Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как протича първото посещение при лекар?
Какви са симптомите на бременността?
Какви са важните изследвания по време на бременност и какви изследвания обикновено се правят по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как протича първото посещение при лекар?
По време на първото ви посещение при лекар ще обсъдите медицинската си история, ще преминете през физикален преглед, ще предоставите кръвни и уринни проби и ще обсъдите теми като хранене, лекарства и витамини. Вашият лекар също така ще насрочи допълнителни тестове, ако е необходимо, и ще отговори на всички ваши въпроси.
-
Какви са симптомите на бременността?
Симптомите на бременността включват гадене, повръщане, умора, болезнени гърди, повишен апетит, чести посещения на тоалетната, мускулни болки и промени в хранителните предпочитания. Важно е да се консултирате с лекар при необичайни симптоми или притеснения. Симптомите на бременността включват гадене, киселини, загуба на апетит, повишена чувствителност към определени храни и усещане за тежест в корема. Тези симптоми са често срещани и могат да варират от жена на жена.
-
Какви са важните изследвания по време на бременност и какви изследвания обикновено се правят по време на бременност?
Важни изследвания по време на бременност включват ехографски прегледи, генетични изследвания, кръвни тестове, щитовидни жлези и други, които могат да бъдат предписани от лекар в зависимост от индивидуалните нужди и рискове. По време на бременност се извършват различни тестове като пълна кръвна картина, урина, глюкоза, HIV, HBsAg, HCV и Was. Тези изследвания са важни за наблюдение на здравето както на майката, така и на бебето.
-
Как мога да се присъединя към Facebook групата за бременни?
-
Как мога да се регистрирам в НЗОК за прегледи по време на бременност?

Но.. при гинекологичния предглед от личната ми лекарка, тя не можа да установи нормалните размери на плода за седмицата, в която съм. Съответно ме изпрати в спешното, където трябваше да ме видят на видеозон (и слава Богу..., защото много ме шашна). Та...на видеозона се установи, че съм с обърната матка, което не знам лошо ли е, не е ли. Някой ако има представа ще съм мн благодарна да сподели. И каза, че за момента бебето е горе в ъгъла в ляво (което според мен не би трябвало да е нормалното му положение). Иначе видяхме сърцице и много се развълнувах... Лекарят каза, че всичко било наред и нищо не зависело от нас. Може би на това се дължат леките болки в корема. Ноо аз все пак си имам известни тревоги и ще се радвам някои да сподели какво мисли... 
повече ме притеснява, че самия плод не беше на мястото си, поне така ми обясни доктора, но да се молим всичко да е наред до следващия месец. Днес отивам за резултатите от кръвните изследвания. Стискайте палци всичко да е наред