Аз искам брак и семейство, а той.....

  • 41 433
  • 1 097
# 120
Тук идва и моето притеснение... ами ако този момент не дойде скоро? Ако той така си говори в годините и накрая станем на по 35-40 и все още нямаме деца?

Винаги има (и ще има) за какво да се притесняваш. Това реши приоритетно.
Виж целия пост
# 121

Тук не става въпрос за доход само, а аз желание и готовност за тази крачка. А, 2000 лв. хич не са толкова много при живеене под наем. А, ако останеш и вкъщи, за да гледаш детето, то момчето трябва само да подсигурява всичко - извинявай, но това ако го иска някой от мен, ще го приема за супер егоистично
Стига, де, човек ще каже, че Ламя триглава ще отглеждаш, а не дете!
Колко ще те подяде, от колко шишенца лак или посещения при маникюристката ще те лиши?
Егоистично било майката да остане да гледа общото им дете, докато " момчето" заработва издръжката на семейството?
Значи, нейния труд за нищо го нямаш щом не носи пари?
Ами, ако трябва да наемеш детегледачка, чистачка и готвачка, а жена ти тръгне на работа, че да не се чувстваш експлоатиран,дали ще ти стигнат и двете заплати?
Ей за такова мислене, в моите среди, посочват вратата без да се стига до по- сериозни отношения.
Виж целия пост
# 122
Ако и той е поискал да има дете - да, много ясно, че ще участва в отглеждането му. И директно, и като подпомага жена си, която трябва да не ходи на работа временно.
Но при положение, че той сега не иска, а иска примерно няколко години да спести пари, за да си отвори бизнес - ами да, егоистично ще е да му кажат "Не! Дете сега, а ти ще даваш парите си за памперси и разноски, защото аз 2 години няма да мога да работя".
Аз лично съм искал да имам моите деца, но след 30 и нещо, а като съм бил на 26 съм имал друг дневен ред и вероятно и аз бих го приел за егоистично, ако някоя жена се беше опитала да ми натрапи своите цели над моите.
Виж целия пост
# 123

Тук не става въпрос за доход само, а аз желание и готовност за тази крачка. А, 2000 лв. хич не са толкова много при живеене под наем. А, ако останеш и вкъщи, за да гледаш детето, то момчето трябва само да подсигурява всичко - извинявай, но това ако го иска някой от мен, ще го приема за супер егоистично
Стига, де, човек ще каже, че Ламя триглава ще отглеждаш, а не дете!
Колко ще те подяде, от колко шишенца лак или посещения при маникюристката ще те лиши?
Егоистично било майката да остане да гледа общото им дете, докато " момчето" заработва издръжката на семейството?
Значи, нейния труд за нищо го нямаш щом не носи пари?
Ами, ако трябва да наемеш детегледачка, чистачка и готвачка, а жена ти тръгне на работа, че да не се чувстваш експлоатиран,дали ще ти стигнат и двете заплати?
Ей за такова мислене, в моите среди, посочват вратата без да се стига до по- сериозни отношения.

Първото, което посочих е желанието за такава крачка като брак и дете  Peace Ако първото е налице, то и със средствата ще се справят - как си е тяхна работа, мен не ме бърка.

Иначе да, от моята камбанария това е малък доход за трима човека.

Радвам се, че не съм твоите среди  Mr. Green
Виж целия пост
# 124
Like_Smoke Доста превзето и обидно звучиш.В България не са много хората с високи заплати /говоря от 1500+/,че и той и тя да взимат такива,за да направят доход 3000рв. например,или и това не са твоите среди..
Да не си мафиотска съпруга или футболна може би  Laughing
Виж целия пост
# 125
Like_Smoke Доста превзето и обидно звучиш.В България не са много хората с високи заплати /говоря от 1500+/,че и той и тя да взимат такива,за да направят доход 3000рв. например,или и това не са твоите среди..
Да не си мафиотска съпруга или футболна може би  Laughing

Не й се връзвай, Like_Smoke обитава една софийска среда с културен и разреден въздух, в която най-висшата добродетел е да правиш всичко предимно за себе си. И не просто да не си готов за деца, а и да таиш леко и токсично отвращенийце към самата идея, че някой ден твоята височайша особа може да попадне в плебейските хватки на гестационните премеждия.
Виж целия пост
# 126
Радвам се, че не съм твоите среди  Mr. Green
И аз- в твоите. Joy
http://i.pik.bg/news/325/220_70567c5d4e6b373887b8b98c2a6923cd.jpg
Виж целия пост
# 127
Но в интерес на истината 2000 лева общ доход за София...може и да са повече. А за семейство с малко бебе са доста малко, ако майката не се върне на работа. Така че хубаво трябва да се помисли и да се действа.

Аз се престраших за децата си при общи доходи между 3 и 4 хил. лева и пак стана леко некомфортно със загубата на моя доход.
Виж целия пост
# 128
Ако 2000 бяха малко пари за България, то въобще нямаше да се раждат деца.
Ако се връзвате тук на кой е изчакал до 4, кой до 10000 никога няма да се осмелите. И дано правителството не чете какви доходи имат бгмамите, че ще вдигне данъците със страшна сила  Mr. Green реве народът, че живее в бедна държава, а иначе говори за 4-циферни заплати, дам.
Виж целия пост
# 129
Да и на мен ми стана забавно какви глупости се пишат тук.
Сред близките ми малко хора взимат над 1500лв.,говорим за София и говорим за висшисти,които работят както в частни фирми,така и в държавната администрация.
Да имам и познати с доста високи доходи,но те са много малко на фона на останалите,един програмист,един,който работи за чуждестранна фирма и е почти нон стоп извън България и подобни рядко срещани.
А да коментираме такива цифри на фона на мизерията в България е дори малко грозно,значи един учител и една мед. сестра например ако са семейство никога не трябва да имат дори едно дете,защото доходите им са ниски?
Виж целия пост
# 130
С една забележка- не сме "чакали" нищо такова, напротив, общо взето активно сме търсели, договаряли, сменяли фирми.

А тук мъжът е в айти сферата- лесно може да си утрои дхода до 2 години. Баш сега му е времето.
Виж целия пост
# 131
Трябва да има подфорум разделен на касти  Shocked, май, за да можем да общуваме със себеподобни!

Само не разбирам, защо майката да не се върне на работа? Какво ѝ пречи? Имате предвид да я уволнят или да остане втора година майчинство на МРЗ?!   Thinking

За мен важното е, да са осигурявани на реални пари, а не в сивия сектор, за да могат да разчитат малко или много на по-сериозна подкрепа от държавата ако нещо се случи! И на мен ми се иска да сме с общ 5000лв, но засега не сме, е, няма да легнем да умираме, я! Има време за всичко и ако човек работи за успеха си, той ще дойде!

Авторката според мен трябва да се опита да поговори с приятеля си и  заедно да си вкарат живота в една рамка, като срокове за постигане на цели. Аз съм била в ситуация, в която заради сладките приказки и "общите мечти" дадох доста години (5) от живота си, до 27. След като не успях да го преборя дори да се изнесем на квартира заедно, и ред други ситуации, които отварят очите, за несигурността далеч от полата на мама при свалящия ми звезди Николчо, го зарязах. Ама човек се учи от грешките си, нали? Трябва да сте на една вълна, а не в различни морета!
Виж целия пост
# 132

Само не разбирам, защо майката да не се върне на работа? Какво ѝ пречи? Имате предвид да я уволнят или да остане втора година майчинство на МРЗ?!   Thinking

Май или още си без дете, или още не е стигнало годинката. Истината е, че първата година е дълго време, но като си погледнеш годиначето, ясно се вижда, че е крайно недостатъчно и че за всички ще е адски стресово да не си до детето си.

Аз съм от съвсем себеподобните, според някои форумки съм направо бедна (по признака наличие на мебели от Икеа), обаче си е вярно, че между 20 и 30 трябва яко и нахално да се драпа за максимализиране на доходите. Дори и за жените- 2-3 години забавяне няма да са фатални.
Виж целия пост
# 133

Само не разбирам, защо майката да не се върне на работа? Какво ѝ пречи? Имате предвид да я уволнят или да остане втора година майчинство на МРЗ?!   Thinking

Май или още си без дете, или още не е стигнало годинката. Истината е, че първата година е дълго време, но като си погледнеш годиначето, ясно се вижда, че е крайно недостатъчно и че за всички ще е адски стресово да не си до детето си.

Аз съм от съвсем себеподобните, според някои форумки съм направо бедна (по признака наличие на мебели от Икеа), обаче си е вярно, че между 20 и 30 трябва яко и нахално да се драпа за максимализиране на доходите. Дори и за жените- 2-3 години забавяне няма да са фатални.

Аха, разбрах, не, нямам деца, но се надявам да е скоро.
В интерес на истината една година, колкото и  малко да звучи си е голям период, през който могат да се намерят и други опции за работа, повишаване на квалификация, развитие в настоящата сфера и т.н. Знам ли, когато ми се стовари на главата ще го мисля по-задълбочено, но все си мисля, че наближавайки към края на първата година майчинство, жената трябва да се е ориентирала, защото от 2000лв, да паднат доходите на 1300 е крайно драстично, но пък затова има и мъж до себе си, може пък той нещо да измисли за по-горните или да й направи второ бебе, че да има още една година да мисли Simple Smile  Peace  Mr. Green  Hug
Виж целия пост
# 134
Аз съм от съвсем себеподобните, според някои форумки съм направо бедна (по признака наличие на мебели от Икеа), обаче си е вярно, че между 20 и 30 трябва яко и нахално да се драпа за максимализиране на доходите. Дори и за жените- 2-3 години забавяне няма да са фатални.
Тази логика, според мен, куца и то доста.
Ако постигнеш максимален доход на 30- 35 и имаш късмета безпроблемно да родиш, то оттам нататък детето ще расте и нуждите му ще се увеличават, но твоите доходи известно време ще са на плато и после ще почнат да падат.
И когато си най- нужен- да дадеш възможности- изучаване на езици, спорт, други дейности, няма да имаш възможност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия