Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 131 430
  • 449
# 345
Здравейте, момичета!
Тук също има много красиви модели със схеми и ключ. Аз съм ушила вече от тях и ставата много, много красиви.

http://forum.nanya.ru/index.php?showtopic=17758

Поздрави  Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 346
Гобленарки къде се загубихте?
Аз напредвам с люляците, много пипкави тези люляци ooooh!. Ушила съм около половината от гоблена и вече си поръчах два нови на Ланарте:

Този се казва "Индийки",                                                                          а това е "Индийска булка"





Похвалете се, кой какво шие и докъде е стигнал!  bouquet
Виж целия пост
# 347
Днес е трети ден, в който работя над това

и вече го приключвам. Трябваше да е на черен фон с бял конец, но не можах да открия черна панама в нашия град, а времето ме притиска. Шия го за подарък на една приятелка и до 22-ро трябва и да е в рамка. а иначе "Момичето на скалата" върви, но доста бавно, нали е голям. Като ушия повечко ще пусна снимки и на него.
Виж целия пост
# 348
Taмън си извадих гоблена да пошия. От доста време не съм шила. Embarassed
Виж целия пост
# 349
Днес е трети ден, в който работя над това
и вече го приключвам. Трябваше да е на черен фон с бял конец, но не можах да открия черна панама в нашия град, а времето ме притиска. Шия го за подарък на една приятелка и до 22-ро трябва и да е в рамка. а иначе "Момичето на скалата" върви, но доста бавно, нали е голям. Като ушия повечко ще пусна снимки и на него.

На бял фон също става много хубаво, покажи как изглежда и в рамка Grinning
Виж целия пост
# 350
Това е гобленът, който съм поръчала на брат ми да ми донесе за Коледа от Америка. Попаднах на магазин тук във Варна вносители на гоблени на Дименшънi, направо невероятин красоти има там. Може да отворите сайта и да разгледате.
http://www.dimensions-crafts.com/showproduct.asp?reqtype=1&c … &prodID=35139
Виж целия пост
# 351
Dimensions са любимата ми фирма. Сега шия втори гоблен на тази фирма. Те не са като "нашите "- шият се комбинирано- кръст, полукръст, френски възелчета, бекстич... Но резултатът си струва. Сега шия Sleigh Ride :






Снимката е от миналата седмица и е малко тъмна, сега малко повече съм ушила.
Първото, което съм шила на Dimensions е това:

Виж целия пост
# 352
Джемма , много ми харесват гобленчетата ти  Heart Eyes
Виж целия пост
# 353
френски възелчета, бекстич - какво представляват тези неща?
Виж целия пост
# 354
Джемма, този зимния гоблен ми изглежда като вълшебен. Тези светлини сякаш са истински.
Виж целия пост
# 355
Френски възел
1. Иглата се промушва през плата
2.Насочете иглата към себе си и увийте нишката няколко пъти около иглата по посока на часовниковата стрелка.



3.Прекарайте иглата обратно през плата (през позиция различна от входната) Получава се ето това

Бекстич е бод зад игла
Виж целия пост
# 356
Френски възел
1. Иглата се промушва през плата
2.Насочете иглата към себе си и увийте нишката няколко пъти около иглата по посока на часовниковата стрелка.



3.Прекарайте иглата обратно през плата (през позиция различна от входната) Получава се ето това

Бекстич е бод зад игла

Я какви интересности, даже не ги бях чувала. Благодаря за урока
Виж целия пост
# 357
И за  мен бяха новост тези френски възли. Благодаря за урока   bouquet. А имаш ли подобни картинки за полу кръстатия бод и за други бодове, различни от 1:4 и 1:2 , че аз само тях си знам  Embarassed
Виж целия пост
# 358
Ето тук има най-различни бодове.

кръстат бод


Варианти на кръстатия бод.
   
Виж целия пост
# 359
Попаднах на магазин тук във Варна вносители на гоблени на Дименшънi, направо невероятин красоти има там. Може да отворите сайта и да разгледате.
http://www.dimensions-crafts.com/showproduct.asp?reqtype=1&c … &prodID=35139

Къде се намира този магазин??
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия