Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-10

  • 154 851
  • 758
# 540
Здравейте. Някой знае ли дали е започнало изплащането на детските надбавки в гр. Сливен?
Виж целия пост
# 541
Здравейте,подадох юли месец молба за детски и получих отказ,тъй като съм надвишавала 400лв.През годината съм била  два,три дни болничен в рамките на два месеца.През тези месеци ,когато съм била болничен осигурителния ми брутен доход е по -нисък,но се оказа,че точно заради тези болнични превишавам лимита.
От двете бележки за брутния доход се класираме според моите изчисления(395лв)Някой може ли да ми обясни как ги смятат?Благодаря!
Виж целия пост
# 542
За Силистра ги преведоха още вчера.
Виж целия пост
# 543
Здравейте,подадох юли месец молба за детски и получих отказ,тъй като съм надвишавала 400лв.През годината съм била  два,три дни болничен в рамките на два месеца.През тези месеци ,когато съм била болничен осигурителния ми брутен доход е по -нисък,но се оказа,че точно заради тези болнични превишавам лимита.
От двете бележки за брутния доход се класираме според моите изчисления(395лв)Някой може ли да ми обясни как ги смятат?Благодаря!
Трябва да включиш в сумата и преведените пари от НОИ по болничните.
Виж целия пост
# 544
От Ной нямам преведена сума,тъй като до три дни се дават от работодателя.В случая за конкретните месеци съм взела по-малко и доходът ми е по-нисък.
Виж целия пост
# 545
От Ной нямам преведена сума,тъй като до три дни се дават от работодателя.В случая за конкретните месеци съм взела по-малко и доходът ми е по-нисък.
В 7 дневен срок от подписване на заповедта за отказ имаш право да обжалваш. Отиди на място и помоли да ти кажат от къде идва това разминаване, щом по твоите сметки трябва да получаваш.
Виж целия пост
# 546
Въпросът е дали ще имам основание,а трябва специално да си взема отпуск,за да отида да се разправям.
Виж целия пост
# 547
Въпросът е дали ще имам основание,а трябва специално да си взема отпуск,за да отида да се разправям.
Не ти зная доходите, как да преценя дали има основание за обжалване?
Виж целия пост
# 548
Брутни на месец 1020,през месеците на болничен в справката бруто на месец 980
Виж целия пост
# 549
Брутни на месец 1020,през месеците на болничен в справката бруто на месец 980
Осъзнаваш, че няма как да отгатна колко месеца са по 1020 и колко по 980лв. За колко членно семейство става въпрос... Това само твоите доходи или и на бащата са...той имал ли е болничен изплатен от НОИ, или някакво друго обезщетение?
Виж целия пост
# 550
Да,права сте ,но общо изчислено,доходът на член беше 390,но се оказа,че заради този болничен явно се смята друго
Виж целия пост
# 551
Здравейте,
понеже не получавам детски, не съм запозната и ще се допитам до вас.
Моя близка е разведена с едно дете, с присъдени права. Тя често пътува в чужбина и пребивава там, като еднократно е работила за 2-3 месеца, но детето не е напускало България, посещава редовно училище. Последните седмици два пъти се опитва да подаде документи в местната дирекция по адрес, в България, но много грубо и арогантно и отказват, понеже тя не пребивава в България. Имат ли право да откажат по този повод? Отделно е въпроса, къде да се оплаче за арогантното поведение? Детски от чужбина не е получавала. И при нейната ситуация какви документи за доходи да подготви за въпросните 2-3 месеца работа в чужбина? А за останалите месеци, може би декларация че не получила нищо, или?

Благодаря на отзовалите се!
Виж целия пост
# 552
Здравейте. Някой знае ли дали е започнало изплащането на детските надбавки в гр. Сливен?
да.
Виж целия пост
# 553
Здравейте, когато си в неплатена, каква сума се смята за да се изчисли доходът, 0лв или сумата, на която те осигуряват?
Виж целия пост
# 554
Здравейте, когато си в неплатена, каква сума се смята за да се изчисли доходът, 0лв или сумата, на която те осигуряват?
0.00
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия