Дали е каша или пък пюре, ред е на ЮНЧЕТО с лъжичка да яде.

  • 56 586
  • 739
# 465
Преди и след ваксина по колко дни избягвате да въвеждате нова храна?
При нас не е само от уикенда, май ново зъбче, а като цяло приспиването вечер е безкрайно;( хем ми е втора дете и си мислех, че приспиване по час и половина с каката няма да се повтори, а то дори е по-дълго даже двойно;(
Виж целия пост
# 466
Преди и след ваксина по колко дни избягвате да въвеждате нова храна?
1  ден преди ваксина и 3 дни след нея,обаче Бу е с алергии
Виж целия пост
# 467
Аз знам за 3 дни преди и 3 дни след ваксина.
Виж целия пост
# 468
При нас ваксините минаха бързо,последните два месеца не са слагали нищо.Обаче незнаех за въвеждането на нови храни и ваксините и си давах нови неща и в самият ден на ваксината  Rolling Eyes Сега като чета,добре че не е имало реакции.
Установих че Вики не обича сирене,явно няма да давам скоро.Извара си хапва,както и заквасена сметана към плодовите пюрета  Mr. Green

Да се оплача малко,семестърът свърши,почват изпити а аз почти нищо не съм направила.Като прибавим и невзетите изпити от миналата година(последните месеци бременност)...отчайвам се.Детето явно няма да е от бебетата дето се занимават и си играят сами по 20-30мин.Или поне да спеше денем повече от 15 мин...ама не.А догодина трябва да се дипломирам и не виждам как ще стане  Tired Мрън.
Виж целия пост
# 469
Добър вечер и от мен.
Последните дни е малка лудница е къщи и не смогвам да чета - камо ли да пиша. Яна е по-добре - няма температура- от време на време има по малко бистро секретче от нослето, което смучем с бейбивака. Незнам дали нещо я боли или и е дискомфортно, т.к последните дни спи по 30 мин 3-4 дневно, но явно не се наспива и е постоянно крива и мрънливичка. Та се носим по цял ден - кръст и ръце вече не усещам при това 10 килограмово човече. Вечер е неспокойна и се събужда по няколко пъти - няма да коментирам предпиването което трае понякога 2-3 часа. За капак отказва да яде пюрета и е на АМ цяла седмица.
 Спрях тренировки... Тичането... И си дебелея прогресивно което още повече ме тормози.. Оплаках се.. Но много ми се събра последните дни. Нямам помощ от никъде - утре съм на козметик и се радвам като малко дете, че ще изляза за час от вкъщи. Таткото помага с каквото може, но и той е изморен доста. Малката май- накрая заспа - лягам и аз. Лека вечер от мен и извинявайте за натоварващия пост.
Виж целия пост
# 470
Евето, Пилешко,  благодаря от името на нашите рожденици  Hug

aYnaT, мисля, че всичките драми са заради болестта... Нали сама казваш, че тя отминава  Praynig Мисли си, че всичко това е за кратко и ще отмине. После ще си имаш пак спокойно Янче-сладуранче  Heart Eyes
Какво да се прави, зима е. Нека да я гледаме от красивата й страна. После пак ще стане топло и ще имаме възможности за повече движение и разходчици  Hug

Сибил, кураж с изпитите! Опитай да се явиш на каквото можеш. Сигурна съм, че ще успееш да отметнеш изпити  Hug

За кашите
- аз си купувам и, честно казано, това е най-малкото перо във връзка с беба - те са по 7.60 лв., като една от тях ми стига поне за 2 седмици, а и повече, т. е. на ден по 50 ст. Разбира се, при желание и сигурни био продукти, чудесно е да се правят и вкъщи. Специално за кашите обаче аз предпочитам да купувам. Доста по-голям разход са пюренцата Хип, които са близо 3 лв. всяко. Там вече гледам предимно аз да си ги готвя  Wink

За проходилките - и аз съм от онези, които няма да ползват проходилки, колани за прохождане, бънджита и други подобни. Доверявам се на ортопеда, който каза, че те могат да навредят на бебка. Мисля да оставя беба сама да си се развива двигателно, когато е готова. Макар че, както вече съм споменавала, Сиянчето явно не е такъв бързак в двигателно отношение, какъвто беше кака й  Wink С Рая, когато започна стабилно да си стои на крачетата и да прохожда, ползвахме walker за бебе от онези, които се бутат. Там обаче бебчо сам си ходи вече и просто бута walker-а. Още сме далеч със Сиси от този етап.
Виж целия пост
# 471
Благодаря за куража Катериче,но при моята специалност е по-различно.Трябва да занеса готови неща за оценяване а няма кога да ги направя Sad
Днес Вики се събуди в 6.00ч.Да видим дали ще спи,или пак ще е за 20мин Tired
Виж целия пост
# 472
Ха, аз да си кажа, че не е точно да сме го панирали така. По принцип искахме още 1-2 бебета, но аз си мислих за налято или нещо такова, мъжът ми искаше по- скоро, но аз го приемах за шега. Та аз така и нямах цикъл, но всеки месец си правих тест, за да съм спокойна, малко преди да си направя последния се усетих, че така съм се чувствала и преди Simple Smile Ако трябва да съм честна, не е да не се притеснявам, как ще се справим с едно прохождащо /в него момент/ и новородено, но сме щастливи и си повтаряме, че няма да е толкова трудно Simple Smile
Иначе няма какво да споделям за бременността, защото ме е твърде скоро предната и няма нещо, което да ми е ново или да не го очаквам. За сега е лека и спокойна, като предната и се чувствам добре. Даже се включих в августовската група за 2016, но като цяло не ми е много интересно, защото те се вълнуват и смятат седмици, а аз....  Whistling
Eveto, за парочистачката,  тя в коментара ми,беше като линк, но ето я пак Karcher SV 7 http://www.cleanteh.com/bg/product-view/5/124.html
Оф, аз не знам, какво да правя вече с това захранване. Ема никога не е имала проблеми с изхождането, кърмена е и ходеше като новородено, по 3-4 пъти на ден. Сега като я захраних намали бройката, но това не ме притесни. Притесняваме, че от около седмица се запича от почти всичко, а аз задължително слагам авокадо, за да и помага или от бульона на месото, когато е местно пюре. Не мога само с круши да я храня за да е добре, а не знам какво да правя  Confused
Вие въвели ли сте гхи или друга мазнина и по колко давате?
Виж целия пост
# 473
Emily_D, тиквата не й ли действа разхлабващо?
Бънджи и проходилка ползвах малко - може би броени пъти за по 10-ина минути. Вече от доста време не иска да седи в тях, защото с пълзене по-лесно стига до нещата, които си е харесала. Изправя се вече където намери опора. На крачола ми се набира и седи права до мен докато не я взема. Сега на почит е уокъра. Играе си с панела отпред, изправя се, бута го.
Eveto, оризовата каша я правя с готово оризово брашно на око. Става много бързо и като я смеся с плод Михаела си облизва бурканчето Wink.
sibil1987, успях с изпитите. Баткото като беше бебе аз карах магистратура, та напълно е разбирам.
Катериче, честити ти рожденици! Да са много здрави, да те радват и да ти помагат!
Виж целия пост
# 474
Мадлен докато беше само на кърма акаше един, максимум 2 пъти седмично, но не беше запечена. В началото на захранването много се запече от картофа и после започнах да давам тиква и това ѝ помогна. Сега всеки ден в следобедната каша има и по половин бурканче плодове пюре от плод с разхлабващо действие /круша, слива, кайсия, череша/, а в закуската има овесени ядки и е ОК - 2-3 акота дневно. Щом авокадото не я разхлабва, ако е необходимо давай всеки ден круша, аз не виждам нищо лошо в това.
Тепърва започва да стои стабилно на дупето си Мадлен. Може и да се предвижва, като се придърпва с ръце и завива в желаната посока. Не си помага особено с крака /не е съвсем, като пълзене/, но се движи доста бързо. За придвижване в право положение ѝ е рано още. Мъжа ми е за бънджита и проходилки. Аз се колебая. Още преди Коледа съм купила автомобилче за бутане /уокър/, но още ѝ е рано за него.
Виж целия пост
# 475
Здравейте, мами! И ние много трудно заспиваме, мъчи се доста време с бибата но не се получава и започва да плаче да си я гушна.Има ли други бебоци които заспивам на ръце? Как ще я отучваме после newsman на че спим по 30мин когато сме в къщи, но излезем ли на разходка хем заспива бързо хем спи по 2 ч За сега само се върти гръб корем  Heart Eyes(иска ми се да започне да сяда и да пълзи за да може да се заиграва сама, че сега съм нон стоп до нея да я забавлявам  Heart EyesМоята сладурана аташе 1-2 пъти седмично преди да започнем с пюретата, но не беше запекана, се га ака през ден
Виж целия пост
# 476
Отчетът от днешната ни консултация на 7м. И 19 дни е, че ни сложиха френски уж пентаксим, 8,950кг или +600гр за 40 дни и 73см или +3см. Казаха ми да въвеждам месото вече. Вие с кое започнахте? Аз имам само телешко домашно:(
Виж целия пост
# 477
rallyto Май вски казва лазлично.Моята педи каза че може да почна с каквото искам,само свинско и агнешко са забранени в началото.Съотнетно можеше да почна с телешко,ако имах.На други места дори препоръчват да се почне с телешко.Трети педиатри пък казват да се изчака с телешкото и да се почне със заек или пуйка  Rolling Eyes Мнения всякакви.Аз по стечение на обстоятелствата почнах с купешка пуйка,и после домашен заек.Ако имах телешко щях да дам също рано  Wink

На Вики от всичко пробвано,само тиквичката и крушата му действат разхлабващо.Останалите пюрета(плодове и зеленчуци)нито го запичат,нито разхлабват.Имам замразени ледчета пюре от дренки,ако хване разстройство,но се надявам да не потрябват скоро,че ми се струва рано за дренки  Crazy
Днес яде банан  Mr. Green Преди около месец категорично отказа,сега му хареса.Ако бебчетата ви откажат някоя храна изчакайте и по-натам пак пробвайте,може да им хареса след време.А банан,картоф и др. такива,дето не замразявам а правя на момента и количеството е малко за пасатор,с вилицата не ставаше добре намачкано.И ми хрумна да ползвам пресичката за чесън hahaha става супер.
Виж целия пост
# 478
Отчетът от днешната ни консултация на 7м. И 19 дни е, че ни сложиха френски уж пентаксим, 8,950кг или +600гр за 40 дни и 73см или +3см. Казаха ми да въвеждам месото вече. Вие с кое започнахте? Аз имам само телешко домашно:(
С купено пюре с пуешко започнах аз, след това дадох заешко, скоро ще вкарам пилешко домашно.
Виж целия пост
# 479
Ралито не ти препоръчвам да почваш с телешкото тъй като е алерген.почни с пуешко или пилешко.аз почнах с пилешко,пуешко,заешко и телешко.
ЗА ПРОХОДИЛКИТЕ И ДРУГИТЕ ДЖАДЖИ слагам Бу в проходилката за 30минутки някъде колкото да си свършва работата.предпочитам да си го разхождам с вдигнати ръце нагоре въпреки че ме наболва кръста.имам уокър които ще ползва по-нататък имам и подарени въжета за прохождане които няма да ползвам.
въведох днес домати в пюре облиза го за секунди.
за запек-тиква ,сок от ябълка,круша ,сини сливи ако са сушени да престоят една нощ във вода и после се ядат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия