Ще имам близнаци! Тема с продължение 34

  • 120 222
  • 897
# 390
Ами да, в такъв случай трябва да се премерят. Сега се шашкам, че ние още не сме ги пробвали трите в колата, а скоро ще раждам 😅 И нашата е 7 места дано да няма проблеми.
Виж целия пост
# 391
И нашата е 7 местна ,но за.4 деца и.двама възрастни пак ни идва малка.Особено за багажа...е няма място и това е
Виж целия пост
# 392
О, да ако се използват допълнителните две места се губи от багажника. Може да си поставите багажник на покрива на колата ( ако не сте го направили вече...) ние ако тръгнем нанякъде с три деца и аз не знам дали ще има място за целя багаж отзад ..
Виж целия пост
# 393
При нас положението с колата е още по-тежко. Сега имаме две седалки, скоро ще сложим още две - май направо трябва едно бусче да си вземем Simple Smile
Виж целия пост
# 394
Присъединявам се и аз Simple Smile във 15 г.с. двуяйчни, заченати естествено. Имам дъщеря на 1 година и освен приключение за нас ще бъде и голямо изпитание, тъй като ще си ги гледаме сами. Няма да сме първи, нито последни... лека бременност на всички бъдещи майчета и живи и здрави бебки! Има ли бъдещи близнаци във Търново? Ние живеем тук, бременноста ми я следи Доц. Стойков, същия ме оперира с дъщеря ми.
Виж целия пост
# 395
При нас положението с колата е още по-тежко. Сега имаме две седалки, скоро ще сложим още две - май направо трябва едно бусче да си вземем Simple Smile
Искаш да кажеш,че имате две дечица и чакате още две Simple Smile
Виж целия пост
# 396
При нас положението с колата е още по-тежко. Сега имаме две седалки, скоро ще сложим още две - май направо трябва едно бусче да си вземем Simple Smile
Искаш да кажеш,че имате две дечица и чакате още две Simple Smile
Да. Ще е едновременно и трудно и супер приятно Simple Smile
Виж целия пост
# 397
Здравейте и от мен, настоящи и бъдещи мами Wink Бременна съм с момиче и момче след инвитро и вече го добутах до 34 седмица Grinning
Имам въпрос относно раждането - на последния преглед в четвъртък АГ каза, че бебетата са много добре - по 2000 гр. с разлика от 30 гр., като и двата плода са главично засега.
Ще раждам в МБАЛ "Надежда", като с АГ говорихме дали има шанс да се пробва нормално раждане. Уж ме успокои, че би опитала, ако аз и бебетата сме добре, но все пак ми записа дата и за секцио 10 дни преди термина - на 24.11.
Чудя се дали това е просто ориентировъчно или май май секциото ми е в кърпа вързано Disappointed Като за капак се наслушах и на куп приказки от майки, които ще раждат другаде и ми напълниха главата как в Надежда било "на конвейр" и просто предпочитали да си планират ражданията, за да могат да поемат повече родилки, тъй като напливът били голям... Аз не се ръководя от "моди" по отношение на избора на болница за раждане, просто там ин витрото стана от първия път и реших, че болницата ми е на късмет, а и впоследствие моят АГ ми препоръча АГ за ЖК там, която ми допадна страшно много.
Доколкото знам повечето близнаци се раждат по-рано или може би трябва да говоря с АГ за по-късна дата за секциото, за да ги изчакаме да излязат сами?
Виж целия пост
# 398
И моето секцио беше 10дни преди термин.Много ми се е скше да се случат нормално нещата,но едното бебе си остана седалищно до края.
Ако бяха главично щях да настоявам за нормално раждане,тъй като първото ми е такова и възстановяването беше много бързо, а и веднага ти дават бебето.
При теб,след като лекарката се е наела за естествено раждане,дано да стане и всичко да е успешно!
Наистина до тогава може и да тръгнат сами,но моите така и не тргнаха Simple Smile
Каката я преносих седмица и имам чувството,че й тях щях да пренося,ако ме бяха оставили Simple Smile
Виж целия пост
# 399
Здравей,
Ние сме в същата дилема,дали да родя нормално или секцио.Аз също съм с момче и момиче.Макар,че все още е рано за раждане в 22г.с.съм.Като слушам повечето близнаци са секцио.Моята докторка,която ми води ЖК,каза че много малко лекари ще се съгласят за нормално раждане на близнаци,общо взето не им се рискува.Аз бях за нормално,но като гледам ще бъде с операция.Желая ти много успех и всичко да е наред.Hug
Виж целия пост
# 400
Момичета, да се отчета - сега идвам от преглед: бебетата са много добре, момчето е 2300 гр., а тя е 2100 гр. в 35+0 г.с. Пазарих се отново с моята АГ, че не искам секцио, ама тя иска да си остане насрочената дата за 10 дни преди термин, уж за "всеки случай". Пробвах да я преместим поне за 39 с.+1 -отказа ми, защото дори сегашната дата била достатъчно късно. Много се разстроих и наистина се моля да излязат по-раничко, като "нормалните близнаци" - АГ ми каза, че 38 седмица за близнаците е все едно 40 седмица за едно бебенце, ама не знам дали не го казва само за мое успокоение Disappointed Relieved
Виж целия пост
# 401
   Ехааа,мишленце браво за бебчетата  bouquet
 Според мен са много добре за тези седмици.При мен също държат да е секцио,не им се рискува явно,още повече като знаят,че са ин витро.Ще му мисля до тогава,имаме към два месеца до тогава.
 Стискам палци всичко да е наред и скоро всички да се гушкате. Praynig Peace
Виж целия пост
# 402
Благодаря, Теди Hug
Виж целия пост
# 403
Здравейте, мамчета,
 Ето ни и нас, с отчет от 3 ФМ при д-р Сигридов - 31 г.с. + 2 дни. Мишоците са прекрасни-шават си, риткат си, чудо 😚 Мадам е главично, като дупето и е на главата на брат и, той няма намерение да се обърне (седалищно е), защото е мързелив, а от сегашната си позиция получава всичко наготово - хахах, та според доки типично по мъжки няма и да си направи труда да се обърне. Той е 1720 гр., а тя 1640 гр. Поне по 50 см щели да се родят, защото били доста дълги, но не ми каза колко точно. Нямат индикации да избързват, дано е прав. Иначе ми се скара за гадния протеин и ми каза да намеря начин да го пия. Прати ме на консултация с ендокринолог заради високото ТSH - 3.46 и ще трябва и желязо да пия, но ще видим колко и как след прегледа с ендокринолога.

Някои с впечатления от д-р Начев - при него ме пращат, но аз се чудя нещо? Вие какво желязо пиете и как го съчетавате с Лтироксина, че имало специфики ми каза доки?
Тоновете от кога Ви/ще Ви слушат   - на мен ми казаха след 34 г.с.?
За плануване на секцио, доки каза не преди средата на декември - т.е. 38 г.с. Аз си признавам, че не се дърпам много от секциото, след дооооста интересно първо нормално раждане Simple Smile
Много ще се радвам да устискаме до тогава и както каза доки - дано ти успееш, защото те нямат планове да излизат по - рано - хаха - дано е прав, пък аз как ще оцелея не знам - в последните 10 дни вече мн ми тежи, а сега са общо 3300, а като станат повече не знам как ще е.

Поздрави,
Виж целия пост
# 404
Момичета, да се отчета - сега идвам от преглед: бебетата са много добре, момчето е 2300 гр., а тя е 2100 гр. в 35+0 г.с. Пазарих се отново с моята АГ, че не искам секцио, ама тя иска да си остане насрочената дата за 10 дни преди термин, уж за "всеки случай". Пробвах да я преместим поне за 39 с.+1 -отказа ми, защото дори сегашната дата била достатъчно късно. Много се разстроих и наистина се моля да излязат по-раничко, като "нормалните близнаци" - АГ ми каза, че 38 седмица за близнаците е все едно 40 седмица за едно бебенце, ама не знам дали не го казва само за мое успокоение Disappointed Relieved

На мен 38 седмица ми звучи супер за близнаци. Преди няколко дни бях на ФМ при проф. Марков, той е на същото мнение. Много ме окуражи, шийката отлична, каза че се целим в 37-38 седмица. Аз попитах не е ли добре и повече ако си стоят бебетата, той каза - не. След 38ма седмица рисковете (при близнаци) са повече от евентуалните ползи. И аз съм съгласна. Аз съм с надежди за 38ма седмица  Praynig Praynig (дъщеря ми я родих в 40+, но с едно бебе е едно, а с две бебета е... всички знаете - х2 Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия