Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-10

  • 154 825
  • 758
# 90
Здравейте.Миналата година,когато подавах документите януари ми искаха справка за актуалното състояние на трудовите договори и трудовата книжка на ММ,сега пак ли трябва да ги нося?И за месеците без работа,трябва ли да попълва нещо?ЛК оригинал ли да нося на ММ или само копие?

Щом при вас са толкова подробни по-добре ги носи отново.ЛК на ММ аз нося оригинал, защото просто не искам да ме връщат за глупости.
Виж целия пост
# 91
Това с носенето на ЛК е пълна недомислица според мен. Аз не носих(имах я снимана в телефона), не ми и искаха...но бях се настроила да споря, ако се заядат нещо. Аз съм декларатор, подписала съм се, че нося отговорност за декларираните данни и точка.  Crazy
Виж целия пост
# 92
Здравейте.Миналата година,когато подавах документите януари ми искаха справка за актуалното състояние на трудовите договори и трудовата книжка на ММ,сега пак ли трябва да ги нося?И за месеците без работа,трябва ли да попълва нещо?ЛК оригинал ли да нося на ММ или само копие?

Щом при вас са толкова подробни по-добре ги носи отново.ЛК на ММ аз нося оригинал, защото просто не искам да ме връщат за глупости.
   
    А за мес. без работа попълва ли се нещо?
Виж целия пост
# 93
pisiana
Попълват се нули, в месеците без доход. Пишеш една декларация, че за посоченият преиод нямаш получени никакви доходи.
Виж целия пост
# 94
Декларация в свободен текст, че не е работил през тези месеци и ТК за справка.

Ала-Бала, съгласна съм, ама с радио не ми се спори (щото редовно се разправям из НАП за глупости) Надявам да доживея подаването и на тези декларации по електронен път, ама за децата на моите деца може и да се случи  Mr. Green
Виж целия пост
# 95
е тая тъпория търсех http://imgur.com/GMdPiQg
даже не им схващам въпросите никак даже (възможно е да съм тъп просто)
Виж целия пост
# 96
Добро утро. Подадох месец януари 2016 г. декларация за детски помощи за две деца. Искам да попитам понеже 2015 г. подавах март месец. Този март ще трябва ли да подавам наново или ще подавам само месец януари на всяка следваща година ? Благодаря ви, много !
Каква декларация сте подали сега...да декларирате, че няма промяна в подадените през март 2015 данни или декларация за сем.помощи+целия набор документи?
Pylniq nabor ot dokumenti, prosto ima promqna v obstoqtelstvata izvinqvam se no pi6a ot gsm !
___________
Пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 97
Това с носенето на ЛК е пълна недомислица според мен. Аз не носих(имах я снимана в телефона), не ми и искаха...но бях се настроила да споря, ако се заядат нещо. Аз съм декларатор, подписала съм се, че нося отговорност за декларираните данни и точка.  Crazy
Когато и където ми поискат чужда лична карта, в случая на съпруга за на данните, които съм попълнила, им отговарям, че тя затова е лична, защото се носи лично. И аз като теб им казвам, че декларирам, който иска да проверява. Все още питат нося ли и аз казвам не, но повече не настояват.
Виж целия пост
# 98
pisiana
Попълват се нули, в месеците без доход. Пишеш една декларация, че за посоченият преиод нямаш получени никакви доходи.
   
  Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 99
Добро утро. Подадох месец януари 2016 г. декларация за детски помощи за две деца. Искам да попитам понеже 2015 г. подавах март месец. Този март ще трябва ли да подавам наново или ще подавам само месец януари на всяка следваща година ? Благодаря ви, много !
Каква декларация сте подали сега...да декларирате, че няма промяна в подадените през март 2015 данни или декларация за сем.помощи+целия набор документи?
Pylniq nabor ot dokumenti, prosto ima promqna v obstoqtelstvata izvinqvam se no pi6a ot gsm !
Значи подавате отново януари догодина.
Виж целия пост
# 100
Благодаря ! Ала-Бала  Hug
Виж целия пост
# 101
Здравейте! Нямам брак, живеем на един адрес по лични карти и ми изискват и дохода на мъжа ми, след който не се вписвам в графата. Казаха ми, че настоящият адрес има значение, а не този по лична карта. Да разбирам ли, че ако си направя друг настоящ адрес (адресна регистрация) , без да променям личната си карта, ще мога да кандидатствам за детски?
Виж целия пост
# 102
... Да разбирам ли, че ако си направя друг настоящ адрес (адресна регистрация) , без да променям личната си карта, ще мога да кандидатствам за детски?
Не. Ти ще декларираш, че не живееш с бащата на детето си. При една проверка ще се установи, че си излъгала и ще трябва да връщаш всички пари, а може и други санкции да понесеш. Но ако ти се рискува - действай. Сигурна съм обаче, че първо от онези с прясно променените адреси ще започнат да проверяват.
Виж целия пост
# 103
А как се извършва самата проверка идват на място в дома ти ли? Моят настоящ адрес е същия като и на личната карта. На мъжа ми е друг в същия град от 4 години а иначе по лична карта е в друг град. Предполагам ще ни изискат документите но дали ще проверява и физически  newsm78
Виж целия пост
# 104
А как се извършва самата проверка идват на място в дома ти ли? Моят настоящ адрес е същия като и на личната карта. На мъжа ми е друг в същия град от 4 години а иначе по лична карта е в друг град. Предполагам ще ни изискат документите но дали ще проверява и физически  newsm78
Никой не знае.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия