Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-10

  • 154 838
  • 758
# 630
Би трябвало да ти я преведат с първите детски. Най-добре отиди да питаш защо не си я получила още.
Виж целия пост
# 631
Исках да ви питам следното ако ми е объркан адреса на удостоверението за доход дали ще ме върнат?
Виж целия пост
# 632
Здравейте, въпроса ми е следния: При съкращаване след майчинство, обезщетението което получавам при съкращението, влиза ли при изчисляването за получаване на детски надбавки. Звънях в Бюрото по труда от там ми казаха да звънна на социалните в общината, от където ми казаха че въпроса ми не е към тях и не могат да ми кажат към кого да се обърна. Ако някой може да ми помогне, ще съм благодарна!
 Благодаря Ви, предварително!
Виж целия пост
# 633
Да, влиза.
Винаги ме връщат  ако съм получила допълнителни обезщетения и не са написани или ако не съм  получила, да е написано, че не съм.
Виж целия пост
# 634
Здравейте. Питането ми е има ли реални проверки за това, дали родителите живеят заедно, ако не са сключили брак? Аз не съм от тези случаи, но една позната се чуди дали да рискува.
Виж целия пост
# 635
Проверката се прави служебно в ГРАО, проверяват адресните регистрации по лична карта и също настоящ адрес ако има правена регистрация към общината.
Виж целия пост
# 636
И като ти пише някой сега, че не се правят, а след 6 месеца вземат, че започнат какво става.Наказателната отговорност си я носи "познатата" с подписа, който полага.После може да се жали колкото иска, че в "бг-мамма" са ѝ казали така, ама едва ли ще мине за отпадане на лихвите, както стана преди няколко години бума с яслите и връщането на майчинство.
Виж целия пост
# 637
Проверката се прави служебно в ГРАО, проверяват адресните регистрации по лична карта и също настоящ адрес ако има правена регистрация към общината.
Те са под наем, даже и в домовата книга не са вписани.
pantera666, за мен промяната е измиване на ръце отвсякъде, особено ако не се правят реални проверки. Сигурна съм, че има хора, които са си сменили ЛК само и само да продължат да вземат детските.
Виж целия пост
# 638
Здравейте!
Трябва да занеса в социалната служба  бележка от градината за големия ми син ,че посещава градината .
Имам така вече издадена ,от 16 септември.
Бяхме извън БГ около 2 седмици и не можах да я взема.
Дали ще ми я приемат с тази дата или трябва да правя нова такава newsm78
Виж целия пост
# 639
Здравейте!
Трябва да занеса в социалната служба  бележка от градината за големия ми син ,че посещава градината .
Имам така вече издадена ,от 16 септември.
Бяхме извън БГ около 2 седмици и не можах да я взема.
Дали ще ми я приемат с тази дата или трябва да правя нова такава newsm78
Ще я приемат.
Виж целия пост
# 640
Здравейте!
Трябва да занеса в социалната служба  бележка от градината за големия ми син ,че посещава градината .
Имам така вече издадена ,от 16 септември.
Бяхме извън БГ около 2 седмици и не можах да я взема.
Дали ще ми я приемат с тази дата или трябва да правя нова такава newsm78
Ще я приемат.
Благодаря Praynig
Виж целия пост
# 641
Спешно моля за съвет. Утре отивам сутринта да подам за детски, но ми казаха (ЕЖК), че трябва да нося лк и на мъжа ми с мен при подаването? Има ли такова нещо и каква е логиката зад това изисквина, след като майката подава декларацията?
Благодаря предварително!  Hug
Виж целия пост
# 642
По принцип не могат да те задължат, но искат карта за справка на попълнените данни.
Писмено никъде не е упоменато такова изискване и нямат право да ти върнат документите, ако не я носиш. Но за да си нямаш излишни разправии със служителите, може да я вземеш.
Виж целия пост
# 643
Може и да не я искат,може и да я искат.Ако е трудно да я носиш,първо опитай без нея.
Виж целия пост
# 644
Благодаря ви!
 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия