ВТОРИ клас - 1 тема

  • 45 624
  • 742
# 480
катя, не винаги сме на едно мнение (даже по-често не сме), но тук съм с теб   Peace

Виж целия пост
# 481
ами той не ги пребива, няма синини, но ги удря. Просто и като крещи пак не го чуват. сега вече е по-добре, миналата година беше ад.
Детето ходи с желание и обича треньора си, мъжете май не се впечатляват кои знае колко от грубото отношение.

Shocked
И трябва да сте му благодарни за това, що ли? Може би да му носите подарък всеки път, когато не им изважда по  някое око или отрязва я ухо, я пръст!?
Виж целия пост
# 482

Е за това става дума .
Учим в къщи за да знаем в училище ЛИ Е ПРАВИЛНО или учим в училище за да знаем в обществото и в къщи ?
Т,а за какво е тогава училището ?  Grinning

Госпожата по занималня машинално написват домашните без децата да разбират за какво става на въпрос - та си е свършила работата , ако нещо не е написано и я мързи да обяснява ,защото и е "пламнала главата " и съответно понеже  родителите вечери са свободясали нека да си напишат домашните .
Не е въпроса в това дали домашните са написани или не , а в това дали децата са научили това което са преписали от дъската .
С една дума ще ми  се УЧИЛИЩЕТО  да  е училище - Учителите  да са Учители с главно У и те дава образованието  на децата ни НЕ машинално да преминават от урок кум урок с оправдание че така е по програма ... И да изискват повече от колкото са дали .
Учител е призвание , но явно не е за всеки .

Изобщо казано занималнята НЕ Е училище. И не очаквай някога нещо да бъде научено в часовете. Там се предполага материалът да бъде ОБЯСНЕН по разбираем начин - и после да учи, тренира, затвърдява и т.н. Нали не си очаквала посещавайки лекции да си готова за явяване на изпитна сесия? Е, същото е. А "госпожата" по занималня ??? каквото и да означава това - не е никаква госпожа ами е просто помощник-учител. Общо взето основната й функция е да варди децата - като възпитателя в детската градина. А тяхна задача е да използват времето за учене. Това е положението. Хубаво - лошо, тъжно - весело... е факт.
Има, разбира се, частни занимални, в които децата насочено се подготвят за училище - най-често с наблягане на някой предмет или материал. Там, обаче, рядко има повече от 5 - 7 деца на учител. Учиъелят се движи по учебния план. Няма друг избор. Работа на ученика (или родителите му) е да се грижи и детето да е в крак с него. Общо взето... да сме го мислили, като сме ги правили...  Mr. Green
не че ми е лесно - не ми е, лудвам. Но и нямам право да се оплаквам... поне не и от това. Сама съм си го избрала.


А виж, какво точно правят в училище, в училищните часове... до момента поне не съм установила.  ooooh!
Виж целия пост
# 483
вдигнах кръвно, зле ми е, не мога място да си намеря.

Скрит текст:
една родителка е пресрещнала детето и му казала, че ще събират подписка да го изключат. че върви по стъпките на неин съученик и е свърши в затвора. и други такива.
вечерта разбрала, че е сгрешила детето и отиде да говори с майката на детето, с което всъщност е искала да говори по-рано през деня
.

говорих с класната и дадох да се разбере, че при повторен случай ще има сериозни проблеми за всички по редицата - майката, учителката, охраната, до директора.

продължавам да не разбирам какъв човек трябва да си, за да налетиш на дете. и какви деца възпитава такъв човек.

Скрит текст:
отделно се чудя защо поглеждайки децата, някак все на нашия се хвърлят. обяснявах си го с ръста и размера, но сега има и други едри деца.


Изобщо не се ограничавай до "ако има подобен случай"!
Подай ПИСМЕНО оплакване до Директора - с входящ номер и всичко останало - и поискай въпросната родителница да се извини ПУБЛИЧНО на детето ти, пред целия клас и учителите, в противен случай искай достъпът й до училището, по каквато и да било причина, да бъде прекратен перманентно.И допълни, че ако на случая не се погледне с нужната сериозност, ще подадеш жалба в Прокуратурата за тормоз над малолетен, обида, клевета и т.н.
Тази жена леко е пропуснала първите 6 години във възпитанието си и има остра нужда от превъзпитание - преди да се озове в заведението, което е споменала... 
Виж целия пост
# 484
katiABV, ти си ни подкарала по домова книга  Mr. Green
Разбрах че занималнята не е училище, но в нея трябва да се пишат домашните или не трябва? - оф обърках се бе хора , ако не трябва да се пишат домашните в занималнята , то кога тогава ?
МММ да мой си е проблема че ходя на работа, ама само аз ли ходя бе хора?
Замислям се дали да не напусна за да мога да удовлетворя желанието на госпожата ни детето да се явява научило и написало за следващия ден.
Аз не съм даскалица !Аз съм счетоводител . Не мисля че след тежък работен ден трябва да върша работата и на учителя,които е отишъл а работа за да си уплътни времето и иска признание и поклон .Не очаквам детето ми да в вундеркинд , но очаквам да има знания от училище , а в къщи да ги затвърдяваме .
Ама това мое мнение и никой не обвързвам с него.
По математика сме на урок дециметри - що е то не се знае ,ако аз не го обясня - иначе в тетрадката е написано и домашното преписано ( от дъската).
Таблицата от сега я знаем наизуст ЗАЩОТО НИ БЕ ДОМАШНО ЗА ВАКАНЦИЯТА .
Много им е трудно на децата - много , много ,ама много - това ми е мъчно ,а учителите не ги интересува кой знае и кои не .Той нали е преподал !
Не искам да бъда разбрана погрешно - има учители и Учители .

Скрит текст:
от постовете ми изглежда че съм не доволен мрънкащ родител , но не е така - просто искам детето като ходи на училище да научава нещо И ОТ ТАМ .
ОТНОСНО РОДИТЕЛИТЕ -говорила сум с няколко от класа и те са на моето мнение , но за оплакване и дума да не става всеки го е страх да не рефлектира после в/у детето ми и си трае .
така е 
Виж целия пост
# 485
ами споделих своя опит. никой никого не кара насила да ходи нито на спорт, нито на занималня, нито дори на училище. преценила съм го, записала съм го. не си налагам мнението, останалите родители знаят и са си ок.
Виж целия пост
# 486
katiABV, ти си ни подкарала по домова книга  Mr. Green
Разбрах че занималнята не е училище, но в нея трябва да се пишат домашните или не трябва? - оф обърках се бе хора , ако не трябва да се пишат домашните в занималнята , то кога тогава ?
МММ да мой си е проблема че ходя на работа, ама само аз ли ходя бе хора?
Замислям се дали да не напусна за да мога да удовлетворя желанието на госпожата ни детето да се явява научило и написало за следващия ден.
Аз не съм даскалица !Аз съм счетоводител . Не мисля че след тежък работен ден трябва да върша работата и на учителя,които е отишъл а работа за да си уплътни времето и иска признание и поклон .Не очаквам детето ми да в вундеркинд , но очаквам да има знания от училище , а в къщи да ги затвърдяваме .
Ама това мое мнение и никой не обвързвам с него.
По математика сме на урок дециметри - що е то не се знае ,ако аз не го обясня - иначе в тетрадката е написано и домашното преписано ( от дъската).
Таблицата от сега я знаем наизуст ЗАЩОТО НИ БЕ ДОМАШНО ЗА ВАКАНЦИЯТА .
Много им е трудно на децата - много , много ,ама много - това ми е мъчно ,а учителите не ги интересува кой знае и кои не .Той нали е преподал !
Не искам да бъда разбрана погрешно - има учители и Учители .

Скрит текст:
от постовете ми изглежда че съм не доволен мрънкащ родител , но не е така - просто искам детето като ходи на училище да научава нещо И ОТ ТАМ .
ОТНОСНО РОДИТЕЛИТЕ -говорила сум с няколко от класа и те са на моето мнение , но за оплакване и дума да не става всеки го е страх да не рефлектира после в/у детето ми и си трае .
така е 

Какво точно правят в училище не знам. Губят си времето в голяма степен според мен...
Виж целия пост
# 487
Разбрах че занималнята не е училище, но в нея трябва да се пишат домашните или не трябва? - оф обърках се бе хора , ако не трябва да се пишат домашните в занималнята , то кога тогава ?
МММ да мой си е проблема че ходя на работа, ама само аз ли ходя бе хора?
Всеки си казва мнението, не е нужно да се хващаме за това на инакомислещия и да става спор.  Peace
Вслушваш се, приемаш каквото ти допада и толкоз.
Хора сме, различни сме, цветни и това му е хубавото на живота.  Simple Smile 

Виж целия пост
# 488
И ние сме в държавно училище и занималня - до този момент се прибираме в 17ч с написани и проверени от госпожата домашни.На мен ми остава само да ги прегледам информативно. Явно си е късмет. Иначе и ние сме 2 класа - 35 деца по списък.
Виж целия пост
# 489
Според мен всичко е до учител. Миналата година в занималнята им беше една госпожа, която много ги занимаваше. Повечето родители се оплакваха, че дава много домашни, но според мен си беше О.К. - хем им даваше доста неща, хем сина ми насмогваше там да си ги пише.  Сега е нова госпожа по занималня, за която още нямам категорично изградено мнение, но ми се струва, че претупва нещата и им дава  малко неща( за моите критерии).

Морена, според мен можеш да обясниш на треньора, че не й се харесал спорта на Гушкан и предполагам, че ще ти върнат парите. При нас по всичко имаше пробни тренировки, за които не се се заплаща.
Виж целия пост
# 490
Не искам да ви притеснявам, а само да сингнализирам, ако не сте сетили и сами. Simple Smile
Написано домашно в занималнята изобщо не би ме удовлетворило. Не означава, че децата знаят, мислили са върху задачите и са ги решили сами.  Зависи си от възпитателя (който би тябвало да е със същото образование, като класната), но това, което описвам е честа практика за съжаление разбира се.  Защото някои хора са принудени да ползват занималня (държавна).
    Аз, затова и казах преди няколко дни, че ми е много трудно, не ами не го "преглъщам" факта, че заради тренировките ми се налага (за удобство и практичност, иначе би могло и да не ходи на тренировки, пътуваме 30 мин до у-ще)) да остава два дни седмично на занималня. Знам, че възпитателя не обяснява неясните задачи, а гледа да е написано (наготово). Затова като се приберем, давам една страница от домашното помагало по математика. За да знам, че е мислила и решавала сама задачи този ден. На моята не ѝ е силна страна математиката, затова.  По БЕЛ не я занимавам след занимлня/тренировка.

Дъждец, мислила съм го това, ще видим.  Thinking
Виж целия пост
# 491
Има Учители и учители, но има и една голяма подробност наречена разпределение на материала.Та учителите нямат право при положение, че по разпределение имат 1 час за дециметри да го преподават 3 часа. Та мисълта ми е, че ако те чакат всяко дете от класа да усвои и смели всичко от материала отгоре ще ги бият по пръстите и няма да им казват браво, всички са разбрали и научили.
Децата ми са с 9 години разлика. Когато големият беше в начален курс, занималнята беше 1 група от всичките 4 паралелки. Не го пуснах на занималня. Прибираше се и си учеше сам, аз след работа само го проверявах.
Сега малкия ходи на занималня, но всеки клас си има своя група.Тоест почти всички деца ходят на занималня. И двете ни госпожи са много добри. Наготово от дъската не се преписва. Който свърши по-рано му се проверяват задачите и му се дават нови за да не шуми, а госпожата ходи и помага на децата, които са срещнали трудност.
Виж целия пост
# 492
Болната тема за занималнята сте подхванали  Tired. От началото на този месец класът има нова госпожица. Симпатична изглежда, млада, но ѝ е за първа година - това сподели самата тя на родителската среща вчера. Проблемът при тях е, че събират деца от два класа. Всеки с различно домашно. Чуждите деца са доста буйни и много развалят дисциплината. Моята щерка два пъти седмично не остава на занималня, а два пъти излизат с приятелката ѝ да ходят на английски и са инструктирани да си пишат самостоятелно домашните. Вечер ги оправяме там където има пропуски. Когато е оставала на занималня - домашните ѝ са проверени от г-жата. Дали са дадени отговорите на дъската - не, не мисля, защото тогава нямаше да има молив от госпожата. Относно тези деца, които приключват по-рано с домашните - поискаха тихи игри или книжки. Аз бих предпочела допълнителни упражнения, но си замълчах на родителската среща, за да не бъда обвинена.
Отчетът от входните нива - математика - 6, околен свят - 6, български език - 5, която много клони към 4, но все пак е в долната граница за много добър. Труден ѝ е на моята българския език и това си е. Тази вечер три пъти преписва един текст, мииии и третия път отново имаше грешки - а преписваааааа!!!?? #2gunfire Кажете как да ѝ помогна????
Виж целия пост
# 493
Привет. Grinning Тия дни имах нула време. Изчетох ви чак сега. Трудно ми е да пиша от телефон, а много неща сте разнищвали. При нас нещата вървят в общи линии добре. Към рибите добавихме коте, кучето не е отпаднало - търси се. Та така. Утре ще пробвам да се включа и да пиша повече. Peace
Виж целия пост
# 494
Труден ѝ е на моята българския език и това си е. Тази вечер три пъти преписва един текст, мииии и третия път отново имаше грешки - а преписваааааа!!!?? #2gunfire Кажете как да ѝ помогна????

Не знам как. Но ако откриеш начина, моля те, сподели! Никога няма да се сетите как се пише думата "урок"...  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия