Терористичен акт в Париж

  • 148 556
  • 2 313
# 2 220
http://www.hln.be/hln/nl/36484/Aanslagen-Brussel/article/detail/ … terroristen.dhtml

23/03/16 - 08u07  Bron: RTBF

"Brusselse broers El Bakraoui geïdentificeerd als zelfmoordterroristen" "Брюкселските братя El Bakraoui идентифицирани катотерористи- самоубйци

De twee terroristen die zichzelf gisteren opbliezen in de vertrekhal van Brussels Airport zijn geïdentificeerd als de gebroeders Khalid en Brahim El Bakraoui. De informatie van RTBF werd naar verluidt bevestigd door bronnen bij de politie.

Двамата терористи, които се само-взривиха вчера в залата за отпътуване на летище Брюксел са идентифицирани като братята Khalid и Brahim El Bakraoui. Информацията от RTBF беше потвърдена от източници при полицията.

De twee Brusselse broers zijn bij het gerecht voor criminele feiten, niet voor terrorisme. Een van de twee, Khalid, heeft onder een valse identiteit het appartement aan de Driesstraat in Vorst gehuurd waar vorige week een vuurgevecht met de politie plaatsvond.

Двамата Брюкселски братя са познати на съда за криминални факти, не за тероризъм. Един от двамата, Khalid е наел под фалшива самоличност апартамента на улица Driesstraat във Ворст (Форе), където предната седмица имаше престелка с полицията.
Виж целия пост
# 2 221
http://www.hln.be/hln/nl/36484/Aanslagen-Brussel/article/detail/ … terroristen.dhtml

De twee broers, gekende delinquenten, werden gezocht voor hun banden met de terreurcel die betrokken was bij de aanslagen van 13 november in Parijs, klinkt het.

Двамат братя, известни като криминални, бяха издирвани за техните връзки с терористична клетка, която беше замесена при атентатите от 13 ноември в Париж, се съобщава.


De derde persoon die betrokken zou zijn geweest bij de aanslagen op de luchthaven en van wie een foto werd verspreid, zou Najim Laachraoui zijn, een 24-jarige vermoedelijke Syriëstrijder. Voor hem werd maandag nog een opsporingsbericht verspreid.

Третото лиц, което е участвало при атентатите на летището и на чиято снимката беше разспространена, е Najim Laachraoui , 24 годишен вероятен Сирийски боец. За него беше в понеделник още едно съобщение на разследването разспространено.
Виж целия пост
# 2 222
Камикадзетата от "Завентем" свързани с Абдеслам
Виж целия пост
# 2 223
Какво всъщност искат тези хора  newsm78
Виж целия пост
# 2 224
Какво всъщност искат тези хора  newsm78

Разпространение на салафитски ислям в Европа.
Виж целия пост
# 2 225
Какво всъщност искат тези хора  newsm78

Разпространение на салафитски ислям в Европа.

И не просто разпростанение, а лидерска позиция. Но не в бизнеса или в бачкането, не, ще си запазят европейско население, иначе от тъпотия ще останат гладни и ще измрат от мръсотия.
Виж целия пост
# 2 226
Защото постоянно се говори, колко зле се чувстват те, че са дискриминирани, маргинализирани - от което пък се възползват терористичните структури, за да изградят структура в общностите. Възрастта им е ниска - 20-25 годишна, образованието - също ниско.

Та започнах да се обърквам за мотивите им, но не мога и да приема, че всички сме длъжни да ги харесваме и приемаме.
Виж целия пост
# 2 227
Защото постоянно се говори, колко зле се чувстват те, че са дискриминирани, маргинализирани - от което пък се възползват терористичните структури, за да изградят структура в общностите. Възрастта им е ниска - 20-25 годишна, образованието - също ниско.

Та започнах да се обърквам за мотивите им, но не мога и да приема, че всички сме длъжни да ги харесваме и приемаме.

Защото вероятно е така. Когато претърсваха Моленбек още през ноември излезе наяве, че общината е абдикирала от задълженията си там и ги е делегирала на някакви квартални лидери (които ми напомнят на ромските барони). Има някаква държава в държавата явно.
Виж целия пост
# 2 228
Имаше доста публикации на хора, успели да се спасят от лапите на ИДИЛ, в които детайлно е обяснено как вербуват високо-образовани специалисти за кървавите си цели.  Имаше разказ на жена, чиито съпруг е доктор и бил заставен да отвори болница и оперира техни бойци. Избягват двамата една нощ като дават всичките си спестявания на каналджия като казват, че цяло чудо е спасяването им, но се страхуват за семействата си, които остават там и се превръщат автоматически в изкупителни жертви.
Виж целия пост
# 2 229
10u55 

Vanochtend kort voor zes uur heeft een eliteteam van de federale politie in Anderlecht de gezochte dader van de bomaanslagen op de luchthaven in Zaventem opgepakt. Volgens bronnen bij de politie gaat het om Najim Laacharaoui, de 25-jarige man die al gezocht werd omdat zijn DNA aangetroffen werd in verschillende panden die gebruikt werden ter voorbereiding van de aanslagen in Parijs. Naar verluidt verzette Laacharaoui zich niet bij zijn arrestatie. De man is overgebracht naar de kantoren van de federale politie.

Het nieuws is officieel nog niet bevestigd.

Тази сутрин малко след шест часа елитен екип на Федералната полиция е заловила в Андерлехт търсеният извършител на бомбените атентати на летище Завентем.
Според източници при полицията става въпрос за Najim Laacharaoui, 25 годишен мъж, който вече беше издирван заради това, че неговото ДНК беше открито в различни сгради, които са били използвани за подготовка на атентатите в Париж.
Твърди се, че Laacharaoui не се е съпротивлявал при неговия арест.
Мъжът  е отведен в офисите на Федералната Полиция.

Новината не е все още официално потвърдена
Виж целия пост
# 2 230
Най-голямото оръжие на тия нещастници е готовността им да умрат....
Страх ме е,колонизират ни,а Меркел е Хитлер на 21-ви век...
И отказвам да повярвам,че Европа не може да се оправи с това,или може би не трябва (иска) да се оправя...
Виж целия пост
# 2 231
Европа се оправя с бежанците, тъй  като е твърде
застаряващ континент. А  може да  перифразирам:
Бежанците оправят Европа.  Laughing
Виж целия пост
# 2 232
LIVE: Terreurniveau blijft op 4 - "Opgepakte verdachte is NIET Laacharaoui" На живо: нивото на терористична заплаха остава 4 - "Арестуваният заподозрян НЕ е Laacharaoui"


12u10 

Het bericht dat de nog gezochte terreurverdachte Najim Laacharaoui vanmorgen is opgepakt in Anderlecht, klopt niet. La Dernière Heure stuurde het nieuws de wereld in, maar het parket ontkent die informatie.

Om 12.30 uur geven het Federaal Parket, de Federale Politie, het OCAD, en het Crisiscentrum meer uitleg op een persconferentie.

Съобщението, че издирваният заподозрянза тероризъм Najim Laacharaoui тази сутрин е арестуван в Андерлехт, не е вярно. La Dernière Heure разспространи новината по света, но Прокуратурата отрича тази информация.

В 12.30 часа Федералната прокуратура, Федералната полиция,  OCAD и Кризисният център ще дадат повече информация на пресконференция.
Виж целия пост
# 2 233


Eric Van Der Sypt, говорителят на Федералната Прокуратура потвърди, че заподозрелият за тероризъм Najim Laachraoui НЕ е арестуван.


Ibrahim El Bakraoui е идентифициран като един от извършителите на атентатите на летище Брюксел. Неговата самоличност беше установена на базата на пръстови отпечатъци. Той се е самовзривил в залата за заминаващи на Завентам. Второто камикадзе не е все още идентифицирано, третият извършител все още не е заловен. Става въпрос за мъжът, за когото вчера едно съобщение за издирване беше разпространено.


При претърсване на едно жилище вчера вечерта в Брюксел, там беше намерена една чанта с тежко съдържание на експлозиви. Също са били намерени 15 килограма TATC, 150 литра ацетон и 30 литра кислородна вода.


Чантата е експлодирала малко след пристигането на DOVO поради нестабилност. При което никой не е бил ранен.


Говорителят потвърди, че един таксиметров шофьор е дал сведения на полицията за заподозряните. Мъжът е взел мъжете вчера сутринта от Схаарбеек.


В един кош за боклук на улицата при един от обиските на жилища е намерен един лаптоп, който е съдържал завещанието на El Bakraoui.


Камикадзето, което е отговорно за кървавата баня в Маалбеек е идентифицирано като Khalid El Bakraoui, брата на един от извършителите  на атентатите на летището Завантем. Също неговата самоличност е установена чрез пръстови отпечатъци.
Виж целия пост
# 2 234
И аз мисля както беше споменато вече от друг потребиел , че след седмица шум и страх , нещата пак ще са по старо му . Хората ще си ходят по концерти , ресторанти и летища докато не се случи следващия взрив и така като кръговрат . Скоро ще дойде и момента , в който хората дори няма да се впечатляват и ще приемат нещата философски като Румцайс.  Rolling Eyes Само близките на загиналите ще тъгуват , но какво пък - хора загиват всеки ден от болести или злопоуки. Нещо като нова реалност - качваш се в метрото и знаеш , че можеш да не достигнеш целта си или в най-добрия случай - ранен в болница . И на никой освен близките ти няма да му пука - поредния атентат , поредните смъртни случая , малко ранени - няма нужда от излишна паника. Stop И това ще бъде норма ! Само да не е детето ми , или някой от семейството , щото тогава не е лесно да си над нещата . Дано да съм много , ама много лош пророк! Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия