Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 6

  • 110 805
  • 772
# 345
А, и още нещо - ако не се налага наистина, раждайте нормално, никога секцио. Има сума ти нега
тиви, които никой не казва - от това, че вероятно слъзните каналчета ще са запушени (ако не се отпушат очен лекар ги отпушва - доколкото знам, обикновено без упойка) ако е секцио до това че бялото дробче ще е пълно с вода и т.н. Ортопедът също пита дали е нормално раждане, та и за това сигурно има значение. Не съм лекар, та информацията ми е дилетантска, но не мислете само за своята болка, която  също ще е повече при секцио, но и за бебенцето.
Здравей,
Много ме "успокои" мен, която родих миналата година във Вита. Наложи се в последния момент спешно секцио, ВЪПРЕКИ че никога не съм искала този метод на раждане. Не бих го избрала, защото мен няма да ме боли!!! Сега изпитах и двата вида болки - и от контракции и от секцио, но се радвам, че детето се роди живо и здраво. Малко ме притесни относно каналчетата му, дробовете, крачетата........аз просто нямах избор!!!! Има и други мами като мен, така че да се надяваме, че бебето ще бъде в добри ръце и след раждането. Затова сме избрали Вита!
Виж целия пост
# 346
Кълвачева явно се държи добре с нейните си пациенти, но аз имам неприятно усещане за нея. Родих в петък и тя беше дежурна през уикенда. Изключително хладна, не говори нищо, гледа лошо...с ченгел да й вадиш думите. Притеснявах се, че не ми тръгва кърмата и така ми стисна гърдата, че ми се насълзиха очите. Каза ми - ми то не всяка жена може да кърми...Доста неприятна ми беше.
Слава богу Славкова дойде да ме види въпреки че бяха почивни дни. В цивилни дрехи и с нейното чувство за хумор повдига духа страхотно Simple Smile Акушерките също са много готини. Имаше една на която не разбрах името, но тя ми помогна много - млада, слаба, висока, с много хубаво и стегнато тяло, направо като атлет. Тя беше много "за" кърменето и ми показа и ме насърчаваше, много съм й благодарна!
Виж целия пост
# 347
Аз се включвам с една молба  Praynig
Ако има някоя мама ,която е във Вита,нека пита от къде взимат бебешкия крем Бела и да ми драсне на лични.
Виж целия пост
# 348
Разбира се, може да се случи спешно секцио - нали затова избираме  да родим в болница, а не вкъщи, което би било по-удобно най-малкото.. .  В 99 % от случаите обаче всичко минава нормално и без проблеми. Ако се наложи секцио - да - много ясно, че няма и при най-малко съмнение да се поемат неоправдани рискове за майката или за детето. Има обаче майки, които избират секцио по желание, а не са достатъчно осведомени за негативите - аз лично имам колежка, която направи така. Не че негативите са фатални - много деца се раждат и така и нищо толкова не се случва - просто не бива да си го причиняваме нито на нас, нито на бебето, без да е необходимо. Та негативните неща са за информация по-скоро за тези, които избират как да родят - предполага се, че те следят повече какво се случва тук, а не за тези, които вече са родили. Секциото е по-лесно за лекарите и те си го предпочитат, така че може да спестят някои факти.
Относно д-р Кълвачева, моите впечатления са прекрасни. Не че е толкова важно, но и двата пъти я чух как настоява да ме настанят в една  от най-хубавите самостоятелни стаи. За д-р Славкова също мога да кажа, че е много добър лекар и сърдечна като човек - тя ми прави феталните морфологии и определено е страхотна с ехографа- там става дума за милиметри, за да можеш да завъртиш така, че да се види всичко.
Виж целия пост
# 349
Разбира се, може да се случи спешно секцио - нали затова избираме  да родим в болница, а не вкъщи, което би било по-удобно най-малкото.. .  В 99 % от случаите обаче всичко минава нормално и без проблеми. Ако се наложи секцио - да - много ясно, че няма и при най-малко съмнение да се поемат неоправдани рискове за майката или за детето. Има обаче майки, които избират секцио по желание, а не са достатъчно осведомени за негативите - аз лично имам колежка, която направи така. Не че негативите са фатални - много деца се раждат и така и нищо толкова не се случва - просто не бива да си го причиняваме нито на нас, нито на бебето, без да е необходимо. Та негативните неща са за информация по-скоро за тези, които избират как да родят - предполага се, че те следят повече какво се случва тук, а не за тези, които вече са родили. Секциото е по-лесно за лекарите и те си го предпочитат, така че може да спестят някои факти.
Относно д-р Кълвачева, моите впечатления са прекрасни. Не че е толкова важно, но и двата пъти я чух как настоява да ме настанят в една  от най-хубавите самостоятелни стаи. За д-р Славкова също мога да кажа, че е много добър лекар и сърдечна като човек - тя ми прави феталните морфологии и определено е страхотна с ехографа- там става дума за милиметри, за да можеш да завъртиш така, че да се види всичко.

По-горе написа, че не искаш да превръщаш темата в спор "за и против секциото", а всъщност това искаш да предизвикаш. Родила си нормално - прекрасно! Остави на нас да решим как да родим, без такива словоизлияния. Възрастни хора сме и всеки решава сам какво и как иска.
Виж целия пост
# 350
Аз родих секцио и нямахме абсолютно никаква драма нито със слъзни каналчета, нито с крачета, нито с дробове, абсолютно с нищо, бебето ми беше чисто като сълза до 1г, когато се разболя от вирус със сополи Simple Smile ....
Нагълтването с течност може да се случи и с нормалното раждане, ако се преносва примерно, крачетата могат да се изкривят и при нормално раждане, при ваденето, от позата и т.н.т., както и главата, да не говорим за това, че може да се наложи вакуум... дори при нормално раждане има по-голяма вероятност от бактериална инфекция.
Не съм съгласна, че секциото крие повече рискове за бебето от нормалното раждане, даже точно обратното.

Негативите за секциото са почти изцяло за майката - може кърмата по-бавно да слезе ако е планово секцио, може да има последствия от упойката, мен ме боля гърба доста време, може да има драма с оперативната рана, макар че май познавам повече нормално родили с драма отдолу и ежедневно ходене на промивки месец след раждането, отколкото секцио.

Отделно най-лошото последствие за мен беше, че когато решихме, че искаме второ бебе, се оказа, че заради сраствания, тръбите са ми запушени, наложи се лапароскопия.
Моето раждане беше спешно секцио, бебето тръгна да се ражда, но беше седалищно, просто избърза спрямо датата ми за операцията.
Бебето имаше вроден проблем при бъбречетата, за които дори и да беше главично, можеше да се наложи секцио, заради налягането което се упражнява на бебето при изгонване на плода.

Моя пост не е за да защити секциото пред нормалното раждане, няма по-естествено нещо от това, да си родиш детето както е създадено да излезе, но все пак да се знае, че не е толкова опасно секциото за бебето.

Който както и да роди, за мен това е не само избор, а и стечение на обстоятелствата. Много хора почват с нормално и завършват със секцио, не всички успяват, това е Simple Smile
Виж целия пост
# 351
Аз се включвам с една молба  Praynig
Ако има някоя мама ,която е във Вита,нека пита от къде взимат бебешкия крем Бела и да ми драсне на лични.

В аптеката на болницата бях видяла, че го има. Но все пак информацията ми е стара.
Виж целия пост
# 352
Аз се включвам с една молба  Praynig
Ако има някоя мама ,която е във Вита,нека пита от къде взимат бебешкия крем Бела и да ми драсне на лични.

В аптеката на болницата бях видяла, че го има. Но все пак информацията ми е стара.
Ясно.Ще се ходи.Благодаря! bouquet
Виж целия пост
# 353
Аз се включвам с една молба  Praynig
Ако има някоя мама ,която е във Вита,нека пита от къде взимат бебешкия крем Бела и да ми драсне на лични.

По-добре си вземи Детски крем с витамини на Galafarm, който е много добър. От тоя във вита и двамата ми се зачервиха в родилното. Голямата кутия е 9 и нещо и стига за 2-3 месеца розова, подобна на крема от Вита. Има го в аптеки Фармастор и магазин Дундьо - сигурно и на мн други места. Македонски е Simple Smile  но според мен са откраднали формулата на Бепантен Simple Smile Ако все пак се появи проблем, което не ми се е случвало откакто сме с този - само Change intensiv на Bioderma.
Виж целия пост
# 354
Аз се включвам с една молба  Praynig
Ако има някоя мама ,която е във Вита,нека пита от къде взимат бебешкия крем Бела и да ми драсне на лични.
Да, и аз от тяхната аптека го купувах, но при едно от ходенията във Вита (още първия месец), ми казаха, че е взел да се зачервява и да мина на Судокрем. Вече година по-късно, за "нашето дупе" най-добър се оказа Здраве бебе. Пак си е до дете май.
Виж целия пост
# 355
Моята щерка не е с червено дупе,просто крема много ми харесва Hug
Виж целия пост
# 356
Крем Бела се продава в много аптеки, не само в тази във Вита, аз съм го купувала поне от 3 различни аптеки без проблем, верно, че беше отдавна, ама си мисля, не би трябвало да има казус най-малкото да поискате да ви го поръчат.
Това със секциото чак се чудя дали да го изкоментирам, но понеже тук четат основно бременни момичета, които най-вероятно сега са се психирали, че ще родят кривокраки бебета, със запушени слъзни канали и пълни с вода дробове, някак ми се ще да ги успокоя, че няма абсолютно никакъв смисъл в горенаписаното. Рискове за майката и за бебето има и при двата вида раждане, и ортопедични, и белодробни и всякакви. Имате си лекари - слушайте си ги и се разбирайте с тях. Аз пък смятам, че ако една майка изпитва панически страх от естествено раждане, то тогава по-добре да роди секцио, отколкото да я напънат да ражда нормално и нещата да се объркат, само защото тя ще мисли колко много я е страх...
За справка 0 две раждания имам, и двете по естествен път, едното и без упойка, та позицията ми не е за да защитя личен избор, а за да успокоя неродилите още.
Виж целия пост
# 357
Крем Бела се продава в много аптеки, не само в тази във Вита, аз съм го купувала поне от 3 различни аптеки без проблем, верно, че беше отдавна, ама си мисля, не би трябвало да има казус най-малкото да поискате да ви го поръчат.
Това със секциото чак се чудя дали да го изкоментирам, но понеже тук четат основно бременни момичета, които най-вероятно сега са се психирали, че ще родят кривокраки бебета, със запушени слъзни канали и пълни с вода дробове, някак ми се ще да ги успокоя, че няма абсолютно никакъв смисъл в горенаписаното. Рискове за майката и за бебето има и при двата вида раждане, и ортопедични, и белодробни и всякакви. Имате си лекари - слушайте си ги и се разбирайте с тях. Аз пък смятам, че ако една майка изпитва панически страх от естествено раждане, то тогава по-добре да роди секцио, отколкото да я напънат да ражда нормално и нещата да се объркат, само защото тя ще мисли колко много я е страх...
За справка 0 две раждания имам, и двете по естествен път, едното и без упойка, та позицията ми не е за да защитя личен избор, а за да успокоя неродилите още.


Има многознайки, които се чувстват длъжни да наливат разум на другите. Интелигентните и достатъчно чели бъдещи майки не се стряскат и плашат от подобни писания. Тук се интересуваме за болницата.
Виж целия пост
# 358
Да оставим наистина този спор. Аз да ви питам нещо. Родих във Вита само и единствено заради д-р Богословова. Сега абсолютен хит е болница Надежда. Някой може ли да направи съпоставка от личен опит? Мотивите на моите познати за втората са: абсолютна чистота, луксозни условия, учтиви и добри (като професионалисти) лекари, супер отношение от всички служители. Наистина ми е интересно дали просто модата ги води там или пък не..... newsm78
Виж целия пост
# 359
Да оставим наистина този спор. Аз да ви питам нещо. Родих във Вита само и единствено заради д-р Богословова. Сега абсолютен хит е болница Надежда. Някой може ли да направи съпоставка от личен опит? Мотивите на моите познати за втората са: абсолютна чистота, луксозни условия, учтиви и добри (като професионалисти) лекари, супер отношение от всички служители. Наистина ми е интересно дали просто модата ги води там или пък не..... newsm78

Надникни в темата за "Надежда". Там няма избор на екип. И при двата вида раждане е при които е на смяна. Много често има претоварване на етажа с родилките и тогава настаняват майките на други етажи. В след родилно в стая са по няколко майки. Във Вита не е ли чисто и приветливо?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия