Най-популярните имена за 2015 година?

  • 45 004
  • 513
# 90
За толкова години скука наблюдавах тенденциите- да, има номера, ама понякога се скриваш в мъглата.
Виж целия пост
# 91
Там, където се пишат оценките в дневника, имена няма. Не знам за каква мъгла споменаваш, но учителят не изпитва по имена, а по съвсем други показатели.
Изобщо даже не бих го смятала за плюс, че някой би се отървал от изпитване, само защото името му съвпада с на друг изпитан.
Напротив даже, може да е минус. Проверявам контролни в клас, в който има две момичета с едно и също име. Едната е с отлични оценки, другата е със средни и добри. Тази с отличните получава хубава оценка, но аз през цялото време си мисля, че е другата и съответно имам съмнения, че е преписала. Затова още на следващия ден я вдигам да проверя и о, тя била другата, но изпитването ѝ не отпадна.
Виж целия пост
# 92
Това последното доста зле говори за теб Лиляна Wink
Виж целия пост
# 93
Аз в момента си патя точно от такава учителка като Лиляна. Синът ми е все на мерник, защото на нея така ѝ скимнало.
Виж целия пост
# 94
Я, стига вече. Дайте предложение за мъжко име. Женското съм изключила като вариант!
Виж целия пост
# 95
Мен ме учудва единствено, че Виктор не е в първите 3, а е толкова надолу.
Имам чувството, че всички са Виктор/ия, Александър/дра, Никол, Мартин.
Но всеки да си кръщава децата, както иска  Grinning
Името на сина ми надали някога ще е в топ 20  Laughing

Виж целия пост
# 96
Я, стига вече. Дайте предложение за мъжко име. Женското съм изключила като вариант!

Аз харсвам имената на децата в семейството да си кореспондират, да имат някаква скрита връзка, замисъл. Wink
Виж целия пост
# 97
Това последното доста зле говори за теб Лиляна Wink
Защо мислиш така?
Не винаги успявам да запомня имената и фамилиите на всичките си ученици и това става още по-трудно при повтарящите се имена.
Иначе не обявявам какви са моите съмнения, особено, ако те не се потвърдят.

Аз в момента си патя точно от такава учителка като Лиляна. Синът ми е все на мерник, защото на нея така ѝ скимнало.
Какво значи "на мерник"? Детето ти е с популярно име и винаги го бъркат или просто има причина да бъде в такова положение?
"защото на нея така ѝ скимнало" не е обяснение, защо не ѝ скимне за друг например?
И защо правиш с мен сравнение, след като аз не съм споделяла, че няма причина някой да бъде изпитан, освен това и не съм казала, че това се случва винаги и с един и същ човек?
Виж целия пост
# 98
И да не успяваш да запомниш винаги (явно помниш достатъчно за прибързани изводи и обвинения, което само по себе си за мен е не добра черта за учител) има и друг начин да разбереш в началото на часа кое контролно на кого е, сигурна съм, преди изобщо да си тръгнала да проверяваш с изпитвания.
Виж целия пост
# 99
Моята любима героиня също е от Андерсенова приказка - Елиза.

Това е моето любимо женско име! А на мъжа ми любимото- Елица- почти никаква звукова разлика, но огромна от гледна точка на геогргафски ширини.

  Иначе-имаме син Simple Smile
Виж целия пост
# 100
Лиляна,

Скрит текст:
Под такава учителка като теб имам предвид предубедена и пристрастна, която несправедливо лепва етикети, в случая - преписвачка. Защо не намери обективен начин да разбереш чии са контролните - да попиташ или сравниш почерк? И защо не ти дойде наум, че може другото момиче да не си е научило, ами веднага - еди коя си е преписвала. Защо не ги постави при равни условия, т.е да ги изпиташ и двете?
А синът ми е на мерник, защото всяко негово действие се следи и получава наказание при първа възможност, въпреки че на други, за абсолютно същата постъпка, им е простено. Скимне, защото всичко зависи от настроението и нагласата към един или друг ученик.

Я, стига вече. Дайте предложение за мъжко име. Женското съм изключила като вариант!
Андрей
Максим
Давид
Виж целия пост
# 101
Лиляна,

Скрит текст:
Под такава учителка като теб имам предвид предубедена и пристрастна, която несправедливо лепва етикети, в случая - преписвачка. Защо не намери обективен начин да разбереш чии са контролните - да попиташ или сравниш почерк? И защо не ти дойде наум, че може другото момиче да не си е научило, ами веднага - еди коя си е преписвала. Защо не ги постави при равни условия, т.е да ги изпиташ и двете?
...
Leonie, най-обективният начин за проверка е изпитването. Ако някой си знае, то дали писмено или на дъската, няма да му е проблем да покаже, че знае.
Не е необходимо да давам равни условия, те вече са били налице при писменото. Когато имам съмнения, това е моят начин да проверя и ако се потвърдят, това е и начинът да им покажа, че някой не е бил честен. Никога не изключвам възможността по-слабият да се е подготвил, затова и няма смисъл да търся почерци. Просто в него момент ме объркаха еднаквите имена и последва проверка, която завърши благоприятно за ученика. Както вече писах, не обявявам съмненията си предварително. Достатъчно добри са учениците за да изключа възможността някой просто да се е подготвил добре.
Изпитването/проверката на знания не е някакво мъчение, че да се употребяват думи като "мерник".

Кас, да не би да чакаш момче, че питаш за мъжки имена?  Party
Виж целия пост
# 102
Лиляна,

Скрит текст:
Под такава учителка като теб имам предвид предубедена и пристрастна, която несправедливо лепва етикети, в случая - преписвачка. Защо не намери обективен начин да разбереш чии са контролните - да попиташ или сравниш почерк? И защо не ти дойде наум, че може другото момиче да не си е научило, ами веднага - еди коя си е преписвала. Защо не ги постави при равни условия, т.е да ги изпиташ и двете?
А синът ми е на мерник, защото всяко негово действие се следи и получава наказание при първа възможност, въпреки че на други, за абсолютно същата постъпка, им е простено. Скимне, защото всичко зависи от настроението и нагласата към един или друг ученик.

Извинявай, но добре ли си? В описания случай няма нищо нечестно. Нормално е един учител като види много добра работа на ученик, който обикновено не се справя толкова добре, да предположи, че е преписал. Преписването е нещо, което съвсем реално се случва. В случая проверката дали е било така е съвсем справедлива.
А това, че синът ти има проблем с неговата учителка е различна тема и не е нужно да си го изкарваш на Лиляна.
Виж целия пост
# 103
      Моето дете редовно забравя да си напише името. Но почеркът му е уникален/ уникално грозен на контролни/ и явно всички учителки го разпознават.

В не един и два случая учителките сами поставят името му на теста.

Това с почерците ми напомни нещо друго- майка ми / пенсионирана учителка/ относно проверяващите казва- "Сред 1000 почерка ще разпозная почерк на мой ученик"Винаги ми е било интересно дали проверяващите на състезания и конкурси разпознават почерци и дали им влияе.

В класацията ме изненадва Мария,не познавам малки деца с това име.


Виж целия пост
# 104
     
В класацията ме изненадва Мария,не познавам малки деца с това име.

Аз познавам поне две-едно в групата на сина ми в училище и едно в съседния блок.

Предложения за момчешки имена, извън класацията мога много да дам, примерно Мирослав,Росен,Пламен,Михаел,Явор,Станислав,Максим и т.н. и т.н...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия