Честит рожден ден, Августинчета диви, бъдете здрави и щастливи!

  • 59 873
  • 739
# 330
Истината е, че в 8:15 когато отидох на Лидл в Младост 3, имаше върволица от хора точно при тези неща и едва се набутах с количката да ровя за размер. Доста си ни е големичко де - 86/9...нещо или 12-24 месеца е най-малкия размер.....облякох го.....голяма скица....като рибар Simple Smileпрезрамките ги стегнах на максимум и отстрани има капсички да се свие в кръсчето. Аз затова и взех гащеризончето де, че дава повече възможност за коригиране на размера, а и пази кръста. Ботушките не съм пробвала, но те още ще са ни големи при всеки случай 22/23 размер, ние тези дни сефтосахме едни маратонки 21,5 размер и са ни Ок вече, малко по-големи, но са му добре и ходи добре с тях...здраве да е......не са скъпи нещата, ако трябва на друг ще ги даваме. Иначе винаги е така с дрешките там.....или поне някой от видовете. И аз преди не си давах зор да ходя рано ама се научих, че в Младост е много зле...този в студентски е доста голям и май също остават повече неща.
Виж целия пост
# 331
Здравейте!

Малко по диагонал минах мненията. Всички болни да се оправят!

Пипи, на твое място бих започнала на половин ден. Така хем ще си до детето доста време, хем ще си и извън домашната обстановка. Ако ти е приятна работата, естествено, ще си почиваш и ще се зареждаш с енергия. Когато ми се налага да ме няма до обяд и ходя някъде, а и понеже предимно тогава ми се отдава шанс да се наглася, се чувствам много добре. Когато се върна съм пълна с енергия и с голям ентусиазъм се заемем с планините от пране, разхвърляни играчки, съдове за миене, ревящи деца, ненаписани домашни,"Любима, къде са ми чорапите?" и т.н. до безкрая и отвъд.  Crazy

desimira, същата бъркотия е у дома. Хем остава цял ден, хем има недописани неща. Обясняваме си нещо от материала, питам я след 5 минути и пълен блокаж. Още не е влязла в ритъм ли, какво ли, но на мен това ми вдига кръвното на секундата, не знам как все още се сдържам да не и се развикам в тези ситуации. Докато заспят малките, то станало време тя да ляга, защото става сутрин в 6,20. Събота и неделя има английски в една школа и май всякакви уикенди ни пропадат от тук насетне, защото май следобедите им ще са запълнени с учене.

Да се похваля, махнах сутрешното спане и децата заспиват сами в креватчетата си малко след обяда. Оставям ги да си играят в креватчетата и после играта преминава в сън. Даже надминаха най-големите ми очаквания за бърза адаптация  към новия режим, та чак не ми се вярваше в първите дни. Така ми се събират около 3 часа свободно време за домашни задачи.
Започнаха да си играят и да си говорят, когато са сами в леглата. Ще оставим камера да ги снимаме, защото като влезе някой и спират. Качват се сами по дивана и идват повече да се излежават до мен и да се гушкат. Мартин се пусна сам онзи ден за няколко крачки, но беше инцидентно, Макс може да се изправя. Обаче не ходят сами, имам още малко гратисен период  Mr. Green
Виж целия пост
# 332
Фиона как махна предиобедния сън? Аз се чудя дали сама да я оставя да го махне, както стана с баткото или аз да се намеся? Това спане не и пречи на следобедното, защото очевидно навксва нощните ставания.... Никак не успях да я отбия, ама никак. Реве, и реве... #Cussing out
Виж целия пост
# 333
АниММ знам ги аз всичките им магазини, обаче тези дти съм без кола и само тука си въртя, из квартала.
Иначе и аз ги знам, че всичко свършва и все ходя сутрин, ама ето - в 10 ч.няма вече. И се дразня - и като клиент, и като търговец. Не мога да си представя и да се съглася, че тази уникално добре смазана немска машина вече толкова време присъстваща на пазара, не може да си прецени нужните количества. Остава другия вариант, който повече ме дразни - правят го нарочно, за да не им остава стока. Както и да е, много задълбах - свеки ни взе ботушки от Красна поляна от магазина  Sunglasses
Фиона браво за режима и заспиването сами. Аз сигурно чак в първи клас ще мога да се похваля с това  Joy. Вече няколко пъти заспива, докато обядва в столчуто, и като го сложа в леглото става и започва да скача и крещи. И пак със сукане го успивам  Crossing Arms. Еми, ще си чакам...
Виж целия пост
# 334
Усещах, че децата горе-долу са готови и затова подбутнах режима. Започнаха да спят все по-малко сутрин и все-по малко следобед. И се налагаше следобед да ги приспивам малко насила в количката, иначе ги оставих 1-2 дни да проверя и сами заспиваха или към 4, или не заспиваха изобщо. Та започнах с постепенно отлагане на сутрешния сън, всеки ден малко по-късно докато стигнахме заспиване (когато видя, че им се спи) чак към 11. На следващия ден вместо да ги слагам да спят сутринта, ги занимавах до към 11 и нещо, дадох им обяд, малко след това в леглата и така се получи. След 2 дни някъде започнаха да са по-бодри след обяда и си играят в леглата. Но все е още са малко кисели след 10. Затова гледам да излизаме и да ги залисвам нещо. Сутрин в 6 си ядат още мляко, има прогрес- правя около 180 мл вода с 5 лъжички АМ и като станат после към 7,45-8 виждам, че са изпили съвсем по малко мляко.
Mrs.Petrova, то и аз си мислех, че ще приспивам в количката  до детската градина, но взе, че се получи. Понякога ме изненадват. Онзи ден им купих макарони на плазмон. Исках да не са ситните звездички и взех някакви за над 10 месеца. Отварям и гледам някакви макарони над 1 см. Веднага започнах притесненията ми как ще ги ядат, даже почнах да мисля алтернативи. Обаче още от първата хапка нямаха проблем. Пак така и с едни мъфини- разделих им един и очаквах да го хвърлят и да си играят с него. Изядоха го до последната трошичка.
Виж целия пост
# 335
Fiona аз от опит вече знам, че не става. Според мен той просто не знае, че може да се заспива и без (.) в устатата  Joy Решила съм, че ще го пробвам с шише с кисело мляко, но още не съм купила биба с голяма дупка.
Иначе за яденето - и мен ме изненадва всеки ден. Като го храня с лъжицата от купичката - не иска парчета. Ако има малко по-голямо морковче например, веднага го изплюва. Обаче като му го дам с ръка, го изяжда. Като му го оставя на масичката да го вземе сам - пак го изяжда. Яде доста големи гроздови зърна (между другото само като види грозде и изпада в еуфория - много го обича), а от супата плюе всичко едро. Хляб и домати яде ама наистина много големи парчета, без да се дави и без да плюе  newsm78 Наистина не го разбирам... Затова всеки ден го пробвам с различни неща, пък каквото мине. Днес понеже явно не хареса супата от кухнята, му давах лъжица с малко кис.мляко вътре и си ядеше доста добре - почти всеки път си уцелваше устата. А това, което падаше в джоба на лигавника, си го вадеше и си облизваше пръстите - разбира се ми даваше и аз да ги облизвам  Joy Майка ми непрекъснато ми обяснява как всичко се връща - аз като малка не съм искала да ям манджи никакви, от ДК съм повръщала и са ме гледали само на хляб и кренвирши или хляб, натопен леко само в сосчето на манджата. Та явно и той си пада по сухите храни, ама аз още се натискам да хапва и друго ...
Виж целия пост
# 336
Тъкмо да се похваля, че и мие махнахме сутрешния сън и беба взе, че се събуди прекалено рано. Не я виждам вечерта как ще мине......Иначе и аз го махнах леко насила. Ама след 40 минути сутринта (една сутрин) не пожела да заспи до 20.30...никак, никой от приспивате методи не свърши работа. Та реших, че е време. Обаче днес ме хвърли в размисли. ....
Виж целия пост
# 337
Ние според това в колко се събудим сутрин ту имаме ту нямаме сутрешен сън. Еми днес стана в 6,20.....няма начин да избутаме дори до 11, което пък ми е много рано за обяд и няма да яде + че като е уморен съвсем се дърпа от обеда. Та спа от 9:30 до 10:30 и сега в 14:30 заспа и ще видим до кога. Вчера беше ужас. През нощта около 4:30 се събуди и хленчи явно пак зъби и към 5:30 му дадох мляко, че да се успокой....не че е гладен, а то просто си има успокояващ ефект. Та заспа и спа до към 7:30 и затова нямахме сутрешен сън и в 12:00 заспа за обедния и аз бях сигурна, че ще спи над 2 часа ако не и 3.....да ама нъц....спа 1,5 часа до 13:30 и щях да умра. Аз ядох, освободих миялната и прострях една пералня, седнах да ви напиша поста си и той се събуди. Едвам добутах вечерта ама като се преуморя после нямаше заспиване и пак късно заспах де. Просто час и половина сън за целия ден е адски малко време за почивка за мен, а за него не знам Simple Smile да се спасява. Естествено след това вечерта го сложих да спи още в 20:00, а не в 21:00 защото се виждаше, че е капнал. Та просто ако не се научи това дете да спи по-до късно сутрин не знам кога ще ни отпадне сутрешния сън, пък и ако няма да спи повече следобед по-добре да има сутрешен, че аз нищо не мога да свърша така или дори да си легна и погледам ТВ и да си почина.

Подариха ми една книга за Монтесори системата и така и не виждам кога ще я зачета. Още и снимките за фотокнигата не мога да отделя и вече съм категорична, че ще търся фирма която да си мия направи тя, а не аз с програма т.к. нямам никакво време за това. Аз снимките не мога да избера, остана да се мъча и да ги нагласям сама.

Тези дни си чакам голяма поръчка на дрешки от Англия и нямам търпение. Поръчах неща като за яслата, дълго ръкавче блузки, долнища, бодита, такива неща, че се оказа, че съм много кът с тях. Други неща като есенно-пролетни якенца, горнища, яке имам от предишни поръчки, като са били намалени, но такива за по-ежедневно носене ми липсваха. Остана да купим пантофи и за в нас и за в яслата (с тези за яслата ще почакам да наближи, че не се знае какъв номер ще сме Февруари), зимни обувки и ми трябва олекотена завивка - обикновена бяла - от Икеа сигурно ще я взема. А и нещо в което да му събирам играчките. Купихме една кутия от Джъмбо, като училищен автобус, но не стига за всичко...трябва още една, сигурно като мрежичка ще взема. Всичко това го водя фонд подаръци за РД, т.к. доста хора дадоха пари Simple Smile и някак трябва да ги оправдавам Simple Smile Не че сме спрели да му купуваме неща, ето и днес в Лидл. Това си е Simple Smile за него нищо не ми се свиди.

Мислили сте за профилактичен очен лекар? Аз мисля да записвам час.....за сега за Александровска мисля и да е с направление. Ама първо час ще запиша, че давали за след повече от месец и да не изгоря с направлението пък после на лекарката ще и кажа да дава Simple Smile

Уф в тази връзка не знам АЗ кога ще мина на мамолог и на зъболекар, че от половин година се сещам периодично, че трябва......ужас направо.....май като почна работа ще имам повече време за това....
Виж целия пост
# 338
Аз съм забелязала, че спането е "колкото повече, толкова повече" и съответно обратното. Ето пример от вчера и днес: вчера стана в 7, заспа в 10 и нещо и спа 1 час, следобед заспа в 3 и спа 3 часа  #Crazy - общо 4 часа за деня.
Днес стана в 6,40  Shocked, взех го при нас и е дремнал 20-тина мин. Сутршен сън нямаше, заспа в 2,20 и в 4 стана - общо за деня 1,40  Crossing Arms Ами не е нормално ните вчерашното, нито днешното. Ще го сложя рано да си легне довечера, той и без това ще припадне рано, пък да видим до колко ще изкара сутринта.
А сега е вече като фурия, от 10 мин. е буден, а вече фучи из апартамента все едно не е спал досега  newsm78
Виж целия пост
# 339
Наистина положението със съня при дребните е "колкото повече, толкова повече".
Дребната от няколко дена почна да ми се буди след час сън през деня и с много мъки я приспивам отново. Днес след повторното приспиване спа 2 часа, т.е. още и се е спяло, и не мога да схвана защо така си накъсва съня. Нощният ни става все по-тегав. Буденията са си 3 по норматив, но вече задължително има едно с пищене 20-ина минути. Вече съжалявам съседите.
Новият хит на дребосъчка е да върви и целенасочено да плюе. Опъва ми нерите с това, защото често не успявам да хвана лигата (а се хвърлям доста самоотвержено със салфетката) и трябва честичко да сменям блузите. Лигавник не трае.
Като цяло е станала майстор на белите. Всяка сутрин иска да чука с чинийките за кафе по стъклената маса (не може да си изпием кафето без 20 пъти да кажем "Ралица, не" и да и дръпнем нещо от ръцето), откривам на неочаквани места кисело мляко след като преди 2 дена метна една пълна лъжица и какво ли още не. И това от болно дете със сополи. Не знам какво ще е като оздравее и й дойде power-а.
Виж целия пост
# 340
И Диди е така-зависи кога стане сутринта,и все пак-ако стане в 7.30 в 12 вече много му се спи-ако спи до 3...няма проблем ,ще изкараме до 21.00,но някой път ми прави номера и спи само час и половина,и после в 5-6,когато най-малко трябва да заспива,колкото и да го заигравам прав заспива.Миналата вечер ,тъйкато наобет беше станал в 2,решихме да отидем до един язовир близо до града на риба в един ресторант,да има разнообразие-нашия в колата като заспа към 6 и там спа в ръцете ни  ooooh!.И все пак забелязвам нещо-от ставане от обедния сън до заспиване за вечерен,може да не спи и 7 часа,и все пак ако се събуди към 6-6.30,не заспива в 12 или 1 ,а пак към 10.30.Другото е ,че нашият"сутрешен" сън е час след като се събуди-т.е става 6.20 сутринта,към 7.30 вече е заспал за още около час-час и половина,ние даже не ставаме от спалнята,доспиваме си и така ми е най-удачният режим за ходене към кухнята,което отнема около час и половина,макар че днеска и той щеще да заспи докато яде,направо ме стресна  Laughing.После заспа след около 30 минути Simple Smile
Виж целия пост
# 341
Още държим фронта, а се отрепа от ходене това дете.....утре е на киндиру, да я видим как ще се държи.
Виж целия пост
# 342
Още държим фронта, а се отрепа от ходене това дете.....утре е на киндиру, да я видим как ще се държи.
Какво е това?

Снощи и двамата се пуснаха сами след вечеря и ме изненадаха страшно много. Превърнахме го в игра и си ги пускахме като на пиян морков тримата с таткото и каката, а те се забавляваха страшно много.
Виж целия пост
# 343
http://www.kindyroo.bg/
Това е КиндиРу - искам аз после фийдбек как е минало, че се замислях и аз дали да не го пробвам. Искам някакви занимания, които да му впрегнат енергията, че има доста, а не искам след време да се чудя защо не съм се сетила по-рано.
Днес станахме в 7 - пак ще има предиобеден сън  Sunglasses
Виж целия пост
# 344
Mrs.Petrova, мерсии! Аз бях ей така  Shocked , честно. Помослих, че е някоя модерна дума за ясла.

Добре де, като стават в 7 сутрин ядат ли преди това мляко/кърма? Спомням си, че и дъщеря ми до след годинка си пиеше мляко към 6 и после ставаше към 8-9. Много ми се искаше да махна вече АМ (защото кисело мляко отказват, дори и с банан вътре за сладост), но ставането им в 6 ми гарантира бъркотия точно когато изпращам каката. Като станат по-рано е малко кошмарно след 10, но излизаме на разходка и горе-долу избутваме деня. Единия ден ходихме на пазар в супермаркет, в пазарските колички им беше забавно и удържаха също. Всъщност, ако е мноого тегаво положението сигурнот и аз бих ги приспала.

А прясно мляко в чиста форма от кога може да се дава за пиене? Аз съм го въвела с крем-грис, но се чудех за пиене дали не мога да им давам, защото айрана го отказват категорично. Но пък кисело мляко с лъжица ядат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия