Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 6

  • 110 805
  • 772
# 315
Аз също родих и второто си дете при нея сега през август. Мога само да потвърдя думите на момичетата. Можеш да и имаш пълно доверие, както по време на раждането, така и след това. Ако те притеснява нещо, дори да не е там,  винаги можеш да й се обадиш, веднага задвижва нещата.
Виж целия пост
# 316
Един въпеос извън темата.Как мога да излезна от групата?Постоянно получавам иизвестия
Виж целия пост
# 317
Един въпеос извън темата.Как мога да излезна от групата?Постоянно получавам иизвестия

Горе вдясно има бутонче "изключете известията"
Виж целия пост
# 318
Един въпеос извън темата.Как мога да излезна от групата?Постоянно получавам иизвестия
И това е другият вариант
Скрит текст:
Виж целия пост
# 319
Момичета,може ли някоя от вас да ми обясни как стоят нещата със запис на тонове в болницата?
Звънях на регистратура, но явно момчето не ме слушаше много, много и ми каза няколко различни неща Simple Smile Освен, че цената е около 15 лв, нищо друго не разбрах.
Трябва ли предварително да имам час при някои специалист или мога директно да отида там? Задължително ли е да си следя бременността там?
Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 320
по мое време 2012г отивах, звънвах на вратата, отваряха ми и казвах, че съм за тонове и името на лекаря, който ме е изпратил - това е.
После на касата минавах и ми ги приспадаха от пакета (аз бях с пакет)
Виж целия пост
# 321
Момичета,може ли някоя от вас да ми обясни как стоят нещата със запис на тонове в болницата?
Звънях на регистратура, но явно момчето не ме слушаше много, много и ми каза няколко различни неща Simple Smile Освен, че цената е около 15 лв, нищо друго не разбрах.
Трябва ли предварително да имам час при някои специалист или мога директно да отида там? Задължително ли е да си следя бременността там?
Благодаря предварително Simple Smile
Не е нужно да имаш час, просто отиваш в родилното и казваш, че си за тонове, ако е свободно влизаш, ако вече има някой, чакаш и така. После плащаш на регистратура. Но не съм сигурна, че е ок да ходиш, ако не се следиш там или нямаш уговорка за раждане с някой от АГ-тата. Нали все пак след тоновете, трябва да идеш и да ги покажеш на някой? Аз лично си бях избрала ден, в който моята лекарка беше на смяна и непосредствено след записа отивах пред кабинета, за да погледне как е минал, така се бяхме разбрали.
Виж целия пост
# 322
Мен ме изпращаше моята лекарка.След това също минавах през нея за да види дали всичко е наред.
Между другото родих там преди няколко дена Hug,отворена съм за въпроси.
Лично аз усетих само грижа,внимание към пациента,старание и изобщо съм без забележки.
Виж целия пост
# 323
Мен ме изпращаше моята лекарка.След това също минавах през нея за да види дали всичко е наред.
Между другото родих там преди няколко дена Hug,отворена съм за въпроси.
Лично аз усетих само грижа,внимание към пациента,старание и изобщо съм без забележки.
честито бебче първо  bouquet Нормално или секцио роди? При кой лекар?
Виж целия пост
# 324
Благодаря! Hug
Родих секцио,защото беше седалищно разположена.Тръгна си раждането преди термин.Трябваше на 28 септември да я родя.Но ми е второ дете и затова лекарката беше сигурна,че ще тръгне по-рано.
Обадих се в неделя,че започва да ми пада тапата.Извика ме във Вита на преглед.Бях с 4 см разкритие.Събра се екип точно за час и оперираха.Бях при Хафузова и Богословова.Хафузова ми следеше бременността.
Виж целия пост
# 325
Честито бебче и от мен, Игривата слива Simple Smile
Много,много здраве, щастие и късмет на всички. bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 326
Здравейте! Родих във Вита средата на Септември при д-р Богословова. Много съм доволна от докторката, супер симпатична и приятна. Идваше всеки ден да ме види и звънеше по телефона, за да се поинтересува от състоянието ми.
Обаче въобще не препоръчвам самата болница. Отношението на персонала- доста припряно, все бързаха за някъде, почти никакво внимание не ми обърнаха по отношение на бебето. Имаше 1-2 санитарки май бяха, които откровено ме потресоха с отношението си-на първото ми ставане след операцията( бях със спешно секцио), дойдоха уж да ме раздвижат и само зор ми даваха, че бързали и нямали време да ме чакат да се изпишкам, понеже е много "лесно" след секцио разбираш ли...а и ми отваряха врата през 5 секунди с репликата " айде по-бързо". Отделно на това настаниха при мен момиче за абразио, което беше супер тежко и за нея и за мен...Малоумна работа!
Дадоха ми да пия антибиотик след като ми пуснаха някаква измислна урина, нито стерилна, нито нищо, защото имах оплаквания, на които се отзова един индивид, който като дойде нито се представи, нито каза какъв е и за какво се бори(беше цивилно облечен)-е оказа се, че бил гастроентеролог, който бил дошъл да ме погледне.
И въобще за 2 бона можеше да е далеч по-добре.
Виж целия пост
# 327
На първо място, честито бебче, Aerynn, с пожелание да бъдете живи и здрави Simple Smile bouquet
За Д-р Богословова, две мнения по въпроса няма, както се убеждавам тя е възможно най-добрия избор и като лекар, и като човек.
По отношение на болницата -  съжалявам, че така се е получило. За съжаление негативните спомени остават (поне, докато човек не ги преодолее).
Въпросът ми обаче е, защо не си оплакала от това отношение? Постъпвайки в болница, сме наясно, че не отиваме на хотел. Но особено когато говорим за частна  болница, в която си плащаш, човек преспоскойно може да си отстоява правата и да изисква професионално отношение лекар/пациент, персонал/пациент.
В крайна сметка говорим и за пазарна конкуренция - известно е, че поне 3 от този клас болници държат еднавки цени за раждане. Съответно, ако е неприемливо отношението към теб още първия ден, има начини да алармираш за ситуацията. Знае се коя лекарка е завеждащ отделение, има дежурен лекар и т.н.
Виж целия пост
# 328
и аз съжалявам за спомените, които ще имаш от раждането ти...
При мен ако оставим всичко друго, ежедневната информация за бебето беше толкова подробна, че чак се чудих колко време ми отделят за всякакви обяснения и отговор на въпросите ми.

И въпреки всичко, имаш си бебче  - честито Simple Smile
Виж целия пост
# 329
Момичета, днес се консултирах с Др Майсторов, който изражда във Вита и в 1 АГ. Искам да попитам има ли пресни впечатления на попаднали при него родилки?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия