Камъни в жлъчката - 3

  • 135 730
  • 769
# 480
Може да ги ядеш,но се следи как ти действат.
Добре се чувствам,намала съм никакви проблеми/дано и да нямам Praynig/,мога да вдигам тежко/не че го правя,з-то си пазя кръста/,мога да спортувам/но съм малко мързелива/,от храната се ограничавам от пържено,мазно,свинско...но преди дни ядох свинско вретено и беше супер вкусно Wink ,пия кафе,прекалявам с шоколад...качих кг,но ще ги сваля,наложително е Embarassed
Не мисля,че без жлъчка сме на доживотна диета. Трябва да се храним умерено,често и по малко,повече течности-чай,вода,сокове...
Виж целия пост
# 481
Доволни сме от ровахол, но скоро чух и друга рецепта. Всеки ден една чаена лъжичка смес 1/2 на 1/2 от зехтин и лимонов сок.
Виж целия пост
# 482
Това със зехтина и лимонова сок е доста рисковано. Може да тръгне камък и да запуши някой канал.
Виж целия пост
# 483
Това със зехтина и лимонова сок е доста рисковано. Може да тръгне камък и да запуши някой канал.
То затова е хубаво да се види какви са и колко големи са камъните. Ако не са много големи, според мен може да се пробва този метод.
Виж целия пост
# 484
Каза ни го една лекарка, но тя е дерматоложка. Но пък 15г. е била на работа в Израел.
Виж целия пост
# 485
Ровахолът го дават за холестеролови камъни, така че при другия вид билирубинови, може да нанесе вреди, защото последните са по-твърди и като нищо не се разтворят, но пък да тръгнат по жлъчните канали и да ги запушат.  

И още един въпрос, свързан с разрешените храни. Приядоха ми се гевреци. Пише, че може да се хапват, но ограничено. Според вас мога ли да ям, естествено без сусама? Някой има ли отзиви как се отразяват на жлъчката?
Виж целия пост
# 486
Ровахолът го дават за холестеролови камъни, така че при другия вид билирубинови, може да нанесе вреди, защото последните са по-твърди и като нищо не се разтворят, но пък да тръгнат по жлъчните канали и да ги запушат.  

И още един въпрос, свързан с разрешените храни. Приядоха ми се гевреци. Пише, че може да се хапват, но ограничено. Според вас мога ли да ям, естествено без сусама? Някой има ли отзиви как се отразяват на жлъчката?
Индивидуално е, аз преди операцията ядах основно тестени от бяло брашно - хляб,солети, бисквити и ми нямаше нищо.

Да попитам спортуващите дами, колко време след операцията се върнахте към тренировките? Казаха ми да изчакам 2 месеца, които са минали почти, но още се притеснявам с какво да започна. Няма да се хвърля на силовите тренировки веднага, но ми се иска да се раздвижа вече, а ме притеснява как ще ми се отрази  newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 487
Ровахолът го дават за холестеролови камъни, така че при другия вид билирубинови, може да нанесе вреди, защото последните са по-твърди и като нищо не се разтворят, но пък да тръгнат по жлъчните канали и да ги запушат.  

И още един въпрос, свързан с разрешените храни. Приядоха ми се гевреци. Пише, че може да се хапват, но ограничено. Според вас мога ли да ям, естествено без сусама? Някой има ли отзиви как се отразяват на жлъчката?
Индивидуално е, аз преди операцията ядах основно тестени от бяло брашно - хляб,солети, бисквити и ми нямаше нищо.
Ами то точно изделията от бяло брашно са разрешени.
Виж целия пост
# 488
Аз на 20-ти ден плувах,дотогава само разходки.То и това основно ми е движението,в къщи карам кростренажор
Виж целия пост
# 489
Към дамите с отстранена жлъчка, да сте забелязали да имате повече газове? Напоследък имам такъв проблем, дори на ехограф се видяха черва, пълни с газове.
Виж целия пост
# 490
Не
Виж целия пост
# 491
Здравейте, дами!
След първата ми бременност откриха камък в жлъчката ми над 1 см, в момента съм бременна с второ дете и камъкът е вече почти 2 см. Старая се да спазвам диетата, тялото отдавна ми показваше непоносимост към мазно, пържено, боб, леща, ябълки, яйца, лук и т.н.
Моето питане е доколкото се ориентирам, винаги ли се премахва жлъчката ведно с камъка/камъните вътре или има хипотетичен шанс да се запази жлъчката? Ще Ви бъда благодарна за контакти на лекари в София, които са Ви оперирали.
Хубав ден!
Виж целия пост
# 492
Мен ме оперира д-р Желев от ИСУЛ. Безкрайно доволна съм.
При мен положението беше неспасяемо, защото имах много малки камъчета. Не знам как е ако са по-големи.
Виж целия пост
# 493
Бананамама,малките камъни са по-опасни ако вземат да тръгват и запушат жлъчния канал.
Има начин за махане на камък заседнал в канала.През устата с пълна упойка /има си наименование,но не мога да го запомня/
Виж целия пост
# 494
Здравейте момичета, някоя от вас дали е пила Урзофалк за топене на камъни в жлъчката и може ли да сподели мнение?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия