Навън започна много да вали, НОЕМВРИйче с ритници мама подлуди - Тема 10

  • 33 503
  • 734
# 405
Бебоче ТСХ се смъква бавно. Сигурно ще ти предпише Л-тироксин, който е с натрупване. Д-р Начев препоръчва контрола да се прави след 45 дена взимане на предписаната доза.


Виж целия пост
# 406
А,и аз съм във филма днес следобед...
Като се замисля аз това бебе не съм го усетила над пъпа, най-много около него, а сега е главично...та ми мина мисълта дали мърда с краката това дете или само с ръцете...ще ходя на ултразвука да ми покажат къде се намират крачетата и дали ги движи, че се шашнах  #Crazy
Виж целия пост
# 407
КиВи, и аз беба над пъпа не я усещам. А онзи ден на феталната лекарят каза, че е главично и краката са й горе. Да, ама аз усещам ритане ниско долу и около пъпа, та се учудих, дали правилно вижда Mr. Green Но щом казват, че е добре реших да не питам.

Редактирам се: сега ме рита и си е мааалко над пъпа, та такова побутване си го усещам ежедневно. Явно усещанията са различни.
Виж целия пост
# 408
Ей, КиВи! Ти си ни опора и здрав разум тук, никакви шашкания! И аз много рядко усещам над пъпа, но усещам. То според мен бута горе долу на едно и също място и с крака и с ръце (не е като да прави гимнастика Simple Smile )

Много зависи от позата на бебето явно. Усетих веднага като се обърна и можех много добре да локализирам глава, ръце, крака, дупе Simple Smile Особено като се разхълца, главата няма сбъркване. Докторът като цяло ми потвърди това, което вече си бях нарисувала на ум.

Вчера обаче какво стана, как се завъртя, не знам, но го усещам по друг начин. Чакам го с нетърпение да се разхълца, за да открия пак главата Mr. Green
Виж целия пост
# 409
Абе, докато не излезнат да ги видим цели, здрави, всичко да си имат и да е наред....няма да се успокоим ( поне аз )
Виж целия пост
# 410
Абе, докато не излезнат да ги видим цели, здрави, всичко да си имат и да е наред....няма да се успокоим ( поне аз )

Е, пък те тогава няма да се успокоим докато не ги отгледаме, отхраним, обучим, оженим, купим 2 апартамента  Crazy Спокойно, КиВи!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 411
Абе, докато не излезнат да ги видим цели, здрави, всичко да си имат и да е наред....няма да се успокоим ( поне аз )
И аз това си казвам и повтарям на моя мъж, а той ми отговаря, че тепърва ни предстоят още притеснения (зрение, слух и пр). Та както казват забременяването е най-лесно (за някои), трудното е след това. Но се опитвам да мисля позитивно, че всичко ще е наред! Само да са ни живи и здрави! Praynig
Виж целия пост
# 412
Да бее, не ме слушайте...аз съм с увреден мозък, а тук ме довършиха с всевъзможни тежки случаи в тая болница, тук е концентрирано с най-лошото  Sad
Виж целия пост
# 413
Пуснах и една любима песен и се разтанцува ииии пак спряяя .... хах луда работа еййй
Виж целия пост
# 414
Видяха ме на ултразвука- главично е , но доста ниско.Плацентата е  четири пръста над пъпа и за това няма как да се усети по-нагоре.Всичко си е ОК.Водите са нормални, а плацентата е 2 ра степен.Има няколко калцирани зони.Станах манекен на една група гръцки студенти,които обучаваха ( има много студенти тук) и ме гледаха обстойно ,но докторката обясняваше на английски, та разбрах малък % от информацията само...
Виж целия пост
# 415
КиВи, радвам се, че всичко е ОК!
Виж целия пост
# 416
Хайде и аз във филма, въпреки че знам,че е нормално .... от вчера е една вяла в движенията, по принцип сутрин като се размърдам и тя започва, а от вчера сутрин никакви такива .... и съм се нанервила яко  ... Оплаках се Sad

Вчера беба се разрита като ме сложиха на тоновете. СЛожиха ме на легло, на което облегалката беше под 30 градуса и явно това беше много неудобно за беба и тогава се разрита. Ако искаш, пробвай в тази поза.
Виж целия пост
# 417
Е как може на мен никой да не ми каже да изследвам хемоглобин, вит Д, тсх.... Ще пускам и аз.
Моята плацента е още 1-ва степен, предна, бебето го усещам и в ребрата. И не всеки ден е буйна. Сутрин като се разбудя за вц и започва едно страшно бързо наритване, сякаш ме наказва, че съм я събудила толкова рано. Проклетия е още от утробата 😃 Скорпионска работа...
Виж целия пост
# 418
Здравейте мили мами, мина дългоочаквания преглед и цоп веднага тук да споделя...Разчете ми изследванията кръвта и урината, за намаления хемоглобин ми увеличи дозата на малтофера, за белтъка в урината каза, че вероятно се дължи на течение и ми взе проба за микробиология. Отидохме да гледаме беба и ми съобщи, че мъничето е 2,050кг. в края на 33 седмица съм, било си във норма, но това с което ме шашардиса тотално беше, че съм със презряла плацента и имало вероятност чеча да се роди по - рано.... И аз притеднена питам на какво се дължи и тя каза, че няма определена причина просто понякога се получавало така и от сега нататък щяла да следи по - редовно тоновете на бебето и ако падат под 100 и се мъчи щяло да е спешно секцио. Момичета от както ми го каза съм само със сълзи в очите и в пълна безизходица, нито искам да е секцио нито да се мъчи и да е по - рано самото раждане защото още е толкова мъничка... cry cry cryКаза ми да не се притеснявам и да си почивам активно и да се храня повече, то е лесно да се каже да не се притеснявам, но след такива новини няма как да съумея... Прати ме на кардиолог в понеделник защото пулса ми бил много ускорен, имала съм тахикардия, не било нормално да е 110... Както всичко протичаше нормално, така изведнъж с краката нагоре...
Виж целия пост
# 419
Зайче, спокойно. Не е толкова малко бебето, още около 500 да наддаде и всичко ще е ок. Недей да плачеш, защото дори и по-рано да го извадят няма страшно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия