Интериорен SOS /8/

  • 176 492
  • 828
# 480
Здравей Нивиана  Simple Smile
предстои ми обзавеждане на нов дом. Имам въпроси за помещението, което ще съвместява кухня с място за хранене и хол. Посредата на помещението имаме колона. На снимката с проекта съм нарисувала къде смятам да сложа дивана и съответно ТВ кът, но ми се струва малко нестандартно и не съм сигурна.

Та въпросите /поне тези, които мога да формулирам на този етап/ са:

- какво смяташ за разположението кухня - маса - диван?

- мислиш ли, че в този вариант кухнята остава твърде отворена и има ли нужда от някакъв бар плот или нещо подобно / на мен по принцип ми харесват, но ми се струва, че няма място/?

- каква цветова комбинация би ми препоръчала за това помещение, при положение, че кухнята ще е бяла, дограмата е тъмно кафява /дървесно/, пода поне в хола ще е ламинат някакво светло дърво? Аз много харесвам топлото лилаво, харесвам също и оранжевото, жълтото, зеленото, но някакси не мога да си представя как да съчетая кухнята и хола, без да стане твърде натрапчиво.

Благодаря предварително за внимананието  Simple Smile

[imghttp://][/img]
[/url][/img]
[/url][/img]
[/url][/img]
[/url][/img]
Виж целия пост
# 481










Виж целия пост
# 482
Нивиана, какъв островен аспиратор би препоръчала за кухня в стил рустик? Става дума за бялата рустик  кухня на Икеа.
Виж целия пост
# 483
Нивиана, какъв островен аспиратор би препоръчала за кухня в стил рустик? Става дума за бялата рустик  кухня на Икеа.

Тъй като няма добро решение на пазара, и ще изглежда много тежък ако е в стила, според мене сложете съвременен,
и просто го накачете с ретро тигани, гърненца, буркани и други.
Допълнете го с дъски/рафтове.







Виж целия пост
# 484

ici-bici, ще ми трябва повече време да разработя това.
Не може да се отговори само на въпроси в този случай, клони към проект.

Въпрос е - какъв цвят  да ми е лайстната например, а на вас ви трябва цялостна концепция, и цветова и функционална.
Аз ще кажа какво мисля, но е хубаво да се обърнете към колега.
Виж целия пост
# 485
Виждала съм ретро аспиратор на Smeg, ако се заложи на черни смесители, може и в черно, но за мен цената е твърде висока.



[img]
Виж целия пост
# 486
Благодаря Нивиана Simple Smile

Виж целия пост
# 487
Нивиана, сигурно си права, че по-скоро това, което ни трябва е концепция. То човек като не е запознат с нещо винаги му се струва по-лесно, ще прощаваш за невежеството  newsm53 Колкото повече се замислям, толкова повече въпроси ми възникват - работата определено е за професионалист, я за дизайнер, я за психотерапевт   Mr. Green

Извън шегата, ще се радвам да споделиш мнение, стига да не те ангажира прекалено.
Виж целия пост
# 488
Нивиана, на бялата рустик кухня на Икеа, дървен плот, травертин на пода, какъв гръб би препоръчала?
Виж целия пост
# 489
Здравейте, ще купувам тънки пердета и искам да попитам каква трябва да е ширината им - х2 на корниза или греша?
Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 490
Здравейте,
Пренасям въпроса си от друга тема:

В малка холо-кухня (около 20 кв. м.) сме поставили ето този полилей в холовата част. Той ще осветява едновременно трапезарната част и ъгловия диван:
Скрит текст:

Проблемът е, че не мога да избера оветително тяло за кухненската част. На практика, то не ми е нужно, защото имам ЛЕД лента под шкафовете, но не успях да се преборя с отстраняването на кабела. Ето къде е разположен:
Скрит текст:


А ето на какво разстояние са двете осветителни тела:
Скрит текст:

Иначе, за информация, помещението е решено в бял гланц, черно стъкло и дърво. Подът е дюшеме в естествен цвят, стените ги виждате (мнооого объркаха цвета при тонирането, но се мъча да го преглътна...)

Много благодаря!
Виж целия пост
# 491
Предстои ми ремонт на миниатюрна детска стая 3,40х3,40 в която искам да побера две ъглови легла, гардероб, бюро и етажерки за книги .... записвам се тук да следя темата. Ще се опитам да прочета назад мненията, но ако вече е обсъждано нещо подобно - моля да ме насочите. Предвид малкото местенце с което разполагаме, пространството трябва да е организирано по оптимален начин ...
Виж целия пост
# 492
Нивиана, на бялата рустик кухня на Икеа, дървен плот, травертин на пода, какъв гръб би препоръчала?

 Тъмносин например. Фонов, без изява на повече материал и фактура.



Виж целия пост
# 493
Здравейте, ще купувам тънки пердета и искам да попитам каква трябва да е ширината им - х2 на корниза или греша?
Благодаря предварително Simple Smile

  Да, двойно. Или 2,5 зависи от набора и перделъка.
Също и от материята. За всеки случай питайте консултанта в магазина.
Може да е и 1.8  също, ако не ги искате много набрани.


Виж целия пост
# 494
Предстои ми ремонт на миниатюрна детска стая 3,40х3,40 в която искам да побера две ъглови легла, гардероб, бюро и етажерки за книги .... записвам се тук да следя темата. Ще се опитам да прочета назад мненията, но ако вече е обсъждано нещо подобно - моля да ме насочите. Предвид малкото местенце с което разполагаме, пространството трябва да е организирано по оптимален начин ...

Не искате да повдигнете едното легло над другото  на ъгъл?  Или не на ъгъл.

 В интериора всички случаи са конкретни, според размерите, желанията  и куп други съображения.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия