Прахосмукачка робот - 8 тема

  • 111 466
  • 783
# 120
Е, тогава е некоректно да казваш, че пропуска места. Simple Smile
Да, ако говорим за цял завършен цикъл и краен резултат. Така наистина все още не знам доколко коректно чисти. Писах, че пропуска места в смисъл, че се върти хаотично нагоре - надолу, създава впечатление, че чисти върху почистени повърхности и подминава мръсните, но ако я бях изчакала до края можеше и да установя, че всичко е почистила. Това бяха само първи впечатления, по - обективни по - натам. Но основно ще я пускам докато ме няма, иначе рискувам като свекърва да й стоя на главата и да недоволствам Laughing
Виж целия пост
# 121
Днес ми пристигна iRobot roomba 880. В момента се мотае из хола. Добре чисти обаче за времето, през което се мотка да съм изчистила поне 5 пъти. Малко ме дразни това въртене нагоре надолу, но предполагам, че ще й свикна, а най- добре да я пускам, когато излизам. Не отчита къде е минала и може на едно и също място да гази, а мръсните да пропуска. Иначе е много симпатична, напомня ми на едно детско Бинджи, Зак и Звездният принц, та тя ми напомня на лошото роботче Simple Smile

Така ти се струва, защото я наблюдаваш. Румба минава по няколко пъти на едно и също място, за постигане на по-добри резултати. В края на цикъла е минала всички места, няма пропуски.

Мисля, че 8 или 9 пъти минава през едно и също място. Ако е голям хола няма как за 40 мин да изчисти и определено не е коректно да казваш, че пропуска. Моят хол го чисти поне 1, голям, с много чупки и мебели, маса, 10 стола, ...., всичко това изисква време.
Виж целия пост
# 122
Не вярвам в близко бъдеще да има робот, който да следва принципа на чистене "с човешка ръка". Така де все пак са роботи, те си следват своя схема.
На мен също ми изглежда хаотично, но му се доверявам напълно. Идва в кухнята при мен, врътне се пък си замине ама аз си му говоря "ела мойто момче изчисти и тук" и той идва  Laughing
Виж целия пост
# 123
Здравейте и от мен. Моята Румба е стара 531 и определено оставя боклуци, тоест не обира всичко. По каква причина не знам,  но по плочките има места, на които не минава. Не са едни и същи, за да кажа че проблема е в настилката.

Аз пък снощи взех Брава и днес я тествах. Снощи се зарежда цяла нощ и днес я пуснах в кухнята. Оказа се, че не минава през лайсните. Може би сте писали, но е съм разбрала. Това е гадно, защото така изчисти половин стая, после трябва да  местя, после пак и т.н. общо взето изчисти 15кв. ламинат и свири, че е изтощена. Това и отне 1 час. Нормално ли е? Зареди се за около 2 часа и после пак я пуснах в коридора на плочки. Пак работи около час и сега иска зареждане.
Виж целия пост
# 124
МояТа Румба така и не се научи да си намира докинг станцията newsm78
...

Да не са зацапани/повредени датчиците на докинга или робота?



ММ много й се вбесяваше на Румбата, че чисти, където си иска по нейна си неясна за нас логика, а не където според него трябва и в какъвто ред повелява .... Ама докато бях в болницата я е ползвал постоянно, че се и хвали вече Simple Smile

Хич не ми и трябва да разбирам - защо и как чисти - чисти ли? ДА! Е, това е Simple Smile
Виж целия пост
# 125
Spinki, да не ти се е изтъркала четката отдолу вече? Сравнявам с резервната четка, косъма е станал доста по-къс, та мисля, да я сменя.
Виж целия пост
# 126
Meggysan, не съм забелязала, но тя от мома прави така. Сега вече не я мисля, пропуска ли или не. Аз купих наскоро нови четки. Просто приех факта.

Бравата как я държите - права или легнала на земята?
Виж целия пост
# 127
Здравейте и от мен. Моята Румба е стара 531 и определено оставя боклуци, тоест не обира всичко. По каква причина не знам,  но по плочките има места, на които не минава. Не са едни и същи, за да кажа че проблема е в настилката.

Аз пък снощи взех Брава и днес я тествах. Снощи се зарежда цяла нощ и днес я пуснах в кухнята. Оказа се, че не минава през лайсните. Може би сте писали, но е съм разбрала. Това е гадно, защото така изчисти половин стая, после трябва да  местя, после пак и т.н. общо взето изчисти 15кв. ламинат и свири, че е изтощена. Това и отне 1 час. Нормално ли е? Зареди се за около 2 часа и после пак я пуснах в коридора на плочки. Пак работи около час и сега иска зареждане.
Бравата се държи права и винаги на заряд.Чистя с нея около 120кв на етаж с 1 зареждане.Пускам я стая по стая ,защото няма как с 1 парцал всичко да измие-просто ще маже.Не съм засичала с точност,но стая около 30-35 кв чисти за около 20 -30мин.взависимост от това колко мебели има.
Виж целия пост
# 128
Здравейте и от мен. Моята Румба е стара 531 и определено оставя боклуци, тоест не обира всичко. По каква причина не знам,  но по плочките има места, на които не минава. Не са едни и същи, за да кажа че проблема е в настилката.

Аз пък снощи взех Брава и днес я тествах. Снощи се зарежда цяла нощ и днес я пуснах в кухнята. Оказа се, че не минава през лайсните. Може би сте писали, но е съм разбрала. Това е гадно, защото така изчисти половин стая, после трябва да  местя, после пак и т.н. общо взето изчисти 15кв. ламинат и свири, че е изтощена. Това и отне 1 час. Нормално ли е? Зареди се за около 2 часа и после пак я пуснах в коридора на плочки. Пак работи около час и сега иска зареждане.
Бравата се държи права и винаги на заряд.Чистя с нея около 120кв на етаж с 1 зареждане.Пускам я стая по стая ,защото няма как с 1 парцал всичко да измие-просто ще маже.Не съм засичала с точност,но стая около 30-35 кв чисти за около 20 -30мин.взависимост от това колко мебели има.


бихте ли ми казали за бравата наистина ли трябва да е включена на зарядното към тока постоянно?  newsm78


Виж целия пост
# 129
renydent, благодаря. Значи моята нещо много се бави. Ще я наблюдавам тези дни пак и ще видя.
Виж целия пост
# 130
Аз реших да сменя рошавата четка и новата се оказа с крива ос и трака. Та си върнах старата, само смених жълтото, че се е изтъркало крайната част, което се опира като се слага. Ама, че обяснение му дръпнах. Simple Smile
Виж целия пост
# 131
 begeli,пише го и в книжката на Брава.Тя си хаби батерия и като не работи.Държи се винаги на заряд
Виж целия пост
# 132
begeli,пише го и в книжката на Брава.Тя си хаби батерия и като не работи.Държи се винаги на заряд

ох толкова съм го прочела  Embarassed, твърде вероятно да съм  прецакала батерията  ooooh!

благодаря ти
Виж целия пост
# 133
Има ли робот, който не трябва да си почива на докинга?
Виж целия пост
# 134
begeli,пише го и в книжката на Брава.Тя си хаби батерия и като не работи.Държи се винаги на заряд

ох толкова съм го прочела  Embarassed, твърде вероятно да съм  прецакала батерията  ooooh!

благодаря ти
Аз нищо не разбирам от батерии,но по спомени пиша че тези на айробот са различни от тези на LG.Едната била литиево -йонна,пък другата не помня каква.Но тези на брава и ай робот били като на по-старите телефони и са по-капризни.За Румбите не мога да кажа как се зареждат ,но за Брава е така.Стои винаги на заряд.Ако е разредена напълно се зарежда за 4 часа.Моята е от декември миналата година.Няма разлика от началото до сега.Чисти около 120-130 кв с един заряд.
Но пък защо да си я прецакала-ти като я заредиш и изключиш,тя почва да си хаби батерията.После ти я включваш да работи и тя работи по-малко.Изчакай я да падне напълно и я зареди една цяла нощ и пробвай да видиш колко ще издържи.Дано е наред
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия