На море в Гърция 2015 - VIII

  • 100 090
  • 760
# 225
Всичко изчетох Simple Smile Очите ми изтекоха направо Simple Smile)))))
Децата са на 2г и 4г. Четох, че е доста ветровито, но тази с която си пиша от там ми каза,че Юли имало специфичен вятър който излизал иначе било тихо и спокойно. Също ме е малко страх, че става дълбоко изведнъж в морето.
Чета напоследък доста лоши отзиви за Арменистиса, та сигурно ще го пропуснем него, въпреки че резервирах за Септ 2016 там.Но ако намеря друго място ще отменя резервацията.

А за Талата кажете тези мобилни къщи колко далече са от плажа?
Първо мислехме да вземем каравана на самия плаж, но после помислих,че незнам дали няма да им е топло на децата много по цял ден на пясъка, напечената каравана.....не ми се струва много разумно за малки деца.А и ако искат да са вечно на водата пак проблем Simple Smile)))

Гледах и дървените къщички, но от видеото не мога да се ориентирам колко са далече от плажа.

Били сме на Вурвуру в Диапорос Хотел - хотела е много хубав, чисто е, но храната последната година и Юни и Сеп беше под всякаква критика.Бяхме със закуска и вечеря, но по-бедно меню не съм срещала до сега в Гърция.Иначе е близо  и до Кариди / с кола / и до супермаркета.Има детска площадка зад хотела.Собственият им плаж не става.Има безплатни шезлонги, но морето не ми хареса, имаше таралежи.Беше дълбоко на места.Та ходихме до Кариди всеки ден.

В Ханиоти сме били също.Ханиоти Грнад хотел - доволна съм.Всичко беше добре.

На Сани - няма да коментирам всички знаят,че е супер.

Виж целия пост
# 226
Най-накрая нашият кемпер пристигна от Германия, другата седмица ще го регистрираме и после Гърция е наша. Grinning


Първо мислехме да вземем каравана на самия плаж, но после помислих,че незнам дали няма да им е топло на децата много по цял ден на пясъка, напечената каравана.....не ми се струва много разумно за малки деца.А и ако искат да са вечно на водата пак проблем Simple Smile)))

Гледах и дървените къщички, но от видеото не мога да се ориентирам колко са далече от плажа.



в каравана и кемпер, ако няма сянка, е топло, но не се напича така, както кола. Има сенници, има достатъчно прозорци, за да има движение на въздуха.
Виж целия пост
# 227
Няма да питам за хотел, но ще помоля за инфо за плаж. Избрах уж Blue Dolphin близо до Метамрфоси. Чудя се и се мая като е така в " нищото" как ли е плажа там? И в близост има ли други хубави плажове? Миналата година бяхме в Торони и не се спряхме на едно място. Сега пак ми се иска нещо подобно, да ходим по различни все хубави места. И водата след 20ти юни дали ще е топла.....много въпросителни.
Виж целия пост
# 228
На мен лично плажът в Метаморфоси не ми допада. Съседното Никити е по-добре..и изобщо в Метаморфоси май има твърде много руснаци за моя вкус. Или поне имаше преди няколко години, скоро не сме били посока Халкидики. Сега може да са по-малко.

В Ханиоти плажът е дълъг и на места има камъни. Същото важи за Полихроно.
Виж целия пост
# 229
Потвърждаваш моето наблюдение по снимките. Май ще е на Касандра, Калитея. Казват, че плажа там е много хубав. Ще компенсирам плаж с хотел 😕
Виж целия пост
# 230
На Калитея ивицата е дълга и различна хубост в различните си части.
Виж целия пост
# 231
...май има твърде много руснаци за моя вкус. ...Сега може да са по-малко.


Май предстои да са още повече. Силно се надявам 3-те млн. руснаци от Турция да се насочат към България, но е по-вероятно да ги обсъждаме надълго и нашироко следващото лято в тази тема.

Някой знае ли случайно плаж на Крит, известен с подводния си живот? Или с други думи да е особено подходящ за шнорхелуване и риболов.
Виж целия пост
# 232
...май има твърде много руснаци за моя вкус. ...Сега може да са по-малко.


Май предстои да са още повече. Силно се надявам 3-те млн. руснаци от Турция да се насочат към България, но е по-вероятно да ги обсъждаме надълго и нашироко следващото лято в тази тема.

Някой знае ли случайно плаж на Крит, известен с подводния си живот? Или с други думи да е особено подходящ за шнорхелуване и риболов.
Ау, това не го бях предвидила. Дано наистина се преориентират към БГ..аз имам резервация за Корфу, но реално обмислям и Занте - хич не ми се иска да попаднем сред шумни тълпи руснаци.
Виж целия пост
# 233
Някой знае ли случайно плаж на Крит, известен с подводния си живот? Или с други думи да е особено подходящ за шнорхелуване и риболов.

Нямам конкретен отговор на този въпрос (все още Laughing), но и ние планираме Крит през юни. По прочетеното в нета оставам с впечатление, че на юг плажовете са по-живописни и подходящи за шнорхелинг и затова на там сме се ориентирали.
Виж целия пост
# 234
По "Нова" започва "Мамма Миа".  Simple Smile
Виж целия пост
# 235
2015 г. руснаците в Турция са 4,5 мил.
Виж целия пост
# 236
По "Нова" започва "Мамма Миа".  Simple Smile
bouquet ех, такава прохлада и лятна носталгия ме обзе...в софийската мъгла!
Виж целия пост
# 237
Нямам конкретен отговор на този въпрос (все още Laughing), но и ние планираме Крит през юни. По прочетеното в нета оставам с впечатление, че на юг плажовете са по-живописни и подходящи за шнорхелинг и затова на там сме се ориентирали.

Все още нямам време да разуча качествено, защото единственото, което разбрах досега, е че 10 нощувки на едно място няма да ни оправят. Като разглеждах, попаднах на този плаж - http://www.cretanbeaches.com/en/sea-tourism/east-crete-beaches-l … beach-kavo-sidero . Не изглежда нещо особено, но в описанието му пише, че според местните дъното му изглеждало като аквариум и поради тази причина бил особено подходящ за шнорхелуване и риболов. Blush Звучи като да го съчетаем с Ваи, който е наблизо. Ние сме септември, така че ще чакам с нетърпение юни да споделиш по моите критерии къде е имало нещо интересно.
Виж целия пост
# 238
Днес получихме картичка от собственика на една от вилите, където  спахме само два дена. По-предното лято пък бяхме спрели пак при него да питаме за свободни места, но всичко беше заето и ни заведе в друга къща, даваща се под наем. Много приятно ми стана, като видях картичката.
Виж целия пост
# 239
Дъждец сподели за вилите.
Иска ми се да разнообразим другото лято. Иначе трябва да повторим района на Какудия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия