Много съм нова и гола във форума, в брака, в темата не чак толкова. Имам нужда да разкажа на някой независим и дори да не получа помощ, поне ще ми е олекнало малко. Може да ви се стори смешно и клиширано, но свекърва ми е луда. Тя от 8-9 години работи в Гърция, прибира се 1-2 пъти в годината, първата ми среща с нея беше през Декември. Първата вечер беше ОК, говорихме си, опознавахме се и всичко с "ОК" свърши в тази вечер. Няма да изпадам в излишни подробности, просто ще ви кажа, че на всяко излизане от дома, тя ме злепоставяше, викаше, вайкаше се /на пример в средата на някой магазин си заставаше и започваше да вика колко е скъпо в България, колко са лоши и глупави българите и т.н./. В началото на Януари трябваше да пътува на обратно за Гърция, но тогава си измисли, че има рак на дебелото черво. Разбирайте денонощен рев, без консултация със специалист, и тотален психически тормоз. След като склони да отиде на лекар и след 2дневен престой в клиника, познайте - нямаше рак, но пък иначе драмата беше като за оскар - обади се на абсолютно всичките си познати, хора, с част от които не е общувала с години, за да им каже, че е болна. Както и да е, мина и замина и това. Сега е тук отново, от Септември. Ние се оженихме през Септември. Присъствието й ме побърква. Безкрайно изнервена съм, нямам желание за абсолютно нищо, а мисия "бебе" звучи невъзможна. Не ми дава да пускам пералнята повече от веднъж, защото се изморявала, не ми дава да държа хляба на хладилника, защото му тежало.
Ние живеем в апартамент, който е наполовина неин, другата половина е на съпруга ми. Купихме си друг, но той е в процес на ремонт. Уговорката беше, че свекървата ще си стои на село при майка си, докато завършим ремонта, но тя не разбира смисъла на понятието "уговорка". Доста глупава, неграмотна и ограничена жена е, а пък аз съм от онези дето трудно си затварят устата. Моля за съвет, за помощ, за подкрепа... каквото и да е. Благодаря ви!
П.П. Извинявам се за хаотичния и дълъг пост, просто няма как да събера всичко, което ми е в главата.