Сладкарничка за книги - тема 58

  • 31 532
  • 755
# 420
 Embarassed Embarassed Embarassed
Без очилата не довиждам.... Laughing
 Hug
Виж целия пост
# 421
Благодаря за прекрасното обобщение, Нелка! Hug

Като ги разгледах, някои от тях ме привлякоха силно.  Heart Eyes

Камиче, много искам да прочета "Куфарът на брат ми". Дали може по някое време през новата година да ми го пратиш за прочит? Hug

Привличат ме освен това и "Книга на тайните" (като я прочетете, чакам да напишете дали ви е харесала, момичета), и "Лейди Африка" (тя дори ми беше в списъка, отдавна съм й хвърлила око). Чакам с нетърпение отзива на Зори за Алионор! Heart Eyes
Виж целия пост
# 422
Рейн,поне за здрсти,добре съм,няма ли да се появяваш? Hug

Книга на тайните и Лейди Африка и аз ще искам Praynig
Виж целия пост
# 423
"Куфарът на брат ми" я има вече качена в МБ, заедно с доста други БГ книги  Peace
Виж целия пост
# 424
Оф, от два часа искам да ви кажа здрасти и все някой идва в офиса. Ха, здрасти! На работа съм и утре пак  Crazy.
Виж целия пост
# 425
Любими мои  Heart Eyes Hug

Тъкмо си мислех, че по празниците ще ми остане малко повечко време за форума и нъц Simple Smile Но поводът е чудесен, любимият се прибра и се почна едно препускане по приятели и заведения, лудница  Crazy

На всички, на които не съм успяла да честитя празниците (а те са толкова много!), поправям се сега от сърце  Hug

Деската и Мариет са имали чудесна среща, искам и аз да нагушкам Ариус  Heart Eyes

Нелче, прекасен пост с корици, радва душата и окото  Hug

Момичета, да знаете, че и аз я имам "Книгата на тайните", само не знам кога ще стигна до нея да я прочета. После я пускам из сектата  Grinning

На работните - лека работа, на почиващите - готина и зареждаща почивка!

Талев го обичам и аз, но Димов е моят човек  Heart Eyes

Изчезвам след малко на масаж и после на кафенце с мъфини  Party
Виж целия пост
# 426
Оф, от два часа искам да ви кажа здрасти и все някой идва в офиса. Ха, здрасти! На работа съм и утре пак  Crazy.
Ха, здрасти и на теб Simple Smile

От един час се опитвам да убедя моите мъже да ходим на разходка, обаче безуспешно. Единият подхванал някакви влакове да кара, другият гледа в захлас Simple Smile

Рейн, забравих да ти пиша за тиквената супа: аз задушавам лук и малко чесън в зехтин (ако имаш тиквено олио най-добре) и после слагам тиквата да се свари (ако имаш костен бульон още по-добре) ако не с вода. Ако обичаш джинджифил сложи едно парче да се вари с нея, после се вади по-лесно. Настъргвам и индийско орехче по някое време. Като се свари пасирам и слагам малко или повече течна сметана. Може да сервираш поръсена с тиквени семки и малко олио от тиквени семки, ако имаш, ама е скъпо пущината.
Още по-вкусно става ако я направиш с печена тиква вместо със сурова. Изобщо печени зеленчуци на супа е много вкусен вариант.

Аз сложих свинско с кисело зеле в уреда за бавно готвене и съм доволна Simple Smile  
Едно от начинанията за следващата година ще е да подходя малко по-организирано към готвенето и подготовката му, та да видим дали ще стане Simple Smile

Титина, интересно звучи това, което си писала за индианските резервати, но аз не мога да се отърся от горчивия вкус, който оставят в устата ми.

Нели, страхотно обобщение, прекрасни книги сме си подарили Simple Smile
Виж целия пост
# 427

Едно от начинанията за следващата година ще е да подходя малко по-организирано към готвенето и подготовката му, та да видим дали ще стане Simple Smile


Подкрепям с две ръце!

Като стана въпрос за готвене, дайте идеЙ за новогодишно меню?  newsm78
Без свинско, обаче...  Naughty Че религията не ми го позволява ... шегувам се  Joy
Нещо в повече ми дойдоха пържолите по Коледа и за Н.Г. не ща ...  Sick
Решила съм мариновани пилешки пържолки да направя, но ми се иска и още нещо ... чудя се за беконче със сини сливки и кайсии  newsm78
Виж целия пост
# 428
Едно от начинанията за следващата година ще е да подходя малко по-организирано към готвенето и подготовката му, та да видим дали ще стане Simple Smile
Joy да направим списък с изпитани сайтове за поръчка и доставка на храна  hahaha!?

А, Титина, исках да ти кажа, че и на мен ми бяха интересни индианските ти постове. Разказвай повече!
Миж, точно това исках да кажа на Титина - само сарми, пържоли и други подобни се обсъждат и коментират, та чак вече нито ми се яде, нито ми се мисли за празници  Crazy!
Аз дори  смятах да караме на плато с мезета, на салати, ядки... (и без това се наяждам с тях и до вечерята рядко стигам).
Виж целия пост
# 429
Мижчееее, от онзи ден съм се сетила за твоите сини сливи с бекон. Миналата година се впечатлих от това, когато сподели, но не  ги направих, но тази година искам да пробвам. Има ли нещо специално в приготвянето им, при печенето?  newsm78

 Аз още не съм решила какво да е менюто, чувствам се задръстена от храна, обаче пък огладнявам. ето сега, пържих картофи. Как да не си дръпна два три. Но ще сервирам и ще си бия камшика. Ще походя по улиците, по магазините. Има да купувам още подаръци, като се върна ще видим, може да изям някой портокал.
 
 Имам "Куфарът на брат ми"  и който  иска на хартия да я чете, нека си каже.  Simple Smile
Виж целия пост
# 430
Мижчееее, от онзи ден съм се сетила за твоите сини сливи с бекон. Миналата година се впечатлих от това, когато сподели, но не  ги направих, но тази година искам да пробвам. Има ли нещо специално в приготвянето им, при печенето?  newsm78

Не, Нелчо, абсолютно нищо специално няма - взимаш лентичка бекон, увиваш сливата/кайсията вътре, забучваш клечка за зъби, за да не са развие, редиш в тавичка и печеш докато бекончето хване коричка   Peace
Страхотно бързо, лесно и вкусно мезенце е!  Heart Eyes

Аз май ще искам догодина "Книгата на тайните"  Heart Eyes
Виж целия пост
# 431
И аз отдавна им се каня на тези сини сливи в беконче!  Wink
Ули,ще пробвам да добавя джинджифил към супата следващия път. Само не разбрах,после махаш ли го? И аз сервирам поръсена с тиквени семки,но забравих да пиша .
Мижжж,по някое време,ако качиш "Куфарът на брат ми " в групата-цена няма да имаш!  Hug
Който иска "Лейди Африка" да казва и пращам.  Peace
Титина ,ще чакам с интерес снимките и още разкази .  Peace
Виж целия пост
# 432

Аз май ще искам догодина "Книгата на тайните"  Heart Eyes

Миж, записвам те на първо място  Laughing

Аз така се радвам, че на НГ ще бъдем навън - никакво готвене за мен.  Party

Тези сливи с беконче звучат мнооого добре. Да знаете, че и фурми с хлебни хапки са много як апетайзър, само дето фурмите се намират малко по-трудно и са доста сладки. Но вървят идеално с шампанско и всякакви празнични пенливи вина  Laughing

Ей така изглеждат:

Виж целия пост
# 433
Мижжж,по някое време,ако качиш "Куфарът на брат ми " в групата-цена няма да имаш!  Hug

Оки, поисках я  Peace

Има и още някаква - "До Чикаго и отЗАД. Из аналите на една млада емиграция"  newsm78 newsm78 newsm78
Ако някой я иска , да говори сега или да замълчи завинаги  Mr. Green
Първа част е, има и втора.

Мерси, Лу, по-натам ще ти я искам  Heart Eyes
Виж целия пост
# 434
Доста книжки си харесах от на другарчетата. На Рейн, на  Милето и на Мариетка, а и на Нези ми изглежда интересна.. В някой следващ живот ще ги поискам евентуално. Joy
Някой ми препоръчваше "Капка кръв за вампира" на Г. Златарева, сега ако каже и дали я има, за да я включа към списъка "искам от другарче"
Иначе за тази година съм прочела 39 книги, според статистиката ми в Goodreads. Не е зле, можеше и повече и но в последните месеци рядко чета. Освен да хвана таблета и да прочета още една - да станат 40  Mr. Green
Аз още седмица съм в почивка от готвенето. Мама готви вместо мен. Всъщност, после може да се хвана и да направя едни мъфини. Че си ги тачим в къщи за пригризване. Ох, както една седмица нямах никакъв апетит, сега само за ядене мисля....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия