Защо се разведохте?

  • 49 870
  • 336
# 75
Не знам защо веганите, които претендират да са смирени и духовни, са толкова ожесточени към всички, които ядат месо. Непонятно ми е - защо е тази борба да убедят всички в тяхната истина.

Мен наистина не ме интересува особено кой с какво се храни. Всеки ден готвя, но реално темата с храната не ми е водеща в живота.
Абсолютно правилно.

Аз нямам бивш, зачетох се в темата от интерес, нямаше и да пиша, но бива ли такива глупости. Само като видях " мъртва плът" навсякъде написана, за да замени Думата месо, а за яденето на хора-върхът на сладоледа!!!  ooooh!
Виж целия пост
# 76
Аз се разведох поради много жестоко домашно насилие, продължило близо 6 години. Хубавото обаче е, че така като гледам, не са ми останали никакви травми (физически и психически). Не можа да ме смачка. Това беше преди 10 години.
Виж целия пост
# 77
Аз се разведох поради много жестоко домашно насилие, продължило близо 6 години. Хубавото обаче е, че така като гледам, не са ми останали никакви травми (физически и психически). Не можа да ме смачка. Това беше преди 10 години.
Браво, момиче  Hug
Виж целия пост
# 78
Аз се разведох поради много жестоко домашно насилие, продължило близо 6 години. Хубавото обаче е, че така като гледам, не са ми останали никакви травми (физически и психически). Не можа да ме смачка. Това беше преди 10 години.
Браво, момиче  Hug

 Hug Ами нали така  Simple Smile  На 19 бях много, ама много тъпа. Радвам се на себе си, че прогледнах ...
Виж целия пост
# 79
Аз се разведох поради много жестоко домашно насилие, продължило близо 6 години. Хубавото обаче е, че така като гледам, не са ми останали никакви травми (физически и психически). Не можа да ме смачка. Това беше преди 10 години.
Откровенно ме разчувства!!!
 Браво за смелостта.
Виж целия пост
# 80
Аз се разведох поради много жестоко домашно насилие, продължило близо 6 години. Хубавото обаче е, че така като гледам, не са ми останали никакви травми (физически и психически). Не можа да ме смачка. Това беше преди 10 години.

Браво! Не мога да разбера как някои жени прекарват целия си живот с изрод, който ги малтретира и дори мислят, че той ги обича! Кой човек наранява и унижава този, когото обича?
Виж целия пост
# 81
темата е страхотна но имам чувството че Mushmoranka е Лиляна 2
нищо лично   Laughing
Първият ми развод бе преди 30 години ,живота ми беше ад
мързелив , груб пияница ама красив  Embarassed
не ми се мисли какво изтърпях  по време на развода и след това
простила съм и на двамата си съпрузи  сега вече покойници
лека им пръст.
Втория развод бе преди 15 години
не случих на мъж ,все харесвах лошите
Сега имам щастие в къщи с децата
Благодарна съм  на Господ за децата който ми подари за радост на дома ни.
Виж целия пост
# 82
Темата не е точно за веганите, но понеже случаят на момичето  беше наистина много потресаващ някои вегани се почувстваха засегнати, та решиха да се изкажат че не е баш така Simple Smile

Стана ми интересно нещо- какво мислите за създаването на деца с цел задържане/закрепване на брака?
Не ми се отваря нова тема, а и там всички ще кажат, че това е недопустимо, но аз познавам една-две жени, които според мен (едва ли ще си признаят) родиха второ, че и трето дете, за да се закрепи фамилията.
Това имаше катастрофални последствия, но ми е интересно има ли някаква истина в това, че бебетата закрепват брака?
Виж целия пост
# 83
Не знам, ние го бяхме докарали дотам, че ако ме видеше да ям сандвич с шунка (което в предишните над 10 години не му е било проблем Mr. Green), се почваше една лекция сега точно как този труп на умряло животно уврежда вътрешностите ми, после как това се отразява на душата ми и то с детайли... един ден директно бях обвинена, че като купувам месо от магазина убивам децата на животните и това ще ми донесе лоша карма.  Confused Това кой би го издържал... Simple Smile

Затова пък всичките му приятели - вегани бяха много чисти и духовни хора, като ангелчета (не на мене тия  Crossing Arms)
Ооо,този от най-кофти породата духовни лицемери..
Не му е жал за животните,а го е шубе да не си трупа карма.. Shocked

Сори,за спама..
Виж целия пост
# 84
Стана ми интересно нещо- какво мислите за създаването на деца с цел задържане/закрепване на брака?
     За мен е груба грешка, граничеща с глупост. Виждала съм да я допускат два типа жени. Едните са самонадеяни и живеят с илюзията за промяна в желаната посока. Другите лесно се поддават на манипулации и биват "вързани" с финансови зависимости и повече от едно дете, за им е много по-трудно да вземат самостоятелни решения за живота си. Може и да има мъже, които са я допускали, но аз такива не съм срещала.
Виж целия пост
# 85
но ми е интересно има ли някаква истина в това, че бебетата закрепват брака?
Не мога да си представя как ще стане, честно. Ние точно покрай детето имаме най-големите си спорове и кавги, като се започне от изнервянето и недоспиването от бебешкия му период, та през големи различия в мненията как да се постъпи в дадена ситуация сега, когато е голям и изобщо как да се възпитава... Това е ежедневно и ежечасово изпитание на връзката. Когато е разклатена от преди това пък съвсем не и давам шанс. Иначе и аз имам приятелка, която мислеше да се развежда, няколко пъти ми искаше съвет и ме караше да търся във форума отзиви за добър адвокат, изнасяше се при майка си и пак се връщаше, а сега чака второ дете, въпреки че нещата у тях не са се променили.
Виж целия пост
# 86
И аз не си представям как едно дете с цялата умора и липса на свободно време, което следва за поне година, може да закрепи разклатени отношения. Но имам такъв пример с приятели, които години наред живееха като Пиф и Еркюл. С второто дете мъжът кротна и вече се доближават до идеята ми за нормално семейство.
Виж целия пост
# 87

Стана ми интересно нещо- какво мислите за създаването на деца с цел задържане/закрепване на брака?

Съмнявам се жестоко, че нещата ще се закрепят след още едно дете???? Може би някъде се получава, но по- скоро не. Зависи от конкретните хора и ситуации.
Виж целия пост
# 88
това с детето е голяма заблуда
имам няколко приятелки, които се прецакаха така
ми сега са с две, и три деца, а господинът така или иначе си тръгна....
голямо безумие е да разчиташ, ча в най-трудния период на будуване, грижи, недоспиване, ангажименти и една разклатена връзка или кофти човек до тебе-това би променило нещата
като се сетя аз колко изнервена и преуморена бях, ако мъжо не беше до мен изцяло и не разчитах изцяло на помощта му....щях да изкукам
хич не си представям че едно бебе би задържало мъж на път да си тръгне, или цялата галимация покрай бебето би задържала такъв човек в къщи и би изгладила проблемите
напротив....само ще ги задълбочи
Виж целия пост
# 89
Цитат
Цитат на: 10 c`s в нд, 10 яну 2016, 10:07

Стана ми интересно нещо- какво мислите за създаването на деца с цел задържане/закрепване на брака?

Имам позната /на годините на майка ми е/ мъжа й я биел и тормозел, но тя все пак решила да му роди още едно дете, белким той се кротне. Не се променил изобщо, само дето две деца са расли в отровна атмосфера, до момента, в който майката се сетила да се разведе.
Като цяло не вярвам, че човек ще си промени характера, щото му се е родило второ дете. Ако ще се променя нещо, то би се променило още след раждането на първото - към лошо или към добро, зависи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия