Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква е разликата между фиброаденом и мастопатия, както и между фиброаденом и фиброкистозна мастопатия?
Как мога да различа киста от фиброаденом?
Какви са процедурите за лечение на фиброаденоми?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква е разликата между фиброаденом и мастопатия, както и между фиброаденом и фиброкистозна мастопатия?
Фиброаденомът е единично, твърдо и подвижно образувание на гърдата, докато мастопатията се характеризира с множество възли, обикновено в двете млечни жлези. За разлика от фиброаденома, който е доброкачествен тумор, мастопатията представлява общо състояние на гърдата, което може да включва различни промени като кисти, болка и уплътнения. Фиброаденомът и фиброкистозната мастопатия са различни заболявания на гърдата. Фиброаденомът е доброкачествен тумор, който обикновено не се отстранява, а се наблюдава. Фиброкистозната мастопатия представлява състояние, при което гърдата е изпълнена с кисти и може да се съчетава с болка и усещания за бучки. Те се различават както по естеството на образуванията, така и по препоръчителните подход за лечение и наблюдение.
-
Как мога да различа киста от фиброаденом?
-
Какви са процедурите за лечение на фиброаденоми?
-
Как мога да изследвам гърдите си?
-
Какви са видовете доброкачествени тумори на гърдата?
.Оказа се ,че са кисти даже и в другата гърда без да съм я усетила с размер 3см.Предписа ми антибиотик и в петък пак иска да отида да ме види за да прецени дали да издърпа проба от нея да нося в раковата за изследване.Накара ми се ,че не съм казала че съм с болки и отекла.Направо ме учуди ,отдавна не бях срещала лекар загрижен за пациентите си.Още веднъж благодарности за всичко
А при теб може да ти изпише крем или да го следите 
пробвах и аз ( пиех даже по повече капки 2.3 за по добъркан ефект ) ,но при мен не се получи ... явно е до организъм ...