виж целия пост
# 350
Много изнервен е станал народа..
8.30 е прилично време било и в събота сутрин.
Звуци всякакви има. Къде сметосъбиращата кола, къде комшията ремонт започнал, косачката да коси райграса пуснал.
Дразнила съм се само на шумен купон посред нощите в делничен ден.
Виж целия пост
# 351
Бих затворила прозорците и не бих се занимавала с ревящите деца. Може би са ги извели на балкона, защото като реват в къщи е нетърпимо за преките съседи. В блока срещу нас имаме съседка с подобни деца. Едното 3 годишно почва да реве, а после и другото. Не винаги и е възможно да ги извежда навън.

yuria, някои деца са ужасно палави и ревниви и не заспиват преди 23-24ч. Родителите нищо не можем да направим. Пробвала съм. Когато децата са повече от едно е трудно да се контролират, закачат се едно друго и трудно заспиват.

А бездетните хора ги съветвам да си търсят жилища в блокове с гарсониери и двустайни апартаменти максимум и без балкони. Почти няма семейства с деца и ако има са в крайни крила. Живях точно в такъв блок 7 години. Никакви крясъци, плач или викове. От 11 или 12 апартамента на етаж, над 8 етажа блок, там живееха точно 5 деца, все единствени. На моя етаж деца нямаше. Другото са студентски градове или квартали с резиденции за пенсионери, но да знаете, че пенсиите ще се оплакват като надувате музика и купонясвате до късно.

В нашия блок шум вдигат тийнове, надуващи музика. Радвам им се 🥳.
Виж целия пост
# 352
Когато се нанесохме в стария апартамент, детето беше на 2. А в апартамента не беше живяно 4-5г. Комшиите отдолу свикнали на тишина.
Започна се едно звънене и забележки. Това в 18-19ч вечерта. А аз имах кротко дете. Тичаше и караше коли , смееха се и викаха, когато имаше гост. Нормално за тази възраст.
В един момент свикнаха..
Виж целия пост
# 353
Затварянето на прозорцо е решението. Когато живееш в жилищна кооперация все трябва да се съобразяваш със съседите, както и те с теб.
Интересно защо все се препоръчва, на който не му изнася, да се затвори вътре, а не се предложи който има пищящи деца - да си гиприбере вътре и да си затвори и прозорците? Някак си ми е по-логично пречещия да направи всичко възможно да не пречи, а не този на който му пречат, да се чуди как да се абстрахира.
Виж целия пост
# 354
Затварянето на прозорцо е решението. Когато живееш в жилищна кооперация все трябва да се съобразяваш със съседите, както и те с теб.
Интересно защо все се препоръчва, на който не му изнася, да се затвори вътре, а не се предложи който има пищящи деца - да си гиприбере вътре и да си затвори и прозорците? Някак си ми е по-логично пречещия да направи всичко възможно да не пречи, а не този на който му пречат, да се чуди как да се абстрахира.

Защото като ги прибере в къщи и си затвори прозорците, ще ги чуват по-силна съседите отдолу, отгоре и отстрани. Като са навън и на балкона, шумът се разнася наоколо, но не е толкова силен за най-близо разположените съседи.

На пречещия не винаги му е възможно да изведе децата. Понякога, когато мъжът ми си беше в къщи ги извеждахме с колата по пижами. Там набързо заспиваха и ги пренасяхме заспали. Когато бях сама и някое от децата почнеше да реве или беше превъзбудено, обличах спящото и го слагах в количката и извеждах другото да го изморя. По едно време разхождах дъщеря ми всяка нощ от 1 до 3 сутринта. Никнеха и зъби. В къщи тичаше, крещеше, искаше да кара колело, кола итн. Извеждах я с колелото и количка и като почне да клюма я слагах в количката, награбвах колелото и се прибирах 🥳. Навън ми помагаха щастливи родители на подобни деца и доволни стопани на псета 😊.
Виж целия пост
# 355
Аз пък не мога да си позволя така да тормозя хората. Имам две деца с малка разлика и никога не бих ги извела на балкона да ореват квартала. Ми нали е събота и хората искат да си почиват ? А и да не съумееш да си успокоиш децата, че да се дерат продължително ?
Как не е дошъл някой комшия хухавелник да им шибне по 2 шамара на родителите, дет са го събудили, щото цяла нощ е пил и е махмурлия, следващият път няма и да си помислят да ги изкарат на балкона да пищят.
Виж целия пост
# 356
Скрит текст:
Затварянето на прозорцо е решението. Когато живееш в жилищна кооперация все трябва да се съобразяваш със съседите, както и те с теб.
Интересно защо все се препоръчва, на който не му изнася, да се затвори вътре, а не се предложи който има пищящи деца - да си гиприбере вътре и да си затвори и прозорците? Някак си ми е по-логично пречещия да направи всичко възможно да не пречи, а не този на който му пречат, да се чуди как да се абстрахира.

Защото като ги прибере в къщи и си затвори прозорците, ще ги чуват по-силна съседите отдолу, отгоре и отстрани. Като са навън и на балкона, шумът се разнася наоколо, но не е толкова силен за най-близо разположените съседи.

На пречещия не винаги му е възможно да изведе децата. Понякога, когато мъжът ми си беше в къщи ги извеждахме с колата по пижами. Там набързо заспиваха и ги пренасяхме заспали. Когато бях сама и някое от децата почнеше да реве или беше превъзбудено, обличах спящото и го слагах в количката и извеждах другото да го изморя. По едно време разхождах дъщеря ми всяка нощ от 1 до 3 сутринта. Никнеха и зъби. В къщи тичаше, крещеше, искаше да кара колело, кола итн. Извеждах я с колелото и количка и като почне да клюма я слагах в количката, награбвах колелото и се прибирах 🥳. Навън ми помагаха щастливи родители на подобни деца и доволни стопани на псета 😊.
Значи вместо да създава неудобство на 5-6 ап, да го съзадава на 60? А защо да не препоръчаме да си направи изолация на стени, под и таван? Нали така се препоръчва на тези, на които им пречи шумът? Ама ми е по логично пречещия да си направи ремонт, който да възпрепятства звука, отколкото околните 60 ап. да се звукоизолират, заради 1, който си изкарва децата на терасата, че да ги чува по-леко от отвътре (вместо да се заеме с възпитанието им), пък на съседите - м*йната им, да се оправят.
Виж целия пост
# 357
Невена, напротив, ако реват на затворено, стените ще приглушават шума за близките съседи, а ако си отворил прозорците и от съседната тераса пищят, все едно е до теб, хем и целия квартал ще събуди.
Виж целия пост
# 358
Afrodita, ние нямаме право да правим изолации сами, дори и жилището да е наша собственост. Съседката ми подари персийски килими на съседите над нея, а те, горките сложиха дебел мокет навсякъде. Пак се чува като им тичат децата. В стария блок нямаше много деца, защото жилищата бяха малки, а и беше на оживена улица. Там нашите деца просто изпъкваха 🥳.

Нина, нищо не приглушават стените. Детето на съседите го чуваме повече, когато е в хола, който е залепен за трапезарията ни, отколкото когато е на балкона на хола им, който е на обща плоча с нашия и е разделен от нашия със стъклена стена.

Ревовете на малки деца изобщо нямат връзка с възпитанието, съжалявам. Дъщеря ми беше кротка извън периода на никнене на зъби, а синът ми се тръшкаше и ревеше за световно. Сега не можеш да му чуеш гласа. Еднакво ги възпитаваме.
Виж целия пост
# 359
Ако съм с три ревящи деца последното нещо, за което бих се замислила е комфорта на съседите. Гледайки отстрани, бих съжалила майката вместо да я упреквам. Бих изтърпяла реването на децата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия