И тази Коледа подаръци ще има от сърце,но най-скъпия подарък ФЕВРУАРИ ще e - 8

  • 51 977
  • 714
# 495
Желая успех на всички, виждам, че някои са с дати вече...
Аз се опитвам да намеря добър педиатър и личен за бебето в 15- та поликлиника. Има ли някой с добри отзиви за там. Нали трябеа да дойде вкъщи след изписването.
Иии друго много ме притеснявса...аз съм с -4 диоптър, при обикновен преглед ми казаха, че всичко е наред, но когато отидох на преглед с леща Голдман....казаха, че имам изтъняване на роговицата или ретината , не разбрах, а нямам време за корекция, терминът ми е 11 февруари и ми предписаха секцио, защото имало риск Sad и сега не знам какво да правя, така исках да родя нормално Sad
Виж целия пост
# 496
evianna заради висок диоптер задължително правят секцио  Peace

veselina666 с теб си вървим заедно  Hug дано всичко да е наред другата седмица и да гушкаме бебчовците  Heart Eyes Praynig Praynig
Виж целия пост
# 497
evianna заради висок диоптер задължително правят секцио  Peace

veselina666 с теб си вървим заедно  Hug дано всичко да е наред другата седмица и да гушкаме бебчовците  Heart Eyes Praynig Praynig

Ами ако роговицата и ретината и очното налягане са ок, разрешават, но явно при мен не е така Sad А при обикновен преглед не се вижда нищо. Колко голям е риска не знам. Някак се бях настроила за нормално и съм разочарована....пък от друга страна ме е страх да не ми стане нещо. Както и да е. Утре ще говоря с гинеколожката
Виж целия пост
# 498
Бих ти препоръчала да не рискуваш с този диоптър и  изтъняването.  След като имаш медицински показания за секцио-послушай лекаря.
Аз днес се опитвам да намеря телефона на очния лекар, при когото ходя-ако се сетя и името му сигурно ще е много по-лесно...
Виж целия пост
# 499
...и сега не знам какво да правя, така исках да родя нормално Sad
Мила,недей да рискуваш. Това не е шега работа. На това бебе ще му трябва и здрава майка, която да се грижи за него. Последствията от отлепване при напъване могат да бъдат много сериозни...
Виж целия пост
# 500
٠•● Veggie ●•٠, как издържахте 7 часа?  Crazy Благодаря за споделената информация!  Hug Какво ти казаха на прегледа?

Издържахме с няколко почивки за кафе и обяд в столовата им, богат избор на храна и беше вкусно Grinning
Прегледаха ме и казаха че има някакво течение, но не са водите, взеха проба като при цитонамазка и ако има нещо притеснително, личния лекар ще ми позвъни с резултата. Тук не правят микробиология по време на бременността, само ако отидеш с конкретно оплакване май. Имаше едно момиче вчера, 36 седмица, изтекли води, а няма грам контракции, бяха я приели за следене и и даваха антибиотик за да не направи инфекция. Искат да стане 37 седмица поне, не и бяха били стероиди за дробовете на бебето, само често следене. Секциото за тях е много сериозна операция, многократно се повтори.. Tired, има разлики с България, определено, поне по това което чета като следене на бременността, пози при раждане и др.. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 501
Здравейте, колко много сте изписали днес... Hug Много късмет и стиснати палци за всички, които ще се срещнат с бебчетата си тази седмица! Всичко ще бъде наред Praynig
ние днес с бъдещия татко бяхме на курс за родители в болницата, от 10 до 17ч Rolling Eyes, повечето неща вече ги бях прочела из нета, но научих и няколко нови ( да не слагам бебето в средата на кошарата, а с крачета подпрени в единия край, тъй като можело да се задуши свличайки се под одеялото, ако е в средата. Също така да не използвам тежки, плътни одеяла, а предимно тези с дупки в първите месеци, баня препоръчват 1 път седмично, 2 пъти дневно почистване с памук лице и дупе, без козметика за баня първите месеци, за да им се запазил защитния слой, който имали още от матката, само олио за тяло, бебето се дава веднага на майката за контакт кожа в кожа, после е в стаята при нея постоянно).
Споменах, че всеки ден мокря бельото и питах възможно ли е водите да изтичат постепенно, не изведнъж, консултантката каза да, така и така си тук, иди да те прегледат. Та така, виждайки болницата, нещата ми се струват съвсем реални вече, още 5 седмици остават.... Crazy


Виждам и вие сте минали краш-курса за родители  Laughing Абсолютно същите неща ни казаха и на нас, само че беше някъде края на ноември като ходихме с ММ. Само не виждам в студените английски къщи как ще се прежаля да го завия бебчето с толкова тънко одеяло... аз съм взела от ИКЕА спално чувалче, бяха ли намалили много, когато ходихме да купуваме от там разни неща, то не е особенно дебело, а и няма опасност да се завие презглава с него, така че смятам да го пробваме Simple Smile И аз имаш този проблем с мокренето на бельото и вече спря. Според мен е било по-засилено течение или е почнала тапата леко да пада знам ли... Акушерките не се притесниха особенно, може би ако нямаш чести контракции от типа на брахтън-хикс не е проблем... И на нас ни остават малко по-малко от 5 седмици, а чак на 9 февруари, само 9 дни преди термин сме на първи преглед в болницата , в която избрах да посрещаме бебока, Св. Томас... още декември им пратих заявка и чак вчера ми се обадиха... явно са го запили яко покрай празниците...  Crazy дано устискаме до тогава с мъника... а всички прегледи преди това си остават при екипа акушерки при които ходех до сега. Те са печени ,почти вс бяха испанки, но те не работят в старата болница, в която бях записана, а там акушерките са предимно арабки и панджабита с по-лош от моя англ...
Виж целия пост
# 502
Закъсняхме ние за курса, аз докато се усетя и запазя места, то всичко резервирано и...порасна корема. Одеяла имам 3, ама само едно май се вписва в изискването за дупки, другите са доста плътни, сега ще поръчам още едно, иначе имам спално чувалче, мисля че по-скоро ще я претоплим, отколкото да се простуди Rolling Eyes. Икеа предлагат доста качествени неща на разумни цени. Взехме кошарата, матрака, два чаршафа, протектор и 10бр хавлиени кърпи(muslins) от там, доставката малко солена, ама няма как Wink
Болницата като обстановка не ми допадна много, ама не смятам да се застоявам там все пак, а и е една от двете най-големи и добре оборудвани в региона. Много са ми смешни като започнат, сега гелът е леко студен, ще усетите парене, инструмента е студен, сега това, сега онова...хаха, аз колкото прегледи и бъркане съм минала в Бг, тук направо...вниманието и обясненията им ми идват нелепи. Бъркай и да приключваме Mr. Green Ама така са, обяснителни, сигурно заради работата с различни етноси.."Нинджите" едва ли са толкова склонни да им бъркат току така под черните роби. Whistling
Виж целия пост
# 503
Здравейте, момичета,

споменах ви ще че правя изследвания и точно ги разглеждам в момента. Всичко е ок само СУЕ в кръвта ме притеснява че е 78 мм , много е нали има ли някой идея. Четах тук в интернет, че при бременните е нормално да е завишено, но колко точно нормално е това незнам  newsm78
Виж целия пост
# 504
٠•● Veggie ●•٠
Хахах, да , даже ти се извиняват че е студен гелът. Аз 4 пъти ходих на ултразвук, понеже и двата прегледа ( и този през 12 и този в 20 г.с. ) трявабваше да ги повтаряме, понеже не можаха да измерят всичко. Беше едно велико чакане, и нашата е огромна болница, а и те май не са мн организирани, губили са ми проби, въобще карат го малко яваш-яваш... Тази в която сега се местя е малко по-малка. Дано няма такъв наплив там, тя е в югозападен Лондон и няма толкова много многодетни араби и панджаби, както при нас  Laughing Иначе и ние всичко от икеа, креватче, един скрин висок да събира всички неща... очаквах повече да излезне доставката, ама ги поръчахме по коледа и без да искахме уцелихме промоция  #Crazy
Мен всеки път ме натискат да ми бият сега ваксина против коклюш, за да е имунизирана малката после докато навърши 2 месеца, когато се бие тука, но реално няма ваксина само против коклюш и ти бият обикновенната четиривалентна против полио, дифтерит и т.н. До термина можело да се бие, но след 38 г.с. нямало голям смисъл... Аз още се чудя, понеже отскоро се прилага, мисля че от края на 2012.  newsm78
Виж целия пост
# 505
Мен всеки път ме натискат да ми бият сега ваксина против коклюш, за да е имунизирана малката после докато навърши 2 месеца, когато се бие тука, но реално няма ваксина само против коклюш и ти бият обикновенната четиривалентна против полио, дифтерит и т.н. До термина можело да се бие, но след 38 г.с. нямало голям смисъл... Аз още се чудя, понеже отскоро се прилага, мисля че от края на 2012.  newsm78
Мдам, и аз съм с подобни терзания, първоначално се съгласих и на противогрипната и за маг.кашлица, после отказах и двете Whistling, после след много четене реших да бия само противогрипната (пътувахме по празниците и срещи с много хора, реших че ще е опасно). Беба си мърдаше след това, всичко е наред...сега обаче почвам да се замислям и за маг.кашлица. Докато стане на 2м за нейните ваксини, няма да има имунитет  Confused, нашите ще идват да я видят март месец, баща и и той с хора работи може да домъкне нещо, та си мисля да запазя час за тази или другата седмица. Страх ме е от тези ваксини, но пък акушерката много настоятелна, а и лошо ако се разболее има малък шанс за оцеляване с този млад организъм... ooooh! Мисля го още, но вероятно ще отида да ми я сложат. Tired
Виж целия пост
# 506
Мдам, и аз съм с подобни терзания, първоначално се съгласих и на противогрипната и за маг.кашлица, после отказах и двете Whistling, после след много четене реших да бия само противогрипната (пътувахме по празниците и срещи с много хора, реших че ще е опасно).

Да и аз имам същите терзания... ту се навия ту не... Аз грипа май го изкарах точно когато имаше противогрипни в нашата клиника, тогава бях някъде 28 г.с. Сега вече не ходя нито на работа нито се виждам с мн хора. Нашите няма да идват преди да е станал мъничо на 2 месеца, по-скоро аз ще ходя след това, понеже го закъсах със зъбите тука, извадиха ми един мъдрец даже преди няколко дни, че беше мн зле... И сега още имам болки в един друг зъб, но нищо не се вижда на него и чак като родя снимка.... Та не знам за тази ваксина, те в БГ когато биеха 4-валентната, пак на 2 месеца или веднага след раждането ?
Виж целия пост
# 507
Здравейте момичета,
Днес бях на преглед. Бебок е добре, 37 седмица, приблизитеелно 3.400 кг, много е пораснал . Всички залагаха, че няма да има 3 кг, но последните седмици явно е наваксал или пък защото ехографа е различен. тумбака ми също вече е огромен за това лекарката каза да си взема колан. С него ще облекча болката в кръста. Някой ползва ли е? Може ли да препоръча? Вече нямам голям шанс за нормално. Бебето е високо, нямам грам контракция, а белега от първото раждане започва да изтънява. До края на следващата седмица ще правим секциото. Имам още една седмица за мечти Simple Smile а после ще ме резнат пак.

Не знаех, че има възможност за предварителна ваксинация. Може би това в БГ още не се практикува. Иначе аз бих си я сложила. Мисля, че така риска за бебето е по-малък.

Успех на всички мами, на които тази и следващата седмица ще правят секциото! Стискам ви палчета!
Виж целия пост
# 508
Slavy,
ами дано не се наложи да се практикува, тука явно заради имигрантския наплив 2012 са имали страхотна епидемия от коклюш, до преди това са имали в Англия около 200-300 случая за период от 2 месеца, и август и септември 2012 скачат до 3500, което е сериозно и затова се наложило да почнат да ваксинират и бременни... Сега има около 1300 случая за 2 месеца в Англия ( не цяла Великобритания) което пак не е малко... най-много са при възрастни, понеже явно след последната реваксинация човек си губи имунната защита, най- малко са сред децата. Та затова се терзая и може би ще склоня, но трябва да побързам... Това че е 4-валентната ваксина ме спираше до сега а и че не се прилага този принцип другаде освен тука от 2012 и във Щатите от май 2010 някъде пак заради епидемия и не е проучено особенно...
Виж целия пост
# 509
Irra_7, не се притеснявай за изследването. Както моя доктор каза: " То бременните не са нормални хора!"  Joy
٠•● Veggie ●•٠, като ви чета наистина има голяма разлика в проследяването на бременността и раждането. Не ми се е случвало при преглед да ми кажат, че инструмента е студен, пък камо ли да се извинят. Сигурно ако някой го направи ще ми стане странно и смешно.
Slavy, бебо наистина добре е наддал.  Simple Smile Дано всичко е наред с раждането, независимо дали е нормално или секцио.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия