АСТМА-тема 32

  • 91 345
  • 902
# 285
И Михаил е със страхотен спазъм. Вчера го слуша д-р Лисички. На Вентили и увеличени дози Пулмикорт е. Каза че отдавна не го е чувал така.
Виж целия пост
# 286
И Михаил е със страхотен спазъм. Вчера го слуша д-р Лисички. На Вентили и увеличени дози Пулмикорт е. Каза че отдавна не го е чувал така.
Praynig бързо да минава....... що така от какво може да се е провокирал чак толкова сериозен спазъм  Thinking
Виж целия пост
# 287
marychery, бързо да се оправяте Praynig, В Токуда при Лисички ли ходите, ние сме там при доктор Стойчева, дали имаш някакви впечатления от нея.
Виж целия пост
# 288
marychery, бързо да се оправяте Praynig, В Токуда при Лисички ли ходите, ние сме там при доктор Стойчева, дали имаш някакви впечатления от нея.
спасъмът най-вероятни е предизвикан от влагата. А и събота и неделя децата бяха на зимна пързалка, може доста да му е дошло.
Аз водя Михаил при д-р Лисички откакто се е родил. Супер съм доволна. Той го познава много добре и знае всичките ни здравословни проблеми и досега го лекува безгрешка. Не мисля и занапред да го сменям.
От другите лекари не съм се интересувала, защото ние отивайки в Токуда в педиатрията търсиме конкретно д-р Лисички, аз обикновено съм му се обадила вече по телефона и той е наясно и знае ще отидем. Вчера например аз заведох Михаил на преглед в обедната си почивка. Тоно в 12 бяхме в Токуда, видях доктора и го предупредих. Незнам кое дете за кой чакаше, но Михаил беше прегледан, беше му изписано лечение и се върнах на работа в рамките на обедната почивка - 45 мин. с пътуването. За сравнение днес ми се наложи да ходя до личната лекарка - да събера документи за постъпване в Пирогов, кръв и ехограф. Това ми отне 4,30ч.  #Crazy ku-ku
Виж целия пост
# 289
Има ли дечица приемали монтелукаст? Разбрах, че е спрян от производство.
Виж целия пост
# 290
Здравейте,започваме лечение с Флекостид от 50мг 2 по 2. Сега се чудя трябва ли бейбихалер или нещо от рода за дете на почти 5 год? Вие как го ползвате? И каква е разликата межд пулмикорт и флексотид?
Виж целия пост
# 291
Здравейте,започваме лечение с Флекостид от 50мг 2 по 2. Сега се чудя трябва ли бейбихалер или нещо от рода за дете на почти 5 год? Вие как го ползвате? И каква е разликата межд пулмикорт и флексотид?

Може да пробвате да го прилагате без маската /бейбихалера/, но на мен от схемите /има такива в упътването на лекарството/ ми изглежда доста трудничко контролирането на вдишване/издишване от малко дете, така, че препоръчвам все пак да вземете халера. Но не пречи първо да се пробва без.
Ако не вземате Фликсотида по каса, мога да ти подаря няколко опаковки, че ние го вземаме, а не го давам.
За разликата м/у него и Пулмикорт - не знам в детайли, но като че ли майките са по-доволни от второто. Още повече, че се използва и при лечение на спазъма в комбинация с Вентолин, а не е само за профилактика. Всъщност това зависи от дозата. За него обаче ще ви е нужен инхалатор. Успех  bouquet
Мери, дано бързо да минава спазъма и повече да няма  Hug bouquet
Ние се гледаме тази седмица вкъщи, и другата се очертава същото, че малката кашлюка влажно-влажно, само леки хрипчета имала, пу-пу, засега спазъм няма поне   Praynig

Рибено масло и аз давам - на Рибчо, по 5 капсулки на ден. Меган, мисля си, че това, което е по много бройки в бурканче, е с много малка концентрация, така, че по 3 капсулки за никъде не са  newsm78 Но може и да е различно вашето щом си доволна  bouquet
Виж целия пост
# 292
Вчера изведох моите навън с целия си акъл  и веднага започна спазъм според мен:(
Не може да спре да кашля. Правих и пулмикорт с вентолин сутринта-грам ефект няма. Пак не ми издържаха нервите и и впръсках салбутамол от моя инхалатор:( Пак не спира....
Какво ми трябваше да излизам вчера....
Виж целия пост
# 293
Здравейте мами,и ние се разкашляхме дълбоко ,дълбоко ...по принцип сме на пулмикорт но май ще вкючвам вентолин,утре при личния ще я заведа
Виж целия пост
# 294
Аз също моите ги пуснах и вчер аи днес да играят навън. Добре им се отрази. Но Михаил е на вентолин все още и на метилпреднизолон, така че нещата са под контрол Mr. Green
Виж целия пост
# 295
Вчера изведох моите навън с целия си акъл  и веднага започна спазъм според мен:(
Не може да спре да кашля. Правих и пулмикорт с вентолин сутринта-грам ефект няма. Пак не ми издържаха нервите и и впръсках салбутамол от моя инхалатор:( Пак не спира....
Какво ми трябваше да излизам вчера....
Hug
Не се ядосвай, успокой се, децата са се наиграли, а времето не можем да върнем нали? Спазъма ще мине и всичко ще е наред Peace Praynig
Виж целия пост
# 296
Здравейте, споделих ви че дъщеря ми е на Пулмикорт сутрин и вечер по половинка вече 2 месец, ако пропусна прием фатално ли е , снощи в 10.30 разбрах че ни е свършил и тичах по преспите да купя. Чудех се за друг път ако се наложи да пропуснем доколко е фатално. За сега е добре и едни сополи се разминаха без кашлица, има ли ефекта като се спре Пулмикорта да се влошат нещата.
Виж целия пост
# 297
Едно пропускане не е фатално, понеже ова е поддържаща терапия.
Виж целия пост
# 298
Ох, то докато се науча.....Sad
И досега хрипти и диша шумно. Съмнявам се, че е за антибиотик. Педиатърът е следобед на работа, но той лекува спазми със сиропче за кашлица. По-скоро ще взема болничен и бележка за нея.
Навремето до нас живееше стара баба. Внучето и бе с бронхит и тя казваше, че е хубаво детето да е навън, само не във влажно време. Аз я извадих в най-голямата киша ги извадих. Бе сама съм си виновна
Навила съм се сериозно за Сандански април. Не очаквам чудеса, но просто си вадя акъла с това врене на гърдите.
Виж целия пост
# 299
Моето вече е на 4 години и още му впръсквам с бейбихалера флексотида, но по препоръка на хомеопата при който ходим съм го намалила по 1 път вечер от 2 пъти по 2 сутрин и вечер. След декемврийските изпълнение с два пъти псевдо гнойна ангина първата и със спазъм и преувеличена начална фаза на бронхопневмния е в едно средно състояние с хъркащ нос и сутрешна влажна кашлица след сън. Нон стоп е на границата и съм под напрежение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия