Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-10

  • 154 848
  • 758
# 570
Здравейте!

Подготвям документите си, но се чудя трябва ли отново да представя удостоверението за настоящ адрес? Първият път го представих, го ми го върнаха. Нямам промяна в данните оттогава.

Благодаря Ви!
То за какво ти е? Нали документите ги подаваш в АСП по постоянен адрес?
Виж целия пост
# 571
Здравейте!

Подготвям документите си, но се чудя трябва ли отново да представя удостоверението за настоящ адрес? Първият път го представих, го ми го върнаха. Нямам промяна в данните оттогава.

Благодаря Ви!
То за какво ти е? Нали документите ги подаваш в АСП по постоянен адрес?

По лична карта с бащата на детето ми сме на един адрес, но по стечение на обстоятелствата настоящия ми е друг( в един и същи град), затова приложих и това удостоверение първия път, когато подавах документи.

Виж целия пост
# 572
Здравейте,
предстои ми този месец да подавам декларацията за детските надбавки, но имам следният въпрос :
Мъжът ми от миналата година е базработен , но не е регистриран в бюрото по труда . В този случай неговите доходи са 0.00 лв , но трябва ли от някъде някаква бележка ?
Благодаря Ви предварително !!!  bouquet
Виж целия пост
# 573
Здравейте,
предстои ми този месец да подавам декларацията за детските надбавки, но имам следният въпрос :
Мъжът ми от миналата година е базработен , но не е регистриран в бюрото по труда . В този случай неговите доходи са 0.00 лв , но трябва ли от някъде някаква бележка ?
Благодаря Ви предварително !!!  bouquet
Не, нека напише една декларация, че за периода от-до няма доходи. За всеки случай носете и трудовата му книжка.
Виж целия пост
# 574
Благодаря много за бързият отговор !!!!
Виж целия пост
# 575
Здравейте! Дъщеря ми тази година ще е 3-та група.  Ще представя бележка от градината, но въпросът ми е свързан с отсъствията на детето от градината /разбрах, че може да са ограничен брой/ та: от кога почват да се гледат отсъствията официално от 15,09 ли?
Виж целия пост
# 576
Здравейте! Дъщеря ми тази година ще е 3-та група.  Ще представя бележка от градината, но въпросът ми е свързан с отсъствията на детето от градината /разбрах, че може да са ограничен брой/ та: от кога почват да се гледат отсъствията официално от 15,09 ли?
Да.
Виж целия пост
# 577
Благодаря Ала-Бала  bouquet
Виж целия пост
# 578
Здравейте,

Имам един бърз въпрос: ако един от родителите е бил на трудовата борса през последната година, доходът, който е получавал от там, зачита ли се за детски, или се изчислява като 0?
Виж целия пост
# 579
Доходът от БТ се включва в изчислението.
Виж целия пост
# 580
Здравейте!
Детските надбавки от 37 лв. за дете на месец, от кога може да се кандидатства за тях? От раждането на детето или от постъпване в детско заведение? newsm78
Виж целия пост
# 581
Здравейте!
Детските надбавки от 37 лв. за дете на месец, от кога може да се кандидатства за тях? От раждането на детето или от постъпване в детско заведение? newsm78
От раждането.
Виж целия пост
# 582
Здравейте! Някой запознат да каже как се попълва таблицата в декларацията за доходите? Казаха ми да взема бланката и да си я попълня в къщи? Как се правят изчисленията за да се получи всичко 1200 лв? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 583
Здравейте! Някой запознат да каже как се попълва таблицата в декларацията за доходите? Казаха ми да взема бланката и да си я попълня в къщи? Как се правят изчисленията за да се получи всичко 1200 лв? Благодаря предварително!

Не се нагласят,за да се получи 1200 лв,а се попълват както ви са доходите и каквото се получи.Таблицата е подробно обозначена.Първата графа е месеца,втората графа попълваш доходите ви бруто за съответния месец,третата графа изписваш словом доходите ви бруто за месец.В ОБЩО събираш доходите ви за 12 те месеца.Примерно получава сумата Х.В СРЕДНОМЕСЕЧНО делиш Х на броя на членовете на семейството ви.Ако сте с едно дете,делиш Х на 3.Получаваш сумата У.У записваш в СРЕДНОМЕСЕЧНО.У трябва да е по-малко или равно на 400 лв
Виж целия пост
# 584
Здравейте, искам да попитам кога мога да подам документи за получаване на детски? Детето навърши една годинка този месец. Миналата година не подадохме, защото изчислихме, че няма да вземем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия