Тенденции в косите – прически, подстрижки, цветове, които харесваме

  • 119 454
  • 730
# 480
Ваня7, помниш ли коя боя и кой цвят е бил цвета "кафе" (без червени нюанси) от който си била доволна?

Уф, не, спомням си, че беше Гарние Нутрис, ама точно кой цвят, не помня.Сега скоро гледах на Гарниер Колор Нейчърълс имаше май 4 1/2 се водеше, пак хубаво кафяво беш червени примеси.Но с него не съм се мацала.
Виж целия пост
# 481
Скрит текст:
Ваня7, помниш ли коя боя и кой цвят е бил цвета "кафе" (без червени нюанси) от който си била доволна?

Уф, не, спомням си, че беше Гарние Нутрис, ама точно кой цвят, не помня.Сега скоро гледах на Гарниер Колор Нейчърълс имаше май 4 1/2 се водеше, пак хубаво кафяво беш червени примеси.Но с него не съм се мацала.
[/spoiler]
Благодаря ти Ваня! Нямам мн опит с боите, за Garnier са ми останали като спомен противоречиви мнения или бъркам? С каква коса си: суха/омазняваща се, тънък/плътен косъм..., доволна ли беше от състоянието на косата си с нея?

Моята коса е къдрава, (силно чуплива, вълниста, със завъртулки), но я изправям редовно /.../
Figs, ти с каква прическа си? И боядисваш ли си косата?
Уххх ако имах такава коса, как ти дава сърце да я изправяш?!?  Hug
За боядисването- не се боядисвам, но ще трябва. В търсене съм на цвят мах. близък до моя, но без червени оттенъци- златист или натурален. Пробвам с бои на 2-3 скрити кичура.
Фризьорката ме прави 2 пъти с безамонячни (семи перманентни), но много червенееха.
Миналата година един фризьор ми направи цвета, който искам, отново със семиперманентна + леки хайлайт кичури около лицето (всъщност толкова леки, че не личаха докато не падна боята от тях и не започнаха да рижавеят  Laughing Confused) Но с него ми е мн трудно, защото много пътува и ставам ужасно зависима. Лятото когато ми трябваше го нямаше месец и 1/2 и ходих с рижавеещите хайлайти(?)  Crossing Arms За това и бих предпочела да намеря готов цвят боя, който да купя и да знам, че ако някой пътува (той/аз/труден за стиковане график т.н. ) няма да ми се налага да се подлагам на експерименти.
За подстрижката предпочитам да не отговоря  Mr. Green, че фризьорката я пообърка, чакам я да порасне и избягвам да мисля по въпроса, защото и да се ядосвам, това нищо няма да промени.
----
Допълвам с молба, ако някой е ползвал шампоан оцветител в кафявата гама, който отмивайки се да не оставя червени нюанси, ще съм мн благодарна да го сподели Praynig Дори цвят "кафе" от Marion( мн добри м/у другото Heart Eyes), а и от 2-3 други марки, които пробвах, оставя доста червени отблясъци след себеси  Tired От Lakme тониращите ш-н и маска не видях никакъв ефект.
---
Miss_Bingley хареса ми с бретон на една страна Simple Smile
Виж целия пост
# 482
Аз съм минавала от много силно и наслоено червено към кестеняво.Първо се направих със сива боя, стана някакво умряло кафяво, след това се направих с кафе /не кестеняво или шоколадово, защото в тях има червен оттенък/, а студено кафяво.Стана лъскав, плътен и красив цвят.Червеното въобще не изби.Но мене също фризьорката ме уверяваше, че нямало как да стане, без обезцветяване.При мене поне стана.

Момичета, помагайте със съвет.Сега съм със средно кафява коса.Чудя се дали да не лепна едно тъмно виолетово за по празниците /гледах Сайъс имат такъв цвят/.На 37 съм, притеснява ме да не ме състари много/. Някой скоро правил ли се е с нещо подобно.
Ваня погледни този цвят на мен ми лилавее и мисля ,че не е прекалено.
http://irecommend.ru/content/koleston-perfect-tsvet-4466-intensi … etovyi-mnogo-foto
Правен е с професионалната на wella на мен ми хареса естесвено кестенявото ето този http://irecommend.ru/content/kachestvennaya-kraska-smfoto-ton-40 като към него мисля да добавя 5 ца пепелно кестеняво и 4 ката да го използвам за основа   Mr. Green
Виж целия пост
# 483
Четворката много ми хареса - ледена е.
Виж целия пост
# 484
Четворката много ми хареса - ледена е.
И на мен ако се и съчетае и се добави и един пепелн отенък май ще стане мечтания от мен цвят  Mr. Green Grinning
Виж целия пост
# 485
Какво значи пепелен оттенък - звучи нещо матово? Аз оттенък го виждам стоманен от телефона...
Виж целия пост
# 486
Figs, аз съм с доста тънък косъм, сравнително гъста коса, в корените се омазнява, но по краищата е суха и цъфти и се къса, особено ако прекаля с агресивните бои и пресата.Мека и леко чуплива ми е.На мене Гарние ми се отразява страхотно - косата ми става много лъскава и гладка.С Лореал също, но доста бързо пада цветът.

Да, нещо точно такова като лилаво си го представям, само се притесняавм да не ме състарява.Иначе аз съм с жълт подтон на кожата и лилавото като оттенък ми отива.
Виж целия пост
# 487
Какво значи пепелен оттенък - звучи нещо матово? Аз оттенък го виждам стоманен от телефона...
Пепелно кестеняво е наситено кестеняво без излишни отенъци .Както и пепелно русо .Стои наситен и хубав цвета .
Ваня не знам как ще ти стои нещо такова или дали има вероятност да те състари  Thinking .Казват ,че тъмното състарява но нито веднъж не съм забелязала при мен да ме състаряват цветовете в по тъмната гама .
Виж целия пост
# 488
Според моите знания и виждания  Mr. Green пепелното е със сивкав оттенък Wink
Виж целия пост
# 489
Според моите знания и виждания  Mr. Green пепелното е със сивкав оттенък Wink
И според мен  Grinning , но сивкаквия оттенък най-вече си личи при русите цветове.
Кестенявите пепелни по-скоро са за избягване на червеното, което неминуемо се пръква от нищото и  не мога да преборя  Mr. Green
Аз се боядисвам веднъж на 2-3 месеца с 6/17 , което е тъмно русо пепелно, но си се получава много хубаво умерено среднокестеняво. Ръждивите нюанси обаче ми избиват , не мога да ги избегна  Laughing
Виж целия пост
# 490
Ваня, благодаря ти отново!
Жана Hug така е, много е упорит червеният пигмент, който тъмните ни коси съдържат, че и все се стреми към самоизява  Mr. Green Аз се отказах от експериментиране с добавен зелен коректор, ако бях с опит в боядисването като пишещите тук, щях да пробвам, но съм прекалено начинаеща и .. вероятността да докарам някой тревист оттенък на косицата ми, ме спира.
Уф беше споменато, че коректорите към една боя(сребърни, зелени и т.н ) могат да се ползват и с друга, към която марката не предлага такива, а дали може да се добавят и към ш-н оцветител  newsm78 и ще свършат ли нещо?...Пак почнах да се изкушавам нещо  Crazy
Виж целия пост
# 491
Здравейте,
аз най-сетне се реших да направя малко промяна в цвета на косата си.
Косата ми в момента е червеникаво-кафява. Mr. Green Не съм я боядисвала от септември, когато я боядисах с 4,52 -Life Color Plus на Farma Vita. Лично на мен тази боя ми издържа доста време и ми харесва.
Към края на месеца ще си направя косата омбре, най-сетне се реших. Само ме е страх какъв ще бъде крайният резултат. Стискайте палци! След като я направят ще кача снимки Peace!


Желая ви прекрасен декември!  smile3525
Виж целия пост
# 492
liakusi добре си дошла в нашата тема  bouquet
ако не е много нахално би ли показала снимка на цвета си-аз търся точно червено-кафяво. Също се боядисвах с тази боя и много ми хареса, не уврежда, а е трайна.  Simple Smile
Относно това дали тъмният цвят би състарил-според мен има такова нещо. Казват, че подчертава също така недостатъците на лицето-сенки, пъпчици, несъвършенства. Самото лице изпъква с тъмен цвят. Ако и пък е много бяло се получава ефект Мортиша Адамс.
Като една моя приятелка-иначе със зелени очи, ама естествена почти блондинка.Все гони тъмните цветове. Кожата й е бяла.Веднъж сложи натурален шоколад-е да ама стана гарван черно.Беше като жената-вамп.Не мога да кажа, че не й отива, но промяната беше уникална и стряскаща дори и за самата нея.
Според мен си зависи от самия човек, лице, черти, тен и т.н.
Има хора, на които много им отива черно.
Аз съм с бледа кожа, жълт подтон. Тъмните цветове са моите,мисля, че най-добре изглеждам с тях.
Пак си е строго индивидулно.
Ккавито и експерименти да си правя-накрая пак се правя тъмна. Mr. Green
Виж целия пост
# 493
liakusi добре си дошла в нашата тема  bouquet
ако не е много нахално би ли показала снимка на цвета си-аз търся точно червено-кафяво. Също се боядисвах с тази боя и много ми хареса, не уврежда, а е трайна.  Simple Smile
Относно това дали тъмният цвят би състарил-според мен има такова нещо. Казват, че подчертава също така недостатъците на лицето-сенки, пъпчици, несъвършенства. Самото лице изпъква с тъмен цвят. Ако и пък е много бяло се получава ефект Мортиша Адамс.
Като една моя приятелка-иначе със зелени очи, ама естествена почти блондинка.Все гони тъмните цветове. Кожата й е бяла.Веднъж сложи натурален шоколад-е да ама стана гарван черно.Беше като жената-вамп.Не мога да кажа, че не й отива, но промяната беше уникална и стряскаща дори и за самата нея.
Според мен си зависи от самия човек, лице, черти, тен и т.н.
Има хора, на които много им отива черно.
Аз съм с бледа кожа, жълт подтон. Тъмните цветове са моите,мисля, че най-добре изглеждам с тях.
Пак си е строго индивидулно.
Ккавито и експерименти да си правя-накрая пак се правя тъмна. Mr. Green

И аз така .Слагам русо , червено и пак към кестенявото се връщам.Тогава за какво да си съсипвам косата.Мислех да си правя балеаж или омбре но нещо не ми се рискува и ще се наклепам сама с вела професионална боя съчетание от два цвята Simple Smile
Виж целия пост
# 494
DqVoLsKi_ChArOvNa и на теб много добре ти стои тъмна коса  Peace

Аз пък съм в обратна градация - и червена бях, и светло кестенява, но все ме влече към русото  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия